Jump to content
WinClub
djmarco

Laptop Dell nie ładuje baterii ani nie uruchamia się z baterii.

Recommended Posts

Działa tylko na zasilaczu. Mam w sumie 4szt baterii i na żadnej nie działa. Drugi Dell za to działa na wszystkich bateriach. Zamieszczam zdjęcia z diagnostyki.

Ktoś coś?8a930b212462f7afd0094cbb25bd4404.jpgcd3cb7c7301e934e95cd22ec297f1524.jpg

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Bez miernika i schematu płyty się chyba nie obejdzie. Jak masz miernik to sprawdź czy masz na pinach baterii jakieś napięcia (3,3V) po podłączeniu zasilacza. Jak nic nie będzie to grubsza robota, jak sie masz doświadczenia lepiej zanieść do serwisu. Do 200zł zależnie od miasta powinni naprawić.

kontroler zasilania na plycie uszkodzony 
Jak go zlokalizować? Jestem w stanie sam to wymienić ale nie wiem gdzie on się znajduje. Mój sprzęt do DELL 17R [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Uwalisz tylko płytę !   Jestem w stanie sam to wymienić ale nie wiem gdzie on się znajduje. "    a jakim to niby sposobem  jak ty  nie masz zielonego pojęcia o tym !? - masz do tego specjalny stół !?. Ty to możesz co najwyżej  " wygrzać  " płytę żeby ewentualnie  zlikwidować tak zwany  zimny lut ,  ale też  jest ryzyko że  płytę uwalisz  więc oddaj  to w ręce profesjonalnego serwisu co mają do tego odpowiednie narzędzia a nie  zabieraj się sam  (  taki sprzęt kosztuje 12 - 24 tyś zł )  dobrze Ci radzę  , a zrobisz jak będziesz chciał.

12 godzin temu, djmarco napisał:

Jak go zlokalizować? Jestem w stanie sam to wymienić ale nie wiem gdzie on się znajduje. Mój sprzęt do DELL 17R [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

jak mialem uwalony kontroler zasialania gosc przyjechal z della wymienil plyte :) Wiec watpie ze sobie przelutujesz uklad

W dniu 9.06.2019 o 09:06, djmarco napisał:

Jak go zlokalizować? Jestem w stanie sam to wymienić ale nie wiem gdzie on się znajduje.

Po co zaraz targać płytę,dell się trochę zabezpieczył i nie wszystkie zasilacze podejdą, zadziałają tak jak i baterie bez wykonania procedur po wymianie, choć wyglądają na orginalne.

Poczytaj tu.
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
lub tu
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Pomierzylem piny które idą na baterie. Wychodzi na nie po 3.3V więc moduł ładowania to raczej nie jest.