Skocz do zawartości

losowe Bluescreeny minimum kilka razy w tygodniu


emix1299

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

posiadam laptop MSI GF 63, specyfikacja:
Procesor    Intel(R) Core(TM) i5-8300H CPU @ 2.30GHz   2.30 GHz
Zainstalowana pamięć RAM    16,0 GB (dostępne: 15,8 GB)
Typ systemu    64-bitowy system operacyjny, procesor x64 Windows 10.

Dyski: SSD M2 NVME adata sx8200pnp - systemowy i HDD

Problem polega na pojawianiu się bluescreenów kilka razy w tygodniu w losowych momentach, patrząc na dziennik zdarzeń, pojawia się wiele błędów (zrzut poniżej).

Czasami  po bluescreenie laptop przechodzi do biosu i bios nie widzi dysku m2, dopiero po kilku minutach pojawia się na liście i wraca do żywych. Zrobiłem test dysków, brak uszkodzeń i bad sectorów. Jaki może być rozwiązanie problemów. Reinstall systemu nie pomaga.

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Widzior zacznijmy od odczytania tych błędów, bo strzelanie w ślepo jest jak wymienienie wszystkich części w samochodzie, a winą była przepalona żarówka (nie żart spotkałem się z takim przypadkiem).

 

Ściągnij sobie program do odczytania komunikatów BSOD i zaczniemy analizę:
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GT500s napisał:

zacznijmy od odczytania tych błędów, bo strzelanie w ślepo

Jakbyś geniuszu nie wiedział, to niewłaściwa/niestabilna praca pamięci RAM bardzo często wywołuje wyświetlanie w windowsie błędów sugerujących problem z zupełnie innym komponentem. Np. u mnie na Ryzenie wywala sterowniki Nvidii, i sam na to wpadłem, a dopiero później znalazłem sporo tematów w sieci to potwierdzających. Aczkolwiek u autora podejrzewam problem z dyskiem, a raczej z jego sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie strzelać ślepakami

3 minuty temu, Widzior napisał:

Jakbyś geniuszu nie wiedział, to niewłaściwa/niestabilna praca pamięci RAM bardzo często wywołuje wyświetlanie w windowsie błędów sugerujących problem z zupełnie innym komponentem.

 

3 minuty temu, Widzior napisał:

Aczkolwiek u autora podejrzewam problem z dyskiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Ryzenie co któreś włączenie kopa i mi dysku Crucial MX100 nie wykrywało. Musiałem reset robić i wtedy już na 100% go wykrywało. Co najlepsze - po zmianie na Micron M600, czyli de facto taka sama konstrukcja z identycznym kontrolerem, problemu nie ma :22 Widać errora walił firmware dysku, więc w MX100 zaktualizowałem firmware do najnowszego, i nic to nie dało. Takie są realia IT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie