Jump to content
WinClub
  • 0
Marcel1

Gwarancja czy niezgodność towaru z umową ?

Question

Witam. 15 maja tego roku w sklepie stacjonarnym w moim mieście zakupiłem smartphone Honor 8X . Z różnych powodów dopiero dziś mogłem się nim zająć ( konfiguracja i dostosowanie do swoich potrzeb ). Niestety okazało się, iż telefon w lewym górnym rogu ma jakąś ciemną dość dużą plamę, na ciemnym tle jest ona mało widoczna ale za to już na jasnym dość mocno. Dlatego ma do was pytanie - Czy lepiej jest oddać telefon na gwarancję czy też lepiej oddać go do sklepu jako towar niezgodnych z umową ?

Co byście mi radzili zrobić ?

Z góry dziękuję za pomoc

7 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Jaki nie zgodny  z umową !?

Nikt Ci go na takiej zasadzie nie przyjmie  .telefon do serwisu.

Możesz  palić  " głupa "  z tym  opisem co  podałeś tutaj   może ? wymienią na inny  egzemplarz ? - wątpliwa  sprawa za dużo czasu  od zakupu.

Próbować zawsze warto  - więc próbuj .

Powodzenia

• 0
19 minut temu, woj_ani217 napisał:

Jaki nie zgodny  z umową !?

Nikt Ci go na takiej zasadzie nie przyjmie  .telefon do serwisu.

Możesz  palić  " głupa "  z tym  opisem co  podałeś tutaj   może ? wymienią na inny  egzemplarz ? - wątpliwa  sprawa za dużo czasu  od zakupu.

Próbować zawsze warto  - więc próbuj .

Powodzenia

Dlaczego tak sądzisz ? 

Zgodnie z tym :

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

mam 6 miesięcy na to :

Cytuje

Niezgodność musi istnieć w chwili wydania towaru. Kupujący powinien udowodnić, że towar jest niezgodny z umową oraz, że niezgodność istniała w chwili wydania towaru. Ustawodawca ułatwia kupującemu wykazanie, że istniała ona w chwili wydania towaru, wprowadzając domniemanie, zgodnie z którym w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona już w chwili wydania.

• 0

Wszystko zależy na jakiego cwaniaczka trafisz  !

"   Uprawnienie obniżenia ceny albo odstąpienia od umowy można zrealizować dopiero, gdy:

sprzedawca nie zdoła uczynić zadość naszemu żądaniu naprawy albo wymiany w odpowiednim czasie (przy określaniu odpowiedniego czasu bierze się pod uwagę rodzaj towaru oraz cel, w jakim został nabyty),

naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności. "

Kolego  Marcel1   ja jestem  jak najbardziej  po Twojej stronie ,ale z doświadczenia też wiem  że jak kupujesz  osobiście  w sklepie  to najpierw  trzy naprawy a potem   wymiana  a czas leci  a  Ty   dzwonisz

z " budki "  a nie z nowo z zakupionego telefonu.

Dlatego też  napisałem próbuj  -  jednego  bierzesz na huki  a z drugim  spokojnie a jeszcze z innym  na strachy wszystkimi urzędami  świata, ja  też  od razu żądałbym  wymiany na nowy.

Jak  Tobie się uda  ?  oby  wymiana na nowy albo zwrot kasy bo te przepisy  są niby  za klientem  ale tak napisane że interpretować  można  je różnie i co do sądu  się kłócić !? - oby nie .

• 0
44 minuty temu, woj_ani217 napisał:

Wszystko zależy na jakiego cwaniaczka trafisz  !

"   Uprawnienie obniżenia ceny albo odstąpienia od umowy można zrealizować dopiero, gdy:

sprzedawca nie zdoła uczynić zadość naszemu żądaniu naprawy albo wymiany w odpowiednim czasie (przy określaniu odpowiedniego czasu bierze się pod uwagę rodzaj towaru oraz cel, w jakim został nabyty),

naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności. "

Kolego  Marcel1   ja jestem  jak najbardziej  po Twojej stronie ,ale z doświadczenia też wiem  że jak kupujesz  osobiście  w sklepie  to najpierw  trzy naprawy a potem   wymiana  a czas leci  a  Ty   dzwonisz

z " budki "  a nie z nowo z zakupionego telefonu.

Dlatego też  napisałem próbuj  -  jednego  bierzesz na huki  a z drugim  spokojnie a jeszcze z innym  na strachy wszystkimi urzędami  świata, ja  też  od razu żądałbym  wymiany na nowy.

Jak  Tobie się uda  ?  oby  wymiana na nowy albo zwrot kasy bo te przepisy  są niby  za klientem  ale tak napisane że interpretować  można  je różnie i co do sądu  się kłócić !? - oby nie .

Dlatego właśnie chcąc być przygotowanym na wszystko, jutro idę do lokalnego Rzecznika Praw Konsumentów i zobaczę co on mi doradzi. Dzwoniłem też do Huawei Polska aby dowiedzieć się co i jak - Tak na marginesie to spotkałem się naprawdę z fachową obsługę, co mnie cieszy. Jutro wrzucę też fotkę wyświetlacza abyście sami mogli zobaczyć jak to wygląda. Dzięki za pomoc. 

• 0

No. Sprzęt oddany do sklepu i przyjęty z tytułu rękojmi czyli jako niezgodnych z umową. Zobaczymy co z tego wyniknie. Zgodnie z zapowiedzią macie tu fotkę wyswietlacza abyście sami mogli przekonać się o co chodzi

• 0

:good3:   i  o to chodziło.

Ewidentnie widać  że  wyświetlacz  walnięty  (  widać jak kontrola jakości  działa że takie coś puścili !? )  dobrze  że  tak  podeszli do reklamacji .