Jump to content
WinClub
wiktorynek

Sterowniki USB 3.0 i NVMe dodane do Win 7 za pomocą Windows 7 Image Updater

Recommended Posts

Przestawiam Wam narzędzie Windows 7 Image Updater kolegi @Atak Snajpera zmodyfikowane przeze mnie.

Zostawiłem tylko wszelkie dostępne sterowniki USB 3.0 oraz NVMe dla Windows 7. Dodałem więcej sterowników niż jest w oryginalnej wersji oraz niektóre uaktualniłem do nowszych wersji.

Opis i zastosowanie w poniższych linkach, więc ograniczę się tylko do stwierdzenia, że przeznaczone są głównie dla osób chcących zainstalować Win 7 na 6, 7, 8, 9 generacji Core od Intela oraz AMD Ryzen 1, 2, 3 oraz Threadripper. Wszelkie ograniczenia i wymagania wstępne opisane poniżej.

Nie ma przeszkód, aby skorzystać ze zintegrowanych sterowników USB 3.0 na 4 i 5 generacji oraz 3 gen jeśli wymienimy sterowniki - patrz niżej.

Uwaga - sterowniki USB 3.0 Intela powodują błąd na 3 generacji (Ivy Brigde) i nie pomaga zintegrowanie osobno wersji sterowników dla 3 gen. Dlatego nie zalecam korzystania z tego narzędzia posiadaczom takich komputerów - muszą instalować z USB 2.0 albo zmodyfikować paczkę, zastępując sterowniki USB 3.0 od Intela na odpowiednie dla 3 gen. Problem opisałem poniżej i jest o tyle dziwny, że sterownik z niezgodnym ID potrafi się zainstalować.

Oprócz integracji sterowników narzędzie ma nadal możliwość tworzenia obrazu ISO oraz dzielenia pliku wim na swm, tak aby nie przekraczać ograniczeń FAT32 czyli 4GB na pojedynczy plik.

Narzędzie obsługuje tylko systemy 64-bitowe. Usunąłem obsługę systemów 32-bitowych.

Link:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

hasło archiwum 7-zip: winclub

 

Uwaga: Jeśli nie pomoże powyższe narzędzie zostaje już tylko skorzystanie z instalatora Win 10 - co też nie daje 100% skuteczności, bo potrafią się pojawiać problemy bezpośrednio po zainstalowaniu systemu.

Największe problemy będą mieć posiadacze dysków SSD NVMe, gdzie producent nie udostępnia sterowników NVMe.

Tutaj udostępniam dodatkową paczkę sterowników NVMe dla kontrolerów Phison.

Są to najnowsze dostępne sterowniki Open Fabrics 1.5.0.0 zmodyfikowane o obsługę m.in. dysków Plextor i Patriot.

W paczkach jest plik w którym wskazane są obsługiwane ID kontrolerów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dopisać jedną linię i w ten sposób rozszerzyć obsługę o nowe ID nowych dysków.

Sterowniki nie są podpisane cyfrowo - trzeba wyłączyć podpis cyfrowy. Stosowny opis i narzędzie znajduje się w paczce. Niestety można to zastosować po zainstalowaniu systemu. Na to ograniczenie też jest stosowny myk:

Instalujemy system na dysku SATA, podłączamy dysk NVMe, instalujemy dla niego sterowniki nie podpisane cyfrowo i klonujemy system z dysku SATA na dysk NVMe. :)

Druga paczka to sterowniki dla dysków NVMe Toshiba/OCZ z serii XG4 i XG5. Posiadają one możliwość ręcznego dodania podpisu cyfrowego. Niestety też powoduje to takie ograniczenie, że można zastosować po zainstalowaniu systemu.

Link do sterowników NVMe Open Fabrics, Plextor, Patriot, Phison 1.5.0.0:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Link do sterowników NVMe Toshiba/OCZ dodająca obsługę dysków XG4 i XG5:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Edycja - dodałem modyfikowane sterowniki NVMe Intela z obsługą dysków 600p:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

oraz sterowniki NVMe dla dysków Zotac:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

oraz sterowniki NVMe dla dysków WD/HGST:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

hasło do archiwum 7-zip: winclub

 

Link do oryginalnej wersji:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

pokrewne linki:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Pomocne tematy:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uwaga - znalazłem drugi dziwny błąd z instalacją niewłaściwych sterowników. Do tej pory nie mieściło mi się w głowie jak mogą instalować się niewłaściwe sterowniki USB 3.0 z niezgodnym ID. Teraz spotkałem się z inną sytuacją. W laptopie MSI PL62 7RC - 7 gen i7 7700HQ + MX150 - reszta specyfikacji nieistotna poza jednym wyjątkiem - w laptopie w złączu M.2 znajdował się dysk SATA (złącze typu combo), a nie NVMe, bios ustawiony w trybie AHCI. Instalowałem Win 7 ze zintegrowanymi sterownikami USB 3.0 i NVMe (miałem takiego gotowca) i wywalało pięknego bluescreena podczas próby instalacji sterowników NVMe!!! - po co one się instalowały i do czego? Po włożeniu dysku NVMe zgodnego ze zintegrowanymi sterownikami instalacja przebiegała prawidłowo. Zrobiłem więc nową instalkę tylko ze sterownikami USB 3.0 - instalacja przebiegła prawidłowo. Tak więc jest to drugi przypadek, potwierdzający, że takie mega kombajny sterownikowe nie są do końca takie dobre.

 

Dlatego zalecam, aby z gotowca przygotowanego przeze mnie usunąć wszystkie niezgodne sterowniki ze swoim sprzętem i wykonywać tylko instalkę pod posiadany sprzęt. Jako dodatkowa zaleta będzie nieco mniejszy rozmiar instalki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 6.08.2019 o 19:44, wiktorynek napisał:

Odświeżony temat. Zaktualizowane i dodane nowe sterowniki.

Hej, nie wiesz gdzie szukac sterownikow do Sandisk SDSSDXPM2-500G-G25? Te  z pierwszego linku dodalem do obrazow ale mam bluescreena po restarcie przy instalacji win7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SanDisk nie udostępnia sterowników NVMe do swoich dysków, więc nie integruj w ogóle sterowników NVMe - wystarczą ci jedynie od USB 3.0 Intela w przypadku ich platformy. Musisz mieć Win 7 ze zintegrowanymi poprawkami dla dysków NVMe lub pakietem Convenience Rollup, który zawiera te poprawki. Jeśli to nie pomoże, to ostatnia szansa, podmiana instalatora na ten z Win 10, ale nie ma pewności, że po restarcie będzie działać.

Zajrzyj do tego tematu:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
W dniu 13.11.2019 o 14:58, smirek napisał:

A gdzie jest wrzucona?

Prawdziwy dramat. Jak to gdzie? W pierwszym poście.

 

P.S. Ta porada z elektrody nie ma kompletnie nic wspólnego ze sterownikami USB 3.0 i NVMe do zintegrowania z obrazem Win 7.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information