Skocz do zawartości

Start systemu ,, spada '' dlaczego ?


ja3xy

Rekomendowane odpowiedzi

  Po wgraniu systemu i wszystkich aktualizacji , programów , system startuje ( odpala sie ) w 33 sekund .

Po  około 2 tygodniach użytkowania system startuje prawie w 2 minuty !

Mam te same programy od początku  nic nie dogrywam. Juz trzy razy instalowałem system od początku ( format )  i dalej ten sam problem.

Wirusów żadnych i tym podobnych rzeczy  nie mam. Myslałem ze to wina dysku kupiłem używany  pod M2 . Zmieniłem dysk na nowy Ssd , połaczony zwykłym kablem. I to samo.

w autostarcie mam 4 programy tylko : f.lux , Classic Start Menu ,StartCCC , VIAxHCUtl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas mierzony stoperem :)  Komputer stacjonarny

Sterowniki tylko z płytek Gigabyte Ga-970 Gaming i Gigabyte GeForce GTX 1050 

Dysk SSD Patriot Burst 240GB SATA3  i Seagate 1TB 3,5 SATAIII, 7200RPM, 64MB cache

Myslałem ze to aktualizacje ale mierzyłem przed i po i to samo

antywirus McAfee - też mierzone przed instalacja i po instalacji i to samo :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ja3xy napisał:

Sterowniki tylko z płytek Gigabyte Ga-970 Gaming i Gigabyte GeForce GTX 1050

Windows Update nie pobiera jakichś sterowników?

 

Czyli co? - podsumujmy. Instalujesz system, pobierasz aktualizacje, instalujesz programy i wszystko jest OK. Po kilku dniach przeglądania internetu nagle zwalnia start i wydłuża się 4 krotnie? Czy system podczas startu się zamraża?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows Update mam wyłaczone wiec napewno nic nie pobiera. Dokładnie tak jak opisałes jest na poczatku wszysko ok a pozniej zaczyna mulic start.

Strasznie długo jest ekran powitalny gigabayte , pozniej chyba z 30 s ekran wyglada tak jakby był wyłaczony , pozniej mieli mieli ekran z ikonka nazwa komputera

Co masz na mysli piszac zamraza ? to to co opisałem? Próbowałem tez z kara wi - fi bez karty ( bez netu )  tez to samo .

Moze to cos z płyta główna? bo po tych 2 minutach mulenia wszystko jest ok smiga jak trzeba.

Sprawdziłem tez dysk programem Hd tune ma szybki czas dostepu O,120 ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo płyty wyłaczone , nic to  nie przyspieszyło,dłuzej mam czarny ekran podczas uruchamiania sie systemu.Dalej 2 min.

Zauwazyłem przy okazji ze botowanie jest ustawione na 1.cd rom na 2. dysk , chciałem zmienic na dysk ale nie chce

Bios Uefi , zreszta watpie zeby ta zmiana przyspieszyła start systemu znaczaco?

Szukałem jeszcze raz trojanów itp ale Malwarebytes Premium i McAfee antywirus  nic nie znalazł :(

Co tak moze mulic te otwieranie systemu? Zastanawia mnie to dlaczego mam na 3 dyskach A B C pliki ukryte : $Recycle.Bin i System Volume Information których nie moge usunąć

I dlaczego one zapisały sie na dysku B i C ? Podczas instalacji sytemu miałem tylko podpiety jeden dysk C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ja3xy napisał:

Zastanawia mnie to dlaczego mam na 3 dyskach A B C pliki ukryte : $Recycle.Bin i System Volume Information których nie moge usunąć

I dlaczego one zapisały sie na dysku B i C ? Podczas instalacji sytemu miałem tylko podpiety jeden dysk C

I lepiej nie próbuj tego usuwać są to foldery systemowe [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Kosz chyba jak usuniesz to system założy nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na pewno masz pierwszy ustawiony Dysk SSD.

Wywal całkowicie to Malwarebytes Premium i McAfee antywirus.

 

Przeskanuj 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i sprawdź zachowanie po tych zabiegach.

 

To musi tez być?

 f.lux , Classic Start Menu ,StartCCC , VIAxHCUtl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem go wczesniej  bardzo rozbudowany program  i biedy moze narobic wole 

CCleaner Profesional  i Revo Uninstaller Pro

uzywam tych programów od lat i ufam im , a do mierzenia startu systemu nie potrzebny mi program.Potrafie zmierzyc jeszcze czas stoperem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego systemu używasz? Ciężko stwierdzić co to może być, może któraś z aktualizacji coś miesza. Ja pewnie wyczyściłbym dysk systemowy (schemat partycjonowania oczywiście GPT skoro masz SSD), ustawiłbym kolejność rozruchu w BIOSie tak, aby dysk systemowy był pierwszy, no i zainstalował oficjalnego aktualnego czyściocha i nie dogrywał żadnych aktualizacji, tylko na jakiś czas je wyłączył. Może któryś z programów, które zawsze instalujesz coś miesza? Albo Antywirus? Trzeba by było się trochę z tym pobawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Fotahix napisał:

a sprzęt z dyskiem SSD na GPT uruchamia się szybciej

To nie GPT decyduje o szybkości rozruchu, tylko hybrid boot (szybki rozruch) wbudowany w systemy od Win 8 wzwyż. Szybki rozruch działa również na MBR. Ten szybki start, to jednak nie jest pełen boot - to stan głębokiego uśpienia, dlatego nie można wejść do biosu w tradycyjny sposób. Systemy na SSD ze schematem partycjonowania MBR i wyłączonym szybkim rozruchem potrafią startować w 6 sekund. Kolejna kwestia, to wbudowany w niektóre płyty główne sprzętowy przyspieszacz startu tzw Fast Boot - podczas zamykania systemu, wczytuje do nieulotnej pamięci częściowy nowy rozruch.

 

P.S. Ogólnie na SSD nie ma praktycznie znaczenia czy mamy włączony czy wyłączony szybki rozruch. To narzędzie najwięcej daje na HDD. Szybki rozruch wiąże się z koniecznością utrzymywania włączonej hibernacji.

Fotahix lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie