Jump to content

Instalacja Windows 7 na nowszym sprzęcie

patrycjahotala
 Share

Recommended Posts

Hejka, to znowu ja. We wczesniejszym temacie w ktorym pytalam o instalacje windowsa na nowszym sprzecie dostalam informacje, ze wystarczy uzyc tylko klawiaturki PS/2.

Niestety napotkalam blad na samym wstepie, uzylam ISO "Podstawa" od Wiktorynka z tego tematu:

Wypalilam Rufusem na bootowanego pendrive, poczatkowo wszystko ladnie sie odpalilo, ale pozniej napotkalam taki komunikat:

oHnC3T9.jpg

Jak temu zaradzić? :)

Przecież to jest właśnie info dotyczące braku sterowników USB :22 Klikasz "Anuluj", a potem "Dalej". Abrakadabra czary mary, instalator idzie dalej.

A jakbyś pomyślała, to byś sterowniki USB rozpakowała, wrzuciła gdzieś na dysk, potem podczas instalacji jak na tym foto wybrała "Przeglądaj", wskazala te sterowniki, załadowała je, i myszka by cudownie ożyła. Dalej instancja przebiegałaby normalnie, z działającą myszką.

11 godzin temu, Widzior napisał:

Przecież to jest właśnie info dotyczące braku sterowników USB :22 Klikasz "Anuluj", a potem "Dalej".

No właśnie próbowałam "anuluj" tylko wtedy to "dalej" jest nie możliwe do kliknięcia :(

11 godzin temu, Widzior napisał:

A jakbyś pomyślała, to byś sterowniki USB rozpakowała, wrzuciła gdzieś na dysk, potem podczas instalacji jak na tym foto wybrała "Przeglądaj", wskazala te sterowniki, załadowała je, i myszka by cudownie ożyła. Dalej instancja przebiegałaby normalnie, z działającą myszką.

Spróbuje w takim razie zrobić jak piszesz, tylko gdzie są te stery od USB na tym forum? Tamten temat został usunięty, więc wszystkie pomocne odpowiedzi poszły się je***

18 minut temu, patrycjahotala napisał:

No właśnie próbowałam "anuluj" tylko wtedy to "dalej" jest nie możliwe do kliknięcia

Fakt, bo jakim cudem można zainstalować system z pendrive, jeśli nie działają gniazda USB? Pomyśl logicznie. Ja to robiłem z płyty DVD + klawa PS/2.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Godzinę temu, Widzior napisał:

Fakt, bo jakim cudem można zainstalować system z pendrive, jeśli nie działają gniazda USB?

No tak, ale jakoś sama wstępna instalacja się odpaliła :>

Godzinę temu, Widzior napisał:

Ja to robiłem z płyty DVD + klawa PS/2.

A jakiś pomysł jak to ogarnąć jak nie mam magicznego dysku napędowego i wypalenie na DVD nie przejdzie? :D 

Godzinę temu, patrycjahotala napisał:

No tak, ale jakoś sama wstępna instalacja się odpaliła :>

Bo tak to działa, do czasu odpalenia instalacji to BIOS zarządza portami USB i on sobie z tym radzi, potem przejmuje to instalator i bez sterów kupa. Masz już podane różne metody rozwiązania tego problemu, więc nie wiem czemu ciągle drążysz temat zamiast wziąć się do roboty.

zbigniew59 likes this