Skocz do zawartości
wiktorynek

Aktualizacja sterowników USB 3.0/3.1 w systemach Windows 8, 8.1, 10

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej pokażę jak można zaktualizować sterowniki USB 3.0/3.1 w systemach, które mają je wbudowane. Nowsze i pełne sterowniki mogą dać(ale nie muszą) lepszą wydajność urządzeń podłączonych do portów USB 3.0/3.1

Instrukcja dotyczy przede wszystkim platformy Intel.

Sterowniki pobieramy stąd i stosujemy się do instrukcji: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Efekt w menedżerze urządzeń po zainstalowaniu:

nowe_stery_usb.jpg

nowe_stery_usb1.jpg

nowe_stery_usb3.jpg

A tu inne źródło najnowszych sterowników USB 3.0/3.1 do Windows 7 i 8.1: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poniżej pokażę jak można zaktualizować sterowniki USB 3.0/3.1 ...

Z całym szacunkiem,

> tym co mają "pojęcie" >  NIE-pomogłeś

> tym co są laikami > nadal nie będą wiedzieć "o co biega"  ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@MrTooth - Platforma X99 nie jest tu żadnym wyznacznikiem czy przeszkodą. Kontroler Intela jest standardowy, natomiast podejrzewam, że posiadasz też tam dodatkowy(e) kontrolery innych firm. Kontroler Intela możesz zaktualizować wg powyższego sposobu.

@jwm - hmmm...

> tym co mają "pojęcie" > NIE-pomogłeś

Nie pomogłem, bo...? Sterowniki podane, źródło podane, sposób instalacji podany, efekt zaprezentowany, co jeszcze?

> tym co są laikami > nadal nie będą wiedzieć "o co biega" ..

Dla nich jest nawet gotowy instalator, więc w czym problem? - 2 x klik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@RemixPL1994 - masz tam również zestaw do ręcznej instalacji zaczynając od certyfikatów: "Warning: Due to the big variety of systems and on-board Intel USB 3.0/3.1 devices there is no guarantee, that the DPInst procedure will work for everyone, whose system has an on-board USB 3.0/3.1 Controller."

Przypominam też o wypięciu wszystkich urządzeń z portów USB 3.0/3.1 na czas instalacji sterowników.

U mnie działają na każdym sprzęcie i na systemach Win 10 i Win 8.1

@MrTooth - do tego kontrolera niżej na pewno pasują, a ten wyżej to IRST enterprise, tu masz najnowsze sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sprawdź po identyfikatorze sprzętu czy najnowszy jest właściwy dla Twojej płyty głównej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak pisałem, mogą nieznacznie podnieść albo nic nie zmienią. Raczej nic nie ryzykujesz, bo w razie czego odinstalujesz urządzenie wraz ze sterownikami(przez menedżer urządzeń) i po restarcie zostaną przywrócone systemowe z Win 10 czy 8.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@RemixPL1994 - masz tam również zestaw do ręcznej instalacji zaczynając od certyfikatów: "Warning: Due to the big variety of systems and on-board Intel USB 3.0/3.1 devices there is no guarantee, that the DPInst procedure will work for everyone, whose system has an on-board USB 3.0/3.1 Controller."

Przypominam też o wypięciu wszystkich urządzeń z portów USB 3.0/3.1 na czas instalacji sterowników.

U mnie działają na każdym sprzęcie i na systemach Win 10 i Win 8.1

@MrTooth - do tego kontrolera niżej na pewno pasują, a ten wyżej to IRST enterprise, tu masz najnowsze sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sprawdź po identyfikatorze sprzętu czy najnowszy jest właściwy dla Twojej płyty głównej.

A czy w przypadku sky/kaby lake z portów usb 2.0 też trzeba wszystko wypinać ? Bo to jest jeden kontroler.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja w dalszym ciągu nie mogę znaleźć eXtensible Host Controller :( I zastanawiam się czy to Intela czy też AsMedii :D

Jak nie możesz znaleźć? Przecież pokazałeś na screenie - ten dolny i jak byk napisane Intel. AsMedia masz wyżej i go nie zaznaczyłeś na niebiesko. Do AsMedia masz tutaj: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Oprócz sterowników masz tam też firmware. Dobrze rozpoznaj swój kontroler po ID sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi