Skocz do zawartości

Drukarka - Laser coś nie tak z drukiem.


TediPower

Rekomendowane odpowiedzi

4 strony poszły normalnie kolejne już drukuje tylko boki obrazek zaciemniony by było widać co jest nie tak.

Jakieś pomysły toner wyciągany / potrząsany i wkładany bez zmian w druku.

Był to toner (cały wkład) zamiennik bo jedynie tylko takie są drukarka bardzo stara Samsung ML2010PR

 

Toner się zepsuł i wystarczy nowy czy raczej coś już w samej drukarce?

HlT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę za równo wycięty ten pasek na środku jak na toner/bęben. 

Aczkolwiek jeśli to świeży toner, sprawdź czy wszystko zostało z niego zdjęte, zdarza się, że zostanie np. kawałek kartki, która jest przyklejona na kawałek taśmy (która fabrycznie ma zasłaniać rurkę bębna przed naświetlaniem się od światła zewnętrznego) może ona przesłonić drogę laser/rurka bębna i wtedy takie historie powstają. 

 

Ale:

Czy wszystkie wydruki robione były z tego samego pliku? Czy poprzednie 4 strony były z innych plików?

Podobne zachowanie jest ostatnio po jednej z poprzednich aktualizacji Windows10 - np. przy wydruku zdjęć z Windowswowej aplikacji "Zdjęcia", też wycina biały pasek środkiem, a gdy uruchomimy zdjęcie w innym programie np. w starej przeglądarce zdjęć (tej Windows7/8) to drukuje dobrze. Podobnie z plikami .TIFF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam musiał bym kupić nowy drukarkę mam około 13lat, naprawiałem w niej podajnik papieru tą taką gumę na księżycu.

Po za tym nic na początku dosypywałem proszek ale był badziewny ścierał się szybko i kupowałem zamienniki gotowe.

 

PS: Toner nie jest nowy ma już ze 2 lata i kilka set kartek. Drukowane było wszystko zdjęcia podglądowe, teksty, wizytówki, kolorowanki, nawet chusteczki papierowe do tego naklejania na świeczki. ale ostatnie +- 100 druków to głownie obrazki i teksty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rzucić okiem, od góry, jak wyjmiesz toner, przez tę szparę, powinno być widać rurkę i taki cieńszy wałek, a na nim ewentualny rozkład tonera, czy pokrywa całą długość - to tak w nawiązaniu jeszcze do informacji od kolegi @BartAcid

 

Ewentualnie czy tam nic nie przesłania tego prześwitu właśnie, bo od góry przez tę szparę świeci laser na rurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie