Jump to content

Po aktualizacji bios komputer startuje na dwa razy

Kosiara
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim

Posiadam kompa o specyfikacji:

-Ryzen 5 3600

-MSI B450 gaming max

-32GB DDR4 3600mhz

-MSI GAMING X Trio RTX 3060ti

-Nvme 250gb 970 evo plus

-SSD MX500 1TB x2

-HDD WD BLUE 2TB

-Bequiet purepower 700W

-Windows 11 Pro

Po aktualizacji biosu do najnowszej wersji z zamiarem przetestowania stabilności działania komputera przed planowanym zakupem nowego Ryzena 5800x3d mój komputer zaczął startować tak jakby na dwa razy. Finalnie komp odpala i normalnie ładuje się do windowsa. Wcześniej po wciśnięciu przycisku power na starszym biosie po prostu startował. Teraz dzieje się to co na poniższym filmie.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Proszę o pomoc, bo jestem ciekawy czy coś skopali i tak ma być, czy może jakaś funkcja, to powoduje.

19 minut temu, FILAGOL napisał:

Siema @Kosiara czy po wgraniu nowej wersji biosu (mam nadzieje ze odpowiedniego do Twej płyty głównej) Ustawiłeś bios do ustawień fabrycznych ?

Tak na pewno odpowiedni bios wgrałem. On się sam zawsze resetuje przy każdej aktualizacji. Wiec wszystko ustawiałem od nowa.

@Kosiara byc moze problemem jest bateria systemowa ewentualnie w nowej wersji bioisiu dodano opcje którą nalezy wyłączyć badż właczyć aby komputer poprawnie sie uruchamiał

Sprawdz prosze jeszcze raz opcje biosu moze coś Pominąłeś lub nie Zauwazyłeś

i Daj znać czy się sytuacja poprawiła :-)

Sprawdź  w opisie  co wnosi  nowa wersja  bios  względem  tej co miałeś (  i od tego zaczyna się aktualizację bios )  jeżeli nic konkretnego do Twojej starej wersji  to  zostawiasz  - wróć  do starej.

Bios-u  nie rusza się jeżeli nie wnosi konkretnych  poprawek dla Twojego  sprzętu bo narobić może więcej problemów niż pożytku.

Jeżeli  wszystko  działa OK  ( po testuj może parę dni  )  to zostaw jeżeli nie wróć  do twojej orginalnej wersji.

Nic nie pomagało, także postanowiłem wrócić do starszej wersji którą miałem przed aktualizacją. Teraz wszystko działa już dobrze. Tak czy siak dziękuje wszystkim za chęć pomocy. Temat można zamknąć.