Jump to content
tyratim

Konfiguracja 2 routerów

Recommended Posts

Cześć. 

Mam mały problem, w domu u góry mam podłączony router Huawei b525s

Natomiast na dole jest router tp-link który ma być wzmacniaczem sygnału, wiadomo oba na osobnych nazwach sieciowych i haśle. Natomiast coś się stało, że teraz nie działa, ustawiam zmieniając IP na tym to-link i nic, niby pisze dostęp do internetu a go nie ma, natomiast jak w cmd wpisuje komendę sprawdzenia IP, wychodzi IP od routera z góry. 

Jest ktoś z Was w stanie pomóc? 

Wybaczcie jeśli temat jest w złym dziale. 

Mam to samo i również na B525s. Próbowałem ustawić sieć 192.168.1.1 na piętro i 192.168.0.1 na parter. Wydaje mi się, że problem leży w niemożności ustawienia maski (wgl to jaka ona jest? /16? Na to sugeruje oprogramowanie). Mi to wygląda na problem z tym huawei'em. Ba, nie mogę nawet ustawić rezerwacji IP dla AP, bo podobno "jest to inna sieć". Teoretycznie, router ma ustawiony swój adres i AP swój. Oba mają osobno ustawione zakresy DHCP. Więc czemu R1 nadaje adresy z AP? Bez sensu. Spróbuj zrobić to samo ale na dodatkowym routerze ( Huawei > R1 > R2) i sprawdź, czy problem nadal występuje. Sam to mam u siebie :/

Ale zmieniasz IP routera czy adresacje za nim?

PING z przed TP-Linka leci do Huweia?  A jak zrobisz ping do strony jakiejś to leci? PING do jakiegoś DNS (bo najprościej) leci? Jak jesteś podłączony do Huaweia to net jest?

jest w ustawieniach tryb Repeater Mode? Wg. mnie zrobiłeś AP z bezprzewodowego na przewodowy to jest chyba WDS mode jak dobrze pamiętam.

O Kuła jego mać co to za TP-Link?!

Mam router huawei B525s. Na nim mam ustawione: adres IP: 192.168.0.1, DHCP .2 - .51.

Na AP: adres IP: 192.168.0.52, maska /24, DHCP .53 - .102. Wszelkie zabezpieczenia w Huawei'u wyłączone. Problem polega na tym, że nie ma dostępu do internetu w AP. Próbując z maską /16 w AP, router "narzuca" swoje DHCP na AP. W cisco packet tracer wszystko dobrze działa. Gdzie jest błąd?

Po co DHCP w AP skoro masz je w Huaweiu już? Wyłącz bo się gryzą. AP jest przeźroczysty i niepowienien dawać adresacji jak coś przed nim daje. Stąd chyba kłopoty.

Mam router huawei B525s. Na nim mam ustawione: adres IP: 192.168.0.1, DHCP .2 - .51.
Na AP: adres IP: 192.168.0.52, maska /24, DHCP .53 - .102. Wszelkie zabezpieczenia w Huawei'u wyłączone. Problem polega na tym, że nie ma dostępu do internetu w AP. Próbując z maską /16 w AP, router "narzuca" swoje DHCP na AP. W cisco packet tracer wszystko dobrze działa. Gdzie jest błąd?
Huawei.
DHCP-on (pula np. 50-100)

AP. Ta sama nazwa sieci i hasło.
DHCP-off
IP: 192.168.0.254
Maska:255.255.255.0
Adres bramy podaj IP Huawei (192.168.0.1)

Wklej zdjęcie konfiguracji AP

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka