Skocz do zawartości

Co mogę usunąć bez konsekwencji?


SeeJay91

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wywalenie tych (w większości) śmieciowych aplikacji preinstalowanych w Windowsie 11 niesie ze sobą jakieś konsekwencje?
Office, Teams, YourPhone, One Drive, itd... przecież jest mi to kompletnie zbędne.
Czego lepiej nie ruszać?

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz usunąć wszystko - nie ma konsekwencji.  To aplikacje UWP

Ale - najpierw sprawdż  - niektóre to zamienniki systemowych - ja np wolę nowy notepad od systemowego notatnika.

Pakiet lokalizacyjny - polski - może lepiej nie usuwać - nie wiem z czym jest powiązany.

App Installer - lepiej zostawić - ma dużo powiązań z innymi kompomentami.

Kalkulator - jak masz zamiennik - możesz usunąć.

Wszystko zależy do czego chcesz używać systemu - niektóre te uwp - są powiązane z innymi.

A tak na szybko - czasami usunięcie tych aplikacji uwp - skutkuje tym, że niektóre inne nie chcą się uruchomić - bo pliki skojarzone z app uwp nie otwierają się automatycznie w aplikacjach systemowych.

Trzeba to skorygować w app domyślne.

Przykład - jeśli usuniesz edge - linki ciągle chcą się otwierać w edge - i masz alarm.

 

To wszystko nie jest takie proste - zwłaszcza w win 11- tu microsoft pobija rekord w komplikowaniu wszystkiego.

 

A porada dla ciebie - zrób kopię systemu na innym dysku - na tym forum  programów  jest kilka - acronis - macrium free - i np.  strelec- na usb -  który ma to wszystko.

 

I próbuj!

SeeJay91 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, seba007 napisał(a):

Możesz usunąć wszystko - nie ma konsekwencji.  To aplikacje UWP

Ale - najpierw sprawdż  - niektóre to zamienniki systemowych - ja np wolę nowy notepad od systemowego notatnika.

Pakiet lokalizacyjny - polski - może lepiej nie usuwać - nie wiem z czym jest powiązany.

App Installer - lepiej zostawić - ma dużo powiązań z innymi kompomentami.

Kalkulator - jak masz zamiennik - możesz usunąć.

Wszystko zależy do czego chcesz używać systemu - niektóre te uwp - są powiązane z innymi.

A tak na szybko - czasami usunięcie tych aplikacji uwp - skutkuje tym, że niektóre inne nie chcą się uruchomić - bo pliki skojarzone z app uwp nie otwierają się automatycznie w aplikacjach systemowych.

Trzeba to skorygować w app domyślne.

Przykład - jeśli usuniesz edge - linki ciągle chcą się otwierać w edge - i masz alarm.

 

To wszystko nie jest takie proste - zwłaszcza w win 11- tu microsoft pobija rekord w komplikowaniu wszystkiego.

 

A porada dla ciebie - zrób kopię systemu na innym dysku - na tym forum  programów  jest kilka - acronis - macrium free - i np.  strelec- na usb -  który ma to wszystko.

 

I próbuj!

Po prostu wszystkie które z poziomu systemu mają opcje "odinstaluj" można bezpiecznie usuwać z pozostałymi trzeba uważać i być świadomym co się robi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie