Skocz do zawartości

Podstawowe aplikacje które instaluje/my


peerik

Rekomendowane odpowiedzi

Macie superkomputery albo serwery ze linuxa instalujecie ? Jeśli nie to nieźli idioci z was, pogratulować braku inteligencji - sam chciałbym być czasem tak mało rozgarniętym/świadomym.

 

Polecam zainstalować mózg.

kolo malinowy , widze ze  to ostatni twoj taki post raczej

 

a mozg to sobie ty zainstaluj , bo go widac nie masz , ale watpie zeby chocby jakikolwiek linux dal rade na tym czyms co niby masz pod kopula zadzialal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę Linux poniekąd uczy myślenia przy komputerze :) Tutaj nie wyklikasz sobie rozwiązania jak na Windows. Trzeba pomyśleć, rozpatrzyć od czego zależy dany problem, myśleć analitycznie. U niektórych pewnie z tym ciężko, więc nie pojmują jak można używać Linuxa :D

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę Linux poniekąd uczy myślenia przy komputerze :) Tutaj nie wyklikasz sobie rozwiązania jak na Windows. Trzeba pomyśleć, rozpatrzyć od czego zależy dany problem, myśleć analitycznie. U niektórych pewnie z tym ciężko, więc nie pojmują jak można używać Linuxa :D

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

 

Właśnie przez to linux nigdy nie osiągnie więcej niż 10% udziałów. W windows działa zasada "NEXT-ekologi", a i to dla kowalskiego bywa za trudne  :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez to linux nigdy nie osiągnie więcej niż 10% udziałów. W windows działa zasada "NEXT-ekologi", a i to dla kowalskiego bywa za trudne  :lol:

Kolego tu trochę się mylisz  pomału bo pomału  idzie  do przodu  i należy  brać to pod uwagę  że  to  darmowy system  ale na pewno 100 razy lepszy od  WIN.

To co mogę zrobić  w Linuksie  to tego  nie zrobię  w  WIN  - no  na pewno  jeszcze nie jest to system dla graczy  - czy w tym wypadku nie lepsza jest konsola do gier ?.

W  czwartek skończyłem  instalacje  2 Mintów  " skrojonych "  na modę  Win 10 dla osób nie grających w gierki  i na dzień dobry  myśleli że mają  Win 10 zainstalowany a nie Linuksa Minta ( mówiłeś że linuksa zainstalujesz  a zainstalowałeś Win 10 - takie było ich zdziwienie ) - poczekamy ,zobaczymy za  miesiąc ,dwa  jak im się będzie  podobało ?.

Są to jak piszesz   " zwykli Kowalscy "  nic tam nie muszą grzebać  nic instalować  wszystko mają co potrzebowali a nawet dużo więcej , aktualizację ustawioną z automatu , sprzęt dobry  i  wszystko legalne , darmowe  może to śmiało  używać  w firmie bez obaw  jakichkolwiek  kontroli nasłanych przez " uprzejmie donoszę "  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tu trochę się mylisz  pomału bo pomału  idzie  do przodu  i należy  brać to pod uwagę  że  to  darmowy system  ale na pewno 100 razy lepszy od  WIN.

Czy 100raz lepszy to nie wiem ale za formaty plików nie ulegających defragmentacji już ma plusa.

 

To co mogę zrobić  w Linuksie  to tego  nie zrobię  w  WIN  - no  na pewno  jeszcze nie jest to system dla graczy  - czy w tym wypadku nie lepsza jest konsola do gier ?.

Drogie gry, brak modów, ustawień grafiki, brak mmorpg itd Poza tym lubię grzebać w systemach nie tyko bezmyślnie grać.

 

W  czwartek skończyłem  instalacje  2 Mintów  " skrojonych "  na modę  Win 10 dla osób nie grających w gierki  i na dzień dobry  myśleli że mają  Win 10 zainstalowany a nie Linuksa Minta ( mówiłeś że linuksa zainstalujesz  a zainstalowałeś Win 10 - takie było ich zdziwienie ) - poczekamy ,zobaczymy za  miesiąc ,dwa  jak im się będzie  podobało ?.

Są to jak piszesz   " zwykli Kowalscy "  nic tam nie muszą grzebać  nic instalować  wszystko mają co potrzebowali a nawet dużo więcej , aktualizację ustawioną z automatu , sprzęt dobry  i  wszystko legalne , darmowe  może to śmiało  używać  w firmie bez obaw  jakichkolwiek  kontroli nasłanych przez " uprzejmie donoszę "  .

Cieszy mnie bo nie jestem jakimś tam "fanem MS" ale z telimetrią to przesadzili. W sumie to czemu nikt nie wini androida albo apple oni nie są święci. (szczególnie android)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 100raz lepszy to nie wiem ale za formaty plików nie ulegających defragmentacji już ma plusa.

 

Drogie gry, brak modów, ustawień grafiki, brak mmorpg itd Poza tym lubię grzebać w systemach nie tyko bezmyślnie grać.

 

Cieszy mnie bo nie jestem jakimś tam "fanem MS" ale z telimetrią to przesadzili. W sumie to czemu nikt nie wini androida albo apple oni nie są święci. (szczególnie android)

Tu  akurat podałeś  kropelkę w morzu  możliwości ale choćby  operacje dyskowe ,  " włamania " , Enigma , sharing itd , itd - musiał bym  tu wymieniać i wymieniać.

A to że lubisz  " grzebać "  a nie tylko grać  to się chwali  bo praktyka obok teorii  to najlepsza nauka  ,ale  nie o takie " grzebanie "  mi chodzi.

O tej telemetrii  to  napisałeś bardzo ale to bardzo  delikatnie -  tu się  cisną bardziej dosadne określenia.

A co do androida  to już tyle  j.......ów  dostał  że co tu więcej dokładać - to jest tak jak  rządzi wielki  pieniądz  i monopolizm  a Apple nigdy mi nie leżał  może z 30 razy go używałem i to z połowę  przez instalację klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

potrzebuje na ubuntu uruchomić program z Windowsa do instalacji lpg udaje mi się to poprzez wine, ale nie potrafię uruchomić by program lpgtech uruchomiony poprzez wine widział interfejs podpinany poprzez usb a widziany w zasobach jako com1. jeżeli ktoś potrafi pomóc u uruchomieniu będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

potrzebuje na ubuntu uruchomić program z Windowsa do instalacji lpg udaje mi się to poprzez wine, ale nie potrafię uruchomić by program lpgtech uruchomiony poprzez wine widział interfejs podpinany poprzez usb a widziany w zasobach jako com1. jeżeli ktoś potrafi pomóc u uruchomieniu będę wdzięczny

Rozwiązanie zmienić system na np xp/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja od siebie:

K3b - doskonały zamiennik dla Nero.Świetny program do nagrywania płyt na linuxie. Praktycznie bezkonkurencyjny.Nawet interfejs lekko podobny do Nero

OCRFeeder - jest systemem analizy układu dokumentu i optycznego rozpoznawania znaków.Darmowy zamiennik dla Finereadera dla linuxa.

Audacious,Clementine,DeaDBeeF - dobre odtwarzacze muzyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Programy, które używam, a nie były wymienione wcześniej:

  • Radio Tray - odtwarzacz radia internetowego działający pod ikoną w tray
  • Notepadqq - programistyczny edytor tekstu, podobny do znanego z Windowsa Notepad++
  • FSLint - narzędzie służące do wyszukiwania np. duplikatów plików
  • Spek - program służący do wyświetlania spektrum plików dźwiękowych i wideo - przydatne np. do oceny jakości tych pierwszych
  • vokoscreen - aplikacja służąca do nagrywania ekranu z możliwością nagrywania dźwięku i ograniczania pola widoczności do wyznaczonego miejsca na ekraniu lub do określonego okna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie :)
Teraz moje propozycje:
Lyn (macOS) - Genialna aplikacja do katalogowania zdjęć, coś jak iPhoto które niestety nie jest już uaktualniane.
Sublime Text - Nie wiem jak nazwać... po prostu edytor textu dla programistów/web developerów.
Affinity Photo & Affinity Design - Genialne a wręcz idealne i tańsze alternatywy dla Photoshopa oraz Illustratora, w dodatku AP pozwala na wywoływanie RAWów lecz jednak zostaję przy Aperture :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie