Jump to content

Nowe LTSC-2021

Guest
 Share

Recommended Posts

Bezpośrednie pobieranie z myvisualstudio (Microsoft) dla wszystkich języków
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]*- to nie aktualne - link do mega - dalej.

Najnowszy KMS38 - aktywuje normalną wersję. 

HWID - aktywuje IoT - wersję.

Różnice - normalna wersja-wsparcie 5 lat

- IoT - wsparcie 10 lat

To to samo-tylko różnica w licencjach - i możliwościach aktywacji.

KMS38 — aktywacja odbywa się w trybie offline — ta metoda generuje tylko plik XML — bilet nie jest wysyłany do firmy Microsoft

Te klucze rejestru uniemożliwiają komputerowi wysyłanie danych dotyczących stanu aktywacji do firmy Micrrosoft-

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\AppID\slui.exe]
"NoGenTicket"=dword:00000001

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Software Protection Platform]

Zapisz jako .reg - i scal.

To jeśli chodzi o prywatność.

A jeśli chodzi o prywatność - cytat - 

Forum MDL nie pozwala na dyskusję o narzędziach aktywacji hwid właśnie z tego powodu, pewna ilość unikalnych informacji jest wysyłana na serwery MS podczas procesu aktywacji. kms_vl_all będzie działać dla wersji LTSC 2021 bez IoT, ale dla wersji IoT myślę, że to nie zadziała, ale poczekaj na potwierdzenie od @abbodi1406 .

Edycja: wygląda na to, że kms_vl_all będzie działać również w wersji IoT, ale konwertując ją na wersję inną niż IoT, więc nie ma sensu tego robić. ;)

Czy wybieracie IoT czy Enterprise LTSC 2021? Próbując zdecydować, którą trasę wybrać...

Dlaczego dokonałeś takiego wyboru?
Skłaniamy się ku Enterprise LTSC (bez IOT), ponieważ prawdopodobnie przejdziemy na Windows 11 LTSC, gdy zostanie wydany za 3 lata i nie potrzebujemy 10-letniego cyklu wsparcia. :D

Jeśli ktos -musi- mieć IoT - zainstaluj zwykłą wersję i zaraz po instalacji - BEZ AKTYWOWANIA - zmień klucz na - 

- QPM6N-7J2WJ-P88HH-P3YRH-YY74H

Następnie zrestartuj - i dopiero można aktywować - hwidem!

Tu macie aktywatory - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mas 1.4 - ma i hwid i kms38

Oba działają - w zależności od wersji - jak pisałem.

Są też alternatywne linki.

Ponieważ jest to ltsc - nie do użytkowników domowych - aktywacja na koncie microsoftu jest głupotą.

Ale - jak kto chce ;)

Szukam jakichś informacji o tym systemie z perspektywy moderskiej, ale nic nie mogę znaleźć. Może mi ktoś zaproponować jakieś inne ciekawe fora o tematyce podobnej do tego?  Może być anglojęzyczne.

Jak wygląda kwestia aktywacji tej wersji systemu?  Jest jakiś sprawdzony program?

5 minut temu, woj_ani217 napisał:

A dlaczego niby by nie szło  idzie bez problemu i nie musi  być żaden tak  KMS  z przeróbkami   i nie wież bajkopisarzom  .

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Nie to że ja coś ale temat jest o LTSC a ty dzajesz screen ze zwykłego Enterprise :) 

29 minut temu, M4T napisał:

Nie to że ja coś ale temat jest o LTSC a ty dzajesz screen ze zwykłego Enterprise :) 

Z tego to przerabiałem   windows_10_enterprise_ltsc_2021_x64_dvd_eff40776.iso   

PS

obojętnie jaka tam wersja  jeszcze nie trafiłem żebym tego nie aktywował  - może do czasu ale i  też rade damy :tooth:

2 minuty temu, M4T napisał:

Odbiegając od tematu ja zaś testuje wersje IoT LTSC :E 

też  ją mam ale brak czasu żeby się zabrać  - cisną mnie  te mądrale za oceanu żeby i m te zrobić

|   1   | x64  | Windows 10 Pro
|   2   | x64  | Windows 10 Enterprise
|   3   | x64  | Windows 10 Pro for Workstations
|   4   | x64  | Windows 10 IoT Enterprise

jak ją  " przećwiczysz to daj znać czy warto się za to brać ?

Najnowszy KMS38 - aktywuje normalną wersję. 

HWID - aktywuje IoT - wersję.

Różnice - normalna wersja-wsparcie 5 lat

- IoT - wsparcie 10 lat

To to samo-tylko różnica w licencjach - i możliwościach aktywacji.

KMS38 — aktywacja odbywa się w trybie offline — ta metoda generuje tylko plik XML — bilet nie jest wysyłany do firmy Microsoft

Te klucze rejestru uniemożliwiają komputerowi wysyłanie danych dotyczących stanu aktywacji do firmy Micrrosoft-

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\AppID\slui.exe]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Software Protection Platform]

Zapisz jako .reg - i scal.

To jeśli chodzi o prywatność.

A jeśli chodzi o prywatność - cytat - 

Forum MDL nie pozwala na dyskusję o narzędziach aktywacji hwid właśnie z tego powodu, pewna ilość unikalnych informacji jest wysyłana na serwery MS podczas procesu aktywacji. kms_vl_all będzie działać dla wersji LTSC 2021 bez IoT, ale dla wersji IoT myślę, że to nie zadziała, ale poczekaj na potwierdzenie od @abbodi1406 .

Edycja: wygląda na to, że kms_vl_all będzie działać również w wersji IoT, ale konwertując ją na wersję inną niż IoT, więc nie ma sensu tego robić. ;)

Czy wybieracie IoT czy Enterprise LTSC 2021? Próbując zdecydować, którą trasę wybrać...

Dlaczego dokonałeś takiego wyboru?
Skłaniamy się ku Enterprise LTSC (bez IOT), ponieważ prawdopodobnie przejdziemy na Windows 11 LTSC, gdy zostanie wydany za 3 lata i nie potrzebujemy 10-letniego cyklu wsparcia.  :D

Jeśli ktos -musi- mieć IoT - zainstaluj zwykłą wersję i zaraz po instalacji - BEZ AKTYWOWANIA - zmień klucz na - 

- QPM6N-7J2WJ-P88HH-P3YRH-YY74H

Następnie zrestartuj - i dopiero można aktywować - hwidem!

Tu macie aktywatory - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Mas 1.4 - ma i hwid i kms38

Oba działają - w zależności od wersji - jak pisałem.

Są też alternatywne linki.

Ponieważ jest to ltsc - nie do użytkowników domowych - i bez sklepu - aktywacja na koncie microsoftu jest głupotą.

Ale - jak kto chce ;)

4 godziny temu, zbigniew59 napisał:

I jeszcze taka info - jeśli chodzi o stery nvidia i ich panel sterowania ze sklepu - ponieważ ltsc go nie ma - 

teraz panel sterowania jest częścią instalatora sterownika. ;)

1. Jak to rozumieć? Ze trzeba zainstalować najnowsze sterowniki NVidia, by ten panel mieć? Od której wersji?

2. Jak z tym LTSC radzą sobie obecne (te polecane na forum jak dism++ itp.) do optymalizacji?

3. Ktoś wcze sniej wspominał, ten LTSC 2021, to już nie to co wcześniejsze wersje i jest masa syfu jak w W11.  Na logikę oceniając specyfikację wydawałoby się, że to nadal znacznie lepsza opcja. W kontekście telemetrii, zaśmiecenia systemu. Ktoś już się bawił optymalizacją i wycinkami? Wrażenia?

Godzinę temu, enterprise2000 napisał:

Wrażenie w sumie pozytywne. Ten LTSC to po prostu windows 10 pozbawiony aplikacji "Microsoft Store" i aplikacji UWP.

Mimo braku Sklepu, powiązane usługi są nadal zaszyte w systemie i trzeba je wyłączyć. (Są chyba ze względu na kompatybilność z Officem, Defenderem i Edge.)

To wszystkie różnice?  Nie ma sklepu, który i tak jest?

Podobno jest skrypt usuwający Edge. Ktoś potrafi ocenić jak finalnie on zdaje egzamin? Też usuwa tylko powierzchownie?