Jump to content

Windows 11 uszkadza? blokuje? zamienia pliki .exe na .dat

scottie28
 Share

Recommended Posts

Wiatjcie.

Mam mega problem a wiedza moja jest dosc spora  ale ow problem mnie przerasta.

Windows 11 uszkadza? blokuje? zamienia pliki .exe na .dat jak na załączonym obrazku nie wszystkie ale dość dużo. vc_redist w ogole zdziczal. Ktos? Cos ?

Co ciekawsze i gorsze , przypadek ten przeniosl sie na odrebny SYS W10 (inny dysk) a appsy nie sa wspolne. Zaznacze z gory ze Sys jest czysty i brak syfow

Pomocy ludziska bo szlag mnie...

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Z tego co pamiętam to był jakiś wirus , który odpowiada za zmianę rozszerzeń plików (Dopisuję .dat po exe dla wszystkich plików) - Teraz już dokładnie nie pamiętam bo wiem , że raz tak się mi przydarzyło lub też znajomemu.
Trudno mi przypomnieć sobie co dokładnie to powodowało i jak tego się pozbyć ale usunięcie wirusa lub też ręczna zmiana wszystkich plików. - No nie przypomnę sobie chyba gdy uda się mi odnaleźć temat nawiązujący do tego :E
Warto przeskanować dyski w poszukiwaniu wirusów , robaków , trajanów np. ADWCleaner , Online Scaner ESET lub zaawansowane tworzenie boot pendrive z Kaspersky Rescue Disk

5 godzin temu, Napromieniowany napisał:

Z tego co pamiętam to był jakiś wirus , który odpowiada za zmianę rozszerzeń plików (Dopisuję .dat po exe dla wszystkich plików) - Teraz już dokładnie nie pamiętam bo wiem , że raz tak się mi przydarzyło lub też znajomemu.
Trudno mi przypomnieć sobie co dokładnie to powodowało i jak tego się pozbyć ale usunięcie wirusa lub też ręczna zmiana wszystkich plików. - No nie przypomnę sobie chyba gdy uda się mi odnaleźć temat nawiązujący do tego :E
Warto przeskanować dyski w poszukiwaniu wirusów , robaków , trajanów np. ADWCleaner , Online Scaner ESET lub zaawansowane tworzenie boot pendrive z Kaspersky Rescue Disk

Win32.Floxif.H?

Jeżeli tak, to @scottie28 sprawdź czy nie masz symsrv.dll w C:\Program Files\Common Files\System o wadze 70kb, o opisie pliku LaungageSupport i wersji pliku 5,1,2600,5512. 

@WinXFan Myślę , że to raczej nie to , on nie szyfruje a dodaje dopisek do plików i za żadne skarby nie mogę przypomnieć sobie co dokładnie powoduję to.
Nawet było prosto rozwiązanie , którego też nie pamiętam :E bo to z 4-5 lat temu było.

Może znajdę w necie co to było to podzielę się rozwiązaniem póki co nie chcę wprowadzać w błąd z powodu...nie pamięci albo sklerozy :E .

I chyba znalazłem : 

4 godziny temu, Napromieniowany napisał:

@WinXFan Myślę , że to raczej nie to , on nie szyfruje a dodaje dopisek do plików i za żadne skarby nie mogę przypomnieć sobie co dokładnie powoduję to.
Nawet było prosto rozwiązanie , którego też nie pamiętam :E bo to z 4-5 lat temu było.

Może znajdę w necie co to było to podzielę się rozwiązaniem póki co nie chcę wprowadzać w błąd z powodu...nie pamięci albo sklerozy :E .

I chyba znalazłem : 

nie tylko, waga exe wynosi 7,35mb a waga .dat 7.28mb. po odjęciu wyjdzie 0.07mb lub 70kb co oznacza że nie tylko zmienia się nazwa lecz także plik dostaje dodatkowe informacje (wirusa)

Napromieniowany likes this

2 godziny temu, dudus2072 napisał:

najszybciej to wyłapać go po zasobożernych zasobach  pamięci  po czym ubić proces działania w tle wirusa  a następnie szybko otworzyć lokalizację głównego szkodnika i zrobić delete  

Ps...  Good  luck:P

Szkoda moim zdaniem czasu , jeżeli będzie chciał może próbować wyzerować dyski , pendrive bo jak się roznosi z automatu po  podłączeniu obojętnie jakiego nośnika danych to marna szansa na usunięcie i dopiero na czysto zainstalować system.Jedyny Chaczyk to utrata programów , aplikacji , dokumentów itd. z tego typu wirusami nie ma co się bawić. - Ale to tylko moje zdanie.
Dlatego podstawą jest jaki kolwiek anty wirus nawet Windows Defender z Hitman Pro lub Loaris Trojan Remove i nie wykluczać , nie dodawać a gdy wykryje usunąć i szukać bez bo są w miarę , że tak nazwę PRAWIE czyste programy cracked a przede wszystkim pobierać z oficjalnych źródeł w miarę zaufanych uploaderów czy repackerów.

LAGUNA and Hells Angels like this