Skocz do zawartości
milion

Asmobile t5500 4gb x1600 dysk hdd500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Pytanie jaki system pod Asmobile s96jm -  intel t5500 4gb karta x1600 dysk hdd500.

pamięć widoczna to 2,9 gb - ograniczenie z bios

Do tej pory przez ok 10 lat bez reinstalki był windows 7 ultimate 64 - ale już tak mulił że nadszedł czas na zmiany  :-)

Planowana zmiana dysku na ssd patriot burst ssd 240

pytanie jaki system i czy dalej 64 bo zdaje się 32 ma mniejsze wymagania

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, rum69 napisał:

Proponuje sprawdzić czy taki np. t9300 wchodzi, bo dziś to grosze kosztuje, a taki procesor jest sporo wydajniejszy... 

Faktycznie jest to jakiś pomysł. niby ta sama podstawka i szybszy. Ale trzeba by brać w ciemno i próbować. Opisów i specyfikacji tego laptopa już właściwie nie można znaleźć tak samo jak nowszego biosu...

System 32

a co konkretnie polecacie?

Laptop do internetu, banku, offica.. czasem Yt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, rum69 napisał:

W ciemno obstawiam że t8300 by wszedł..

To źle obstawiasz, t5500 to socket M, a nie socket P, i tu max wchodzi t7600, które są drogie. Mam starego lapka z socket M i kupiłem t7200, bo t7400 i t7600 już sporo droższe. Obstawiam, że chipset to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] albo [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, Widzior napisał:

To źle obstawiasz, t5500 to socket M, a nie socket P, i tu max wchodzi t7600, które są drogie. Mam starego lapka z socket M i kupiłem t7200, bo t7400 i t7600 już sporo droższe. Obstawiam, że chipset to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] albo [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Chipset to i945PM rev. 03 - wg. CPU-Z

A wracając do systemu...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A no tak, skoro masz grafikę x1600, to musi być PM. System mam na podobnym sprzęcie Win7 Pro x86 i chodzi jak burza (mod MrT final 2017). Jeśli nie potrzebujesz x64, to taki polecam, będzie idealny. A nad prockiem się zastanów, T7200 kosztuje 15zł, a to jednak 2x2GHz zamiast 2x1,66GHz, +20% do wydajności - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  T7600 dałby +40%, ale kosztuje >100zł, nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

+20% za 20 zł to nieźle szkoda że dalej to tak fajnie nie jest  ...100 zł 100% itd. Pomyślę nad prockiem

A ten mod co ma ciekawego?

Jakoś nie mogę go odszukać. chyba że to miałeś na myśli?

:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi