Skocz do zawartości
mesiah

Okropny tearing (rozrywanie obrazu) na W7.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zainstalowałem dzisiaj W7 i doświadczyłem problemów z wyświetlaniem obrazu. Przy przewijaniu czegokolwiek lub oglądaniu filmów rwie mi ekran w poziomie. Tak jakby był jakiś problem z odświeżaniem. Efekt jest na tyle mocny, że podczas czytania szlag mnie trafia i dostaje oczopląsu. W ciągu tygodnia przerobiłem 8.1 oraz 10 i tam absolutnie nie było z tym problemów. Wszystko jest poinstalowane jak należy łącznie z najnowszymi sterownikami. Mój komputer to Optiplex 990 z i5 2400 oraz gtx 760 oc. Z góry dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed każdą instalcją sterownika czyściłeś po starym sterowniku DDU?

Tak poza tym problem pojawił się od razu po instalacji systemu i najnowszych sterowników które na w8.1 i 10 działają bez zarzutu.

zmień 59Hz na 60Hz

Zmieniałem na 60 ale raz nie przynosiło to skutku a dwa opcja ta sama przestawia się na 59. 59 oraz 60 widoczne jest tylko w systemie. W panelu nvidii jest tylko 60.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

System jest świeży i prócz steam'a jest absolutnie czysty. Sterowniki są odpowiednie pod w7. System to [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co pamiętam na starym hp dc 7800 przerabiałem to samo na 9600 gt. Rozwiązania nie znalazłem ale nawet na w7 prosto ze strony ms tearing występował. Wątpię, żeby była to wina samego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bladego pojęcia nie mam co się dzieje. Ogólnie na 8.1 i 10 zapomniałem o temacie bo nic się nie działo. Dzisiaj postawiłem 7 i zonk. Od jutra znowu do roboty i nie będzie zbytnio czasu cackać się z formatami. Może czegoś mi brak z oprogramowania? Chociaż według mnie to totalna abstrakcja.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie fraps. 3d vision nigdy nie instaluje. Zrobiłem to przy ostatniej próbie sprawdzając czy nic się nie poprawi. Po prostu wziąłem expresową instalacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Podepnij monitor pod gniazdo grafiki na płycie głównej, odłącz kartę NV, zainstaluj sterowniki od grafiki zintegrowanej w procesorze - sprawdź efekt.

2. Podłącz obecną kartę NV pod inne gniazdo(HDMI, DVI, VGA) - sprawdź efekt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez zmian. To nie jest tak, że dopóki mam włożoną kartę pci-e integra nie jest widziana przez system? Tak czy inaczej sterownika nie mogę zainstalować. Ten sam komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak to jest w PCtach. U mnie w laptopie działają 2 karty jednocześnie. Bez zainstalowania sterownika od integry nie mogę zainstalować sterownika od Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak to jest w PCtach. U mnie w laptopie działają 2 karty jednocześnie. Bez zainstalowania sterownika od integry nie mogę zainstalować sterownika od Nvidii.

W laptopach to norma nie w pc.

W PC musisz wyjąć kartę NV, bo integra jest automatycznie wyłączana po wykryciu dedykowanej. Kabel VGA to nie problem - na płycie jest tylko wyjście VGA z integry?

Masz racje chyba mam jeszcze hdmi. Kompletnie o tym zapomniałem. Sprawdzę.

HDMI jednak nie ma. Nawet nie wiedziałem jakie mam złącza na płycie. Ogólnie olałem w7 bo i tak pewnie problemu nikt by nie rozwiązał. Zainstalowałem 8.1 i przy nim już zostanę bo jest najmniej problematyczny. Dzięki wszystkim za próbę pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi