Jump to content

Windows 11 - ogólna dyskusja

MarcinGX

Recommended Posts

Zaokrąglenia w modzie:)

Więcej zaokrągleń w Windows 11 22H2 (build 22623.1095 w Beta Channel)
W zeszłym tygodniu Windows 11 2022 Update (22H2) zaliczył aktualizację KB5022364 w Beta Channel. Jak zwykle są 2 buildy: 22623.1095 z dostępnymi nowymi funkcjami i 22621.1095 bez nowych funkcji. Wśród nowości zobaczymy m.in. kolejne miejsce, w którym wykorzystano typowy dla [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] zaokrąglony styl.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

jarexpol likes this

Szanowni Forumowicze tutaj wstawie żebyście wiedzieli jak by coś się działo , to o co biega.

Windows 11 22H2 ma kolejną usterkę. Użytkownicy zauważyli, że po operacji przywracania systemu występuje problem z wbudowanymi aplikacjami, w tym Paintem czy Notatnikiem. Objawy są różne - włącznie z zawieszaniem się programów i problemami z samym uruchomieniem.

JanKo6 likes this

Nowy interfejs miksera głośności i aktywacji Windows 11 w Dev Channel

Nowe ustawienia grafiki w Windows 11 (build 25281 w Dev Channel)
Windows 11 Insider Preview otrzymał pod koniec zeszłego tygodnia aktualizację w Dev Channel. Tym razem wśród nowości znajdziemy ulepszenia Windows Spotlight oraz przeprojektowaną, bardziej nowoczesną stronę "Grafika" w Ustawieniach. Pojawiło się też trochę poprawek i ukrytych nowości nieuwzględnionych w oficjalnym changelogu.

JanKo6 likes this

cytat -

To, co przede wszystkim NTDEV wyrzucił z Windows 11, tworząc tiny11, to Windows Component Store (WinSxS). Bez tego komponentu użytkownicy nie będą w stanie instalować w systemie dodatkowych pakietów językowych ani nowych funkcji

A screny od - @Bo_dzio - nie są z Tiny 11 - tylko z jego systemu.

Ten Tiny to faktycznie nic takiego

- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

A ponad 8gb na dysku po instalacji - przy tak obciętym modzie - wieeele innych ma mniej i są bardziej funkcjonalne.

Tu więcej na ten temat -

- [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

JanKo6 likes this

11 godzin temu, Ryzenek napisał(a):

Zainstalowany ponad tydzień temu coś data się nie zgadza. Czy iso jest instalowany po polsku?

5 godzin temu, stens napisał(a):

Po spolszczeniu nie włącza się msconfig, netplwiz no i nigdzie nie można wyświetlić właściwości.

Chyba źle to  odczytaliście  ten   Tiny11 to jest wersja  WIN 11 22621.525  czyli  w wydaniach MS " zabytek "  a ja  pokazałem  wersję WIN 11 22621.1192 od  woj_ani217 i po mimo różnic znacznych w rozmiarze  ISO i

po instalacji  ten Tiny11 nie dorasta do " pięt "  temu co ja pokazałem.

Testowałem też i wersję  FULL  czyli z wszystkimi  pierdołami  ale dobrze wyczyszczoną ze śmieci , telemetrii itd..  i ta wersja zajmuje 10 GB z ogonkiem mniej procesów i  poboru ram i działa  lepiej i szybciej niż ten Tiny 11.

Wstawiłbym  te modyfikacje  tu  ale nie mam  takiego pozwolenia , wiem że wystawiał wersje  angielskie  i mają wzięcie  jak " ciepłe bułeczki ".

seba007 and Jerzy68 like this

16 godzin temu, Bo_dzio napisał(a):

Czterech liter ten Tiny11 nie urywa    zainstalowałem o wiele lepszy.

a jutro będę instalował  WIN 11 22621.1250_pl_pro  ponoć jeszcze lepszy .

WIN 11 22621.1250 Pl Pro Light,  zainstalowałem, rewelacja, pracuje  super szybko, zajmuje na dysku 5,07 GB i jest idealny.

@Jerzy68 - NIEKTÓRZY - wiedzą co to za systemy i od kogo 😀

Ale - DLA MNIE - zawsze były bardzo dobre - oprócz niektórych rzeczy - których mi brakowało - np. brak dodatkowych klawiatur.

Jestem pod wrażeniem screnów  - na dysku -2,74 gb - szacun. Tylko co w nim działa , a co nie?

ZAWSZE -JEST COŚ ZA COŚ.

I to nie atak na ciebie - bo tak traktowałeś niektóre moje wpisy.

A do - Bodzia - 😀 - nigdy nic nie miałem.

Wręcz przeciwnie - jestem pod wrażeniem - jak jego mody poprawiły się w ciągu ostatnich lat.

Szkoda że już nie wstawia - chociaż jego mody miały zawsze największą - oglądalnosć ? - i najwięcej dyskusji :L  - SZKODA 🥲

Coś się działo na tym forum - a nie tylko - jaki windows na mojego złoma. :(

A tak dodatkowo na temat małego zajęcia dysku zaraz po instalacji - to jest zaraz po instalacji - sa tzw. - kombinacje? - wył pliku stronicowania, - prawie wszystkie mają -  kompaktowanie  lzx - także - i inne kombinacje.   Albo usunięcie  WinSxS - który zajmuje kilka gb  - ale to tragedia!!

By ładnie wyglądało. 

A po instalacji sterów i programów - nagle ma kilkanaście gb :L

Odchudzona wersja systemu operacyjnego firmy Microsoft zawiera podstawowe elementy, takie jak ułatwienia dostępu, kalkulator, notatnik i program Paint. Zachowuje również Microsoft Store, więc użytkownicy mogą instalować dowolne dodatkowe oprogramowanie Microsoftu, którego potrzebują. System jest domyślnie dostarczany z kontami lokalnymi, ale może również korzystać z kont internetowych

Największą niedogodnością związaną ze zmniejszeniem rozmiaru systemu Windows 11, to  wycięcie Windows Component Store (WinSxS). Bez niego użytkownicy nie będą mogli instalować nowych języków ani głównych funkcji, jednak system może otrzymywać sterowniki i definicje zabezpieczeń za pośrednictwem usługi Windows Update. NTDEV zapewnia, że Tiny11 nie zawiera niczego ze źródeł innych niż Microsoft. 

Nowe doświadczenie wyszukiwania szerzej dostępne w Windows 11
Windows 11 Insider Preview zaliczył dziś aktualizację w Dev Channel. Tym razem wśród nowości znajdziemy nową zasadę zarządzania dotyczącą nowych funkcji dla firm, przycisk kopiowania kodów uwierzytelniania dwuskładnikowego, szerszą dostępność nowego doświadczenia wyszukiwania na pasku zadań i nie tylko. Pełna lista zmian w naszym opracowaniu poniżej.

JanKo66 likes this