Skocz do zawartości

Jaka modyfikacja Windows 7, 8 lub 10


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jako, że to mój pierwszy post na forum chciałbym się przywitać.

Przychodzę z zapytaniem jaka modyfikacja będzie najlepsza dla 2ch komputerów:

1. Lenovo Yoga 300:

Intel Pentium N3540 4 rdzenie po 2160 MHz,

Grafika zintegrowana Intel,

4 GB RAM DDR3

Dysk 500 GB SSHD (hybrydowy)

2. Dla staruszka PC:

Intel Core 2 Duo 2 rdzenie po 2800MHz,

Grafika nVidia 8600 GT 512 MB RAM (mam gdzieś w domu jeszcze 9500 GT z 1GM RAM, ale popsuł się wentylator i zamieniłem na tą)

5 GB RAM DDR2 (dokładałem kostki RAMu od 2 GB, miałem jakieś w domu niepotrzebne to szkoda wyrzucić :D)

2 dyski HDD (jeden 320 GB, drugi 250 GB)

 

W obu przypadkach korzystam z Windowsa 10 zwykłego bez modyfikacji.

Nie gram w gry za bardzo, jak już to w starsze tytuły, zwykle jest to coś pokroju Heroes III, Hearthstone, czy Terraria.

Komputera używam głównie do przeglądania FB, YouTube, oglądania filmów, słuchania muzyki, czasami coś programuję ale nie duże aplikacje.

Chciałbym żeby, głównie PC, zyskał drugie życie, chodził bez większych ścinek. Teraz po miesiącu od instalacji systemu, komputer bardzo muli.

Może przydała by się jakaś modyfikacja hardware, ale bez większych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedź. Korzystam z C2D, komputer kupiony był jakiś czas temu jak jeszcze C2D to było coś :D Nigdy jakoś nie zmieniałem tego procesora bo nie znam się za bardzo na tym i nie chciałem popełnić błędów konfiguracyjnych czy coś.

Kiedyś o tym myślałem żeby zainstalować w nim dysk SSD ale zawsze się bałem tego że one mają ograniczoną liczbę zapisu. Czy dysk GOODRAMa 128 GB na sam system i potrzebne programy będzie odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam wybrać SSD 240-256 GB. Pasuje do niego system Windows, biuro, przeglądarka i programy. Nie wiem, jakie kolejne programy planujesz zainstalować, możesz sprawdzić wymagania systemowe dotyczące miejsca na dysku, aby się upewnić. Być może później będziesz potrzebować więcej niż 240-256 GB dysku SSD, możesz go wymienić, wykręcając kilka śrub, i zazwyczaj taniej jest go uaktualnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zastanowię się. Jutro podjadę do sklepu i kupię. Mam bardzo ograniczony budżet, ale myślę, że 128 GB powinno mi wystarczyć. Teraz mam na sam Windows wydzielone 100 GB i 1/3 dysku C jeszcze jest wolna. A mogę mieć system na SSD a dane inne w sensie zdjęcia, gry itp trzymać na HDD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj 128GB, bo tu już nawet nie chodzi o pojemność, ale zwyczajnie o prędkość. Im większy SSD, tym na ogół szybszy, przynajmniej do pojemności ~500GB, no i wolniej się "zużywa". O liczbę zapisów się nie martw na TLC, prędzej padnie dysk/kontroler, jak kupisz jakąś tanią ADATA czy Silicon Power.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie