Jump to content

HP Compaq CQ58 Brak możliwości zainstalowania Windows 10

cultstyle
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Ktoś dał mi padło z prośbą o zmodernizowanie.

Procesor AMD E1-1200

RAM było 4GB, dołożyłem drugie 4GB.

Wymieniłem dysk na ssd 240GB

Próbuję na tej padlinie zainstalować Windows 10 home z oficjalnego obrazu pobranego z microsoft. Instalacja przechodzi cała. Po instalacji planowo komputer restartuje się i po tym restarcie na czarnym tle, podczas wyświetlania na dole ekranu białego napisu "uruchamianie" wyskakuje błąd: System nie spełnia minimalnych wymagań czy coś takiego - nie mogę tego uchwycić bo zbyt szybko znika. Po wywaleniu okienka z błędem komputer wyłącza się.

Jest to o tyle dziwne, że komputer fabrycznie miał windows 8, procesor obsługuje systemy 64 bitowe. Proca wymieniać na mocniejszy nie będę gdyż był by to zbyt wysoki koszt (lutowany do płyty)

O co chodzi ?? dlaczego to padło protestuje przed przyjęciem Win 10 ??

Czasami śmieszy mnie to, że niektórzy uważają, że nowszy system zmieni ich padlinę w nieco bardziej żywą padlinę. Nic bardziej mylnego. Podejrzewam, że ten procesor poci się nawet przy tym Win 8.

Dodatkowy ram i ssd nic tu nie pomogą bo procesor nie wyrabia. 

Tutaj to jedynie jakiś mocno okrojony Windows zainstalować i nie bawić się więcej wg mnie bo niczego więcej się nie wyczaruje. 

jarexpol likes this