Skocz do zawartości

Windows.7.AIO.ESD.SP2.PL.x86.x64.2021.12-NiKKA


NiKKA.Labs

Rekomendowane odpowiedzi

NiKKA p r e s e n t s :  

 

Windows.7.AIO.ESD.SP2.PL.x86.x64.2021.12-NiKKA

 

LhySGvS.png

 

Win7 32bit: Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Ultimate, Professional VL, Enterprise (+all DRV)
Win7 64bit: Home Basic, Home Premium, Professional, Ultimate, Professional VL, Enterprise (+all DRV)

--------------------------------------------------------------------------------
Opis systemu:

Info: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

--------------------------------------------------------------------------------
Info:

Source: Win7SP1 ISO's

Type: System, x86 (32bit), x64 (64bit)
Language: Polish, Polski, PL
Volume: 1xDVD9, bootable ISO, bootable USB
Create Date: 2021.12
Release Date: 2021.12
By: NiKKA


Contents:

- Nic nie wycinane
- Zintegrowany BypassESU v11 (opcja 1 - Full; ESU+WU+NET)
  (podziekowania dla forum MDL - MyDigitalLife)
- Zintegrowane latki wydane po SP1 do 2021.12
- SP2 = Convenience rollup update included - KB3125574
- Zintegrowany Internet Explorer 11
- Zintegrowany Microsoft Edge (przegladarka bazujaca na Chromium)
- Zintegrowane sterowniki: LAN, NVME, SATA, USB3 - (wersja DRV)
- DirectX i reszte post-install instaluje setupcomplete.cmd
- NET 4.8 - katalog EXTRAS albo instalacja na WU
- Mozliwosc instalacji wersji Win7 32bit: Starter, Home Basic,
  Home Premium, Professional, Ultimate, Professional VL, Enterprise
- Mozliwosc instalacji wersji Win7 64bit: Home Basic,
  Home Premium, Professional, Ultimate, Professional VL, Enterprise


TYLKO CZYSTA INSTALACJA, NIE UAKTUALNIENIE!!!


EXTRAS katalog:
- 7-Zip
- BypassESU (instalacja/dezinstalacja/reinstalacja)
- Rufus (tworzy bootowalny USB)
- DirectX v9.29.1974 (jak trzeba przeinstalowac)
- NET Framework 4.8 32bit_64bit EN_PL (2021.11-12) gotowy lub na WU
- tworzenie_make_boot_USB


Win10 compatibility check/telemetry (nie sa wrzucone, masz mozliwosc wyboru)
Mozna ukryc na WU Win7 2021.12:
KB3021917 - telemetry
KB3068708 - telemetry
KB3080149 - telemetry
KB3150513 - telemetry
KB4493132 - przypominajka o koncu wsparcia [OEM]
KB4524752 - przypominajka o koncu wsparcia [RETAIL/VL]

P.S. Nie wyciagac pendrive/DVD podczas instalacji az do pelnego zainstalowania - uzyskania pulpitu roboczego.
     (wykonuje sie skrypt setupcomplete.cmd od poczatku instalacji, az do "pulpitu")

Brak ingerencji w ustawienia systemowe. Integrowane via Slipstream. Mastering via skrypty CMD (DISM, IMAGEX, OSCDIMG).

 

 

POBIERANIE:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

P.S. 2022.01 dalsze aktualizacje:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

JanKo6, Jerzy68, WCP i 3 innych lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] dzięki za stworzenie modyfikacji Windows,a 7 zawierającej w 1 obrazie iso wersję 32 i 64 bitową. ISO waży 6,35GB, dla porówniania obrazy ISO 32 bitowej i 64 bitowy wersji z listopada 2021 zajmują razem 9,71GB.

NiKKA.Labs lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, TrueMorph napisał:

Dzięki, zainstalowałem. Jeden problem, przy windows update jak chce by pobierało też dla innych rzeczy microsoftu to ta opcja nie działa i są tylko aktualizacje dla systemu. Da się temu jakoś zaradzić?

Ten problem już jest od jakoś ~1.5 roku, to sprawka MS, pewnie wyłączyli jakieś serwery do których linkowało.

21 godzin temu, hip3r napisał:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] dzięki za stworzenie modyfikacji Windows,a 7 zawierającej w 1 obrazie iso wersję 32 i 64 bitową. ISO waży 6,35GB, dla porówniania obrazy ISO 32 bitowej i 64 bitowy wersji z listopada 2021 zajmują razem 9,71GB.

Kiedyś robiłem wersje ESD, fajnie, bo można dużo zamieścić wersji i się zmieścić w limicie 4GB (FAT32), to zasługa ESD (weszło przy okazji Win8).

 

Dla mnie to no problem, można robić wersje jak się chce, to tylko kwestia gustu że tak powiem :)

 

W AIO ESD jest tylko jeden plik .iso to też wygodne. Jak ktoś niechce mieć na USB wersji 32bit, wystarczy skasować katalog x86 i gotowe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 01:02, TrueMorph napisał:

Dzięki, zainstalowałem. Jeden problem, przy windows update jak chce by pobierało też dla innych rzeczy microsoftu to ta opcja nie działa i są tylko aktualizacje dla systemu. Da się temu jakoś zaradzić?

Uruchom Notatnik, wklej do niego:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

zapisz jako plik VBS (w załączniku gotowy pliczek), a następnie go uruchom.

 

Źródło: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Alternatywnie możesz zainstalować np. pakiet Office czy Windows Live Mail i te aktualizacje powinny same się aktywować.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

TrueMorph lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2022.01 "wszystko" dalej działa:
- BYPASSv11 (aktualny od 2020.12)
- SSU KB5006749 (aktualny od 2021.10)

 

dochodzą w 2022.01 na WU:
- KB5009610 - zbiorcza miesięczna (zastępuje 2021.12 KB5008244)
- KB5009719 - pakiet zbiorczy NET3.5.1-4.8 (zastępuje KB5007299) - na WU, a w nim:
    - KB5008867 - zbiorcza NET3.5.1 (zastępuje 2020.10 KB4578952)
    - KB5008858 - zbiorcza NET4.8 (zastępuje 2021.11 KB5007149)

- KB5010798 - nowa opcjonalna (2022.01.17)

 

Gotowa paczka: NET Framework 4.8 32bit_64bit EN_PL Win7 (2022.01) - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]


P.S. Jeśli nie chcecie starych łatek NET, to trzeba je odinstalować ręcznie, albo odinstalować cały NET4.8 i instalować gotową paczkę na dany miesiąc, albo na WU.
Czyszczenie (cleanmgr.exe) w windowsie nie wykrywa i nie usuwa usuwa łatek NET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie szybko, bo to jest bez sensu wg. mnie. Tak co 3-6 miesięcy jest optymalnie.

Wersji 2021.12 nic nie brakuje, pobiera dalej aktualizacje, samą deltę, czyli to co nowe.

Jakby zmienili np. BYPASSa to jest jakiś sens nową robić wcześniej.

Wszystko jest opisane na końcu opisu (1post), co się zmieniło w porównaniu do poprzedniego miesiąca.

 

:OI:0shoot::eek::bash::g::trollface:

 

Sądzę, że co 3 miesiące jest ok, ale że tak powiem "krakowskim targiem", będzie tylko wersja 2022.01 64bit PL ESD, jeszcze dziś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, hip3r napisał:

NiKKA.Labs wydał wersję 2021.12 później niż zwykle , lubię mieć możliwe jak najbardziej aktualny obraz systemu, może bym zaczął sam tworzyć takie wersję tylko nw jak integrować aktualizację do obrazu systemu.

 

Jak dla ciebie system z przed miesiąca jest nie aktualny to sorry, nie wiem co powiedzieć.

Polecam, zajmij się tym, sam choć raz zrób Win7 aktualnego.

Robiłem wersję 2021.12 później bo tak było z czasem, do tego doszły "experymenty" z indexami, poprawkami, to zajmuje szmat czasu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NiKKA.Labs napisał:

 

Jak dla ciebie system z przed miesiąca jest nie aktualny to sorry, nie wiem co powiedzieć.

Polecam, zajmij się tym, sam choć raz zrób Win7 aktualnego.

Robiłem wersję 2021.12 później bo tak było z czasem, do tego doszły "experymenty" z indexami, poprawkami, to zajmuje szmat czasu.

Spróbuje zrobić swoją bardziej aktualną wersję Windowsa 7 x32, tylko nie mogę znaleźć plików aktualizacji w wykazie usługi Microsoft Windows, mógłbyś wysłać linki do pobraniu aktualizacji które trzeba zintegrować? 

 

 

NiKKA.Labs lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, jest mój patron, dziękuję. :thanks:

 

teraz jest aktualny?  czy zrobić już wersję 2020.02?

 

każdy który zrobię i wiem, że dalej pobiera aktualizacje jest aktualny.

 

Win8.1 ostatni jest z 2021.07 i nikt nie krzyczy, że nieaktualny, teraz po pół roku mam zamiar robić.

 

Zrobiłem, przekładając swoje plany życiowe, podziękuje ktoś chociaż? Nie trzeba, korzystajcie.

 

I tak musisz wejść na WU i tak, wersja z 2021.12 działa extra, i to jest baza na przyszłę 3-6 miesięcy.

 

Ale jak widzisz przełożę wszystko, żeby ci udowodnić, że w 1 dzień masz nowy Win7. Korzystaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, NiKKA.Labs napisał:

Najnowszy Windows 8.1 jest z 2021.08,  forumowicz Jakub też tworzy modyfikację Windows 8.1 do których dodaje aktualizację, najnowsza wersja jego modyfikacji jest z grudnia 2021 więc może dlaczego nikt nie krzyczy że jest nieaktualny. Wersję 2020.02 już stworzyłeś :}. Sam tworzę modyfikację Windowsów, głównie na użytek własny własny, Twoje modyfikację są świętną podstawą dla moich, dzięki za to ile wnosisz do tego forum.

 

NiKKA.Labs lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci NiKKA szczerze podziękuję za troskę o nas tych troszkę mniej umiejących. Zawsze z powodzeniem korzystam z Twojej pracy i Twojego trudu. Wszelkiej maści niezadowolonych i malkontentów nigdy nie brakowało. Wiem, że to boli, lecz olej ich ciepłym moczem i rób swoje nie oglądając się na tych "zawiedzionych". Dodam jeszcze skoro dorwałem się już do klawiatury, że czekam z utęsknieniem na Twoją finalną wersję Office 2010 PL.

NiKKA.Labs lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windowsa szybko zrobić to nie problem, dawniej robiłem na drugi dzień po wydanych łatkach (drugi wtorek miesiąca). Ludzie ściągali, instalowali, a po wejściu na WU wisi najnowsza zbiorcza tylko, że z nowym numerkiem KB, bo MS wypuścił nową poprawioną (wycofał nową starą) :) I pretensje do mnie, że nie umiem robić windowsa, itp, itd. I takie ISO zostaje w sieci z wycofanym KB (zintegrowanym w ISO). Warto poczekać z tydzień, bo MS może coś "odwalić" :)

 

W tym miesiącu mamy przykład właśnie takiego zagrania ze strony MS. Tydzień po wydaniu aktualizacji miesięcznych wychodzi całkiem nowa spora łatka (53MB - 64bit):

- KB5010798 - nowa (nie zastępuje żadnej) opcjonalna (2022.01.17) - zmienia najważniejsze pliki w systemie w tym kernel: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Na Win8.1 (zastępuje 11 KB): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Na Win10 wyszła cała poprawiona zbiorcza miesięczna: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2022 o 17:04, przemo20 napisał:

Uruchom Notatnik, wklej do niego:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

zapisz jako plik VBS (w załączniku gotowy pliczek), a następnie go uruchom.

 

Źródło: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Alternatywnie możesz zainstalować np. pakiet Office czy Windows Live Mail i te aktualizacje powinny same się aktywować.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dzięki! Wypróbuję po powrocie do domu. :-)

NiKKA.Labs lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hip3r byłeś szybszy ode mnie :)

 

Dobra, na szybko prostuję, bo nie nie mogłem sobie pozwolić na wstawkę tylko 64bit; a co powiedzą potem użytkownicy 32bit?

Zrobiłem 2 wersje, żeby nie było, że segragacja.... :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 19:09, hip3r napisał:

Stworzyłem aktualniejszą wersję tej modyfikacji wersja x64 ma poprawki z 2022.01 a x32 z 2021.12.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

 

 

A coś więcej? :)

Jak to robiłeś, jestem bardzo ciekawy :)

W dniu 17.01.2022 o 22:02, enigma1952 napisał:

A ja Ci NiKKA szczerze podziękuję za troskę o nas tych troszkę mniej umiejących. Zawsze z powodzeniem korzystam z Twojej pracy i Twojego trudu. Wszelkiej maści niezadowolonych i malkontentów nigdy nie brakowało. Wiem, że to boli, lecz olej ich ciepłym moczem i rób swoje nie oglądając się na tych "zawiedzionych". Dodam jeszcze skoro dorwałem się już do klawiatury, że czekam z utęsknieniem na Twoją finalną wersję Office 2010 PL.

Office 2010 miał się zakończyć w 2020.10 (FINAL), a ostatnie aktualizacje są jeszcze z 2021.04. Niedługo zrobię, jest pierwszy na liście i będzie temat zakończony :)

Dziś sprawdzałem (2022.01.20) i ostatnie łatki są z 2021.04. Chyba już więcej nie będzie.

JanKo6 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NiKKA.Labs napisał:

A coś więcej? :)

Jak to robiłeś, jestem bardzo ciekawy :)

Office 2010 miał się zakończyć w 2020.10 (FINAL), a ostatnie aktualizacje są jeszcze z 2021.04. Niedługo zrobię, jest pierwszy na liście i będzie temat zakończony :)

Dziś sprawdzałem (2022.01.20) i ostatnie łatki są z 2021.04. Chyba już więcej nie będzie.

Tą modyfikację zrobiłem dodając do Windows.7.ESD.SP2.PL.x64.2022.01-NiKKA folder x86 z Windows.7.AIO.ESD.SP2.PL.x86.x64.2021.12-NiKKA, następnie sprawdziłem w VirtualBox, czy działa jak powinno, działało to spakowałem ISO wrzuciłem na MEGA i dałem link forum. Inne modyfikację które zrobiłem to np dodałem do instalatora Windows 8.1 kilka zęwnętrznych programów, które zainstalowały się wraz z systemem lub do instalatora Windows 7 Professional x32 dodałem sterowniki do konkretnego modelu laptopa albo spodobała mi modyfikacja Windowsa 8.1 forumowicza Jakub ale było osobno wersja x32 i x64 + nie było kompresji do install.esd to poprawiłem co mi się nie podobało, wrzuciłem na MEGA i dodałem wpis do tematu żeby inni też mogli z tego skorzystać.

NiKKA.Labs lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2022.01:
- BYPASSv11 (aktualny od 2020.12) - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
- SSU KB5006749 (aktualny od 2021.10)
- KB5009610 - zbiorcza miesięczna (zastępuje 2021.12 KB5008244)
- KB5009719 - pakiet zbiorczy NET3.5.1-4.8 (zastępuje KB5007299) - na WU, a w nim:
    - KB5008867 - zbiorcza NET3.5.1 (zastępuje 2020.10 KB4578952)
    - KB5008858 - zbiorcza NET4.8 (zastępuje 2021.11 KB5007149)
- KB5010798 - nowa opcjonalna


2022.01:
- BYPASSv11 (aktualny od 2020.12) - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
- SSU KB5010451 - nowy (zastępuje KB5006749)
- KB5010404 - zbiorcza miesięczna (zastępuje KB5009610)
- KB5010581 - pakiet zbiorczy NET3.5.1-4.8 (zastępuje KB5009719) - na WU, a w nim:
    - KB5010457 - zbiorcza NET4.8 (zastępuje KB5008858)


P.S. Jeśli nie chcecie starych łatek NET, to trzeba je odinstalować ręcznie, albo odinstalować cały NET4.8 i instalować gotową paczkę na dany miesiąc, albo na WU.
Czyszczenie (cleanmgr.exe) w windowsie nie wykrywa i nie usuwa usuwa łatek NET.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dawid533 napisał(a):

witam, po zainstalowani systemu pokazuje się "starrting windows" i na tym się zawiesza, system się nie uruchamia.

Chwalisz się czy żalisz? Zero informacji o sprzęcie, jaki model dysku, sata czy nvme, partycja MBR czy GPT, tryb pracy BIOSu (Legacy czy UEFI) itd itp. więc czego oczekujesz? Codziennie takie posty tu widze, że Win7 stoi na "Starting windows" albo sypie niebieskim BSOD na nowym sprzęcie, bo instalujący nie ma podstawowej wiedzy, jak to zrobić. Tu masz najnowszy Win7 ze wszystkimi istniejącymi sterami NVMe i USB, możesz się bawić dalej :E

 

Ryzenek lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to nie wina dysku, bo to zwykły HDD, ale złych ustawień biosu / programu do nagrania obrazu systemu / partycji na dysku. Poczytaj sobie w tym temacie wiktorynka, który wrzuciłem wyżej, od momentu -  I. Ustawienia biosu, bo nie mam sił pisać tego po raz n-ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie