Jump to content

Karta graficzna + integra na tym samym monitorze?

Recommended Posts

Dzień dobry,

głównie chodzi mi o to, żeby wykorzystać obie grafiki.

Podłączam kable HDMI od płyty głównej do monitora i od karty graficznej do tego samego monitora. Skoro będę używał integry, czy będę mógł w jakiś sposób wykorzystać kartę graficzną?

Tak da się to zrobić, możesz w monitorze włączyć opcje wyświetlania obrazu z 2 źródeł, i używać tego jako 2 monitorów u mnie np. nazywa się to PIP mode czyli wyświetla obraz z 2 gpu w małym okienku oraz PNP mode który daje obraz z 2 źródeł obok siebie. Nie każdy monitor musi takie rozwiązania wspierać wtedy będziesz musiał w menu monitora przełączać się między 2 portami wejść co jest mało wygodne Ale komputer widzi to jako podpięte 2 osobne monitory.

Są programy które korzystają z wszystkich dostępnych GPU np. addobe premiere pro który z jej użyciem potrafi renderować, warto tutaj również aktywować w biosie GPU, podłączyć monitor i zainstalować sterowniki od integry.

Są gry ( gra ) która potrafi działać w trybie Multi GPU poprawiając wydajność. Zaraz pokażę na zdjęciach jak to u mnie wygląda .

Tutaj funkcja PiP czyli obraz w obrazie czy jakoś tam podobniej

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

mrblack likes this
6 godzin temu, Kotecek_PL napisał:

Nie bądź pesymistą :) nie wiemy jaki sprzęt posiada @mrblack 

Przede wszystkim bardzo Ci dziękuję za obszerną odpowiedź.

Mój komputer składa się z następujących podzespołów:

Płyta główna - ASRock H110M-HDS

Procesor - Intel Core i5-6500

Pamięć RAM - Corsair Vengeance LPX DDR4 (2x8GB)

Karta graficzna - XFX Radeon RX 470 RS 4GB

Dysk SSD - Samsung SSD 840 EVO 250GB

Zasilacz - SeaSonic S12G RT 80 Plus Gold 450W

Obudowa - SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

Jako monitor używam telewizora LG TV 42LN570S, który posiada 3 wejścia HDMI i do którego mam zamiar podłączyć te 2 kable jak wyżej napisałem, ale to dopiero jak wyjdzie Windows 10 v1903. Aktualnie korzystam tylko i wyłącznie z dedykowanej karty graficznej.

6 godzin temu, wiktorynek napisał:

Chwila, chwila - nie na każdym sprzęcie można aktywować jednoczesne działanie grafiki zintegrowanej i dedykowanej.

Czy zależy to od płyty głównej?

Żeby ci działały wyjścia z płyty i z grafiki w trybie advance w biosie w zakładce chipset configuration musisz włączyć obsługe multi monitor.

Potem to już w sterownikach radeona szukać czy można go włączać w zależności od aplikacji. Nie wiem czy monitor sam siuę będzie przełączać czy jednak trzeba będzie użyć pilota do zmiany źródła. Możliwe że jak wyjdziesz z aplikacji używającej Radka, na chwile zniknie obraz i sie przełączy na integrę. W drugą stronę chyba słąbo bo integra chyba nie będzie odłączana w graniu tylko dopięty Radek Primery grafic adapter chyba ustawia grafikę z której będzie wszystko startować więc to bym na onboard ustawił. W sumie nie robiłem nigdy dokładnych testów jak to działa.

Oczywiście po podpięciu obu kabli HDMI do monitora.