Jump to content

Laptop HP 250 G5 - jaki system

Recommended Posts

Godzinę temu, Widzior napisał(a):

Nie obraź się, ale na ten "procesor" nadaje się max XP albo lekki linux. Ale możesz próbować z jakimś kastratem WIn7. Na forum jest kilka. Sam nie używam ,to nic nie polecę.

Spoko, to i tak nie mój laptop. Ma w sumie służyć do nauki zdalnej. Postawię na nim w takim razie W7. Obecnie jest W10, zanim to się załaduje... jeszcze Stream w tle, Avast i masa innego dziadostwa. 

47 minut temu, rafa84 napisał(a):

Spoko, to i tak nie mój laptop. Ma w sumie służyć do nauki zdalnej. Postawię na nim w takim razie W7. Obecnie jest W10, zanim to się załaduje... jeszcze Stream w tle, Avast i masa innego dziadostwa. 

Mój brat ma podobny laptop tylko HP 250 G8 + dołożyłem drugą kość RAM`u (4GB), jak instalować W10/11 to tylko modyfikacje "Revision" albo "Phoenix Blue Star 11" od FBCanona wtedy da się korzystać z laptopa a nawet w coś pograć :) Fakt są po angielsku  , polski można wgrać to nie problem.Nie testowałem wersji W10.

Co do modyfikacji od sromotnika czy JG Win7 tam mogą pojawiać się problemy w zależności od czego się korzysta i co jest potrzebne ogólnie modyfikacja od sromotnika chyba zagościła w laptopie brata tylko Win10 chyba... ale według mnie lepiej pokusić się z brakiem WU i WD (Windows Update) i (Windows Defender) bo dzięki temu unikniemy aktualizacji systemowych jeżeli przez przypadek uruchomimy lub a automatu coś odpali wtedy może popsuć moda i system się zwyczajnie może wysypać.

To chyba była ta wersja:
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Revision:
[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

rafa84 likes this

Próbuję na nim teraz zainstalować W7 ale nie startuje z pendriva. Zmieniłem ustawienia Legacy support na Enabled  - Secure Boot na Disabled  i nadal to samo.  Jak nagrałem obraz w schemacie GPT to pendriva widział, w MBR nie. Czy trzeba zmienić format GPT na MBR? No i zmieniają się cały czas ustawienia w BIOSIE te które zmieniłem. 

8 godzin temu, rafa84 napisał(a):

Legacy support na Enabled

dobrze

Secure Boot na Disabled

dobrze

Być może są jeszcze inne ustawienia np. schemat OS Other zamiast Win 8

Jak nagrałem obraz w schemacie GPT to pendriva widział, w MBR

Schemat pendrive MBR + NTFS

Instaluj z USB 2.0

Problemem może być dysk z partycjami GPT. Musisz go wyzerować - dowolny sposób: diskpart podczas instalacji, programem spod LiveCD, wyjmując i pod USB np. za pomocą LLFT, Victoria itp itd.

P.S. Istnieje jeszcze ewentualność, że producent zablokował możliwość instalacji Win 7 albo partycji MBR.

rafa84 likes this

16 godzin temu, wiktorynek napisał(a):

dobrze

dobrze

Być może są jeszcze inne ustawienia np. schemat OS Other zamiast Win 8

Schemat pendrive MBR + NTFS

Instaluj z USB 2.0

Problemem może być dysk z partycjami GPT. Musisz go wyzerować - dowolny sposób: diskpart podczas instalacji, programem spod LiveCD, wyjmując i pod USB np. za pomocą LLFT, Victoria itp itd.

P.S. Istnieje jeszcze ewentualność, że producent zablokował możliwość instalacji Win 7 albo partycji MBR.

Spróbuję jeszcze z tym dyskiem na MBR. 
To jakby zablokował to tylko W10? Kurcze nie pamiętam, ale kiedyś już na tym laptopie chyba W7 instalowałem. W biosie widać że W10. Jak się nie uda to nie będę na siłę kombinował tylko W10 i tyle, a jak to działać będzie to już. 

18 godzin temu, wiktorynek napisał(a):

Win 8, 8.1, 10 i na siłę również 11 oraz Win 7 w trybie UEFI + GPT

W biosie takie ustawienie może mieć na to wpływ?  mbr and gpt saving to flash disabled
Nawet nie mogę uruchomić programu żeby partycję przekonwertować. 

7 godzin temu, rafa84 napisał(a):

Nawet nie mogę uruchomić programu żeby partycję przekonwertować. 

W czym masz problem? 3 najprostsze metody:

1. Diskpart podczas instalacji systemu.

2. Zbootować jakieś narzędzie do zarządzania dyskami np. Parted Magic lub płytę serwisową (może być pendrive) typu LiveCD z takimi narzędziami.

3. Wyjąć dysk, podłączyć przez USB do innego komputera/laptopa lub włożyć do innego komputera/laptopa i uruchomić Low Level Format Tool (wystarczy szybkie zerowanie), które usuwa tablice partycji.

Gotowe.

Powtórzę się. Tego typu laptopy miewały blokady w biosie uniemożliwiające zmianę UEFI na Legacy. Musisz to sam ustalić. Bios tego laptopa jest bardzo ubogi, więc zbyt wielu możliwości nie masz.

rafa84 likes this

16 godzin temu, wiktorynek napisał(a):

W czym masz problem? 3 najprostsze metody:

1. Diskpart podczas instalacji systemu.

2. Zbootować jakieś narzędzie do zarządzania dyskami np. Parted Magic lub płytę serwisową (może być pendrive) typu LiveCD z takimi narzędziami.

3. Wyjąć dysk, podłączyć przez USB do innego komputera/laptopa lub włożyć do innego komputera/laptopa i uruchomić Low Level Format Tool (wystarczy szybkie zerowanie), które usuwa tablice partycji.

Gotowe.

Powtórzę się. Tego typu laptopy miewały blokady w biosie uniemożliwiające zmianę UEFI na Legacy. Musisz to sam ustalić. Bios tego laptopa jest bardzo ubogi, więc zbyt wielu możliwości nie masz.

Poradziłem już sobie.
Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.