Skocz do zawartości

Dodanie/powiększenie pamięci RAM, Laptop Acer


pafnucy7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Koledzy aktualnie mam w laptopie ACER ASPIRE A715-71G-706B, 2x4GB pamięci RAM (szczegóły w załączniku), chciałbym ją powiększyć do 16GB gdyż czasami przy pracy na Lightroomie jest ciężko. 

Teraz moje pytanie jaką pamięć najlepiej dobrać, znalazłem 2 na amazonie.es (aktualnie znajduję się w Hiszpanii) Crucial i HyperX. 

-  kość 16GB -  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] 

czy

- kość 16GB - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

  

1. Czy lepiej dopłacić do HyperX czy wybrać Crucial?

2. Czy będę mógł dołożyć do 2 slotu RAM starą pamięć żeby było 24 GB (ale tutaj chyba MHz nie będą się zgadzały) i czy to będzie miał sens?

3. Czy zamontować po prostu nowe 16GB a stare 8GB sprzedać.

4. Czy macie jakieś inne propozycje pamięci dostępne na stronie amazon.es

 

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Krzysiek

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]1.jpg.1ed3ebcc8d0ed5cfa85da1ca48f36917.jpg2.jpg.e76a7e29dfe61f51a5a1676413de30aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - maksymalni obsługuje taktowanie 2400 MHz,

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - rozbudować możesz maksymalny do 32GB,

polecał bym [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] możesz dołożyć do tych co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 12:30, moszter napisał:

możesz dołożyć do tych co masz.

Nie dokładaj. Spowolnisz tego HyperX-a, więc bez sensu go kupować. Lepiej tańszą kość o specyfikacji obecnie posiadanych lub dwie droższe, ale lepsze HyperX. Dwie różne kości zawsze będą pracować zgodnie z tą gorszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka zamontowana, okazało się że mam 1 x 8GB takze w sumie jest 24GB. Od razu samo odpalenie systemu kk 5 sek szybsze a zamykanie trwa dokładnie 2sek. Pytanie moje jest następujące czy jest jakaś różnica czy 8GB jest w slocie nr 1 a 16 w 2. Czy ma to jakiś wpływ na wydajność. Dzięki za pomoc Pozdrawiam

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie