Skocz do zawartości

Windows 11 na HP Probook 450 G5 - problem


wiktorynek

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent jak w tytule - wszystko sprawne w 100%, procesor 8 gen, grafika zintegrowana, nowy dysk NVMe Samsung 970 EVO Plus 500GB, 24GB RAM, sprzętowy TPM 2.0, UEFI + GPT, Secure Boot włączone - sprzęt spełnia wymagania bez zająknięcia.

Zainstalowałem oryginalny Win 11 Pro na czysto. Licencja z Win 10 Pro - aktywował się od razu online bez problemu.

Po zainstalowaniu wszystko działało pięknie. Pobrał z WU aktualizacje i po restarcie wystąpiły 2 nienaprawialne problemy:

- nie działa menu start - programy uruchamiane z pulpitu działają bez zastrzeżeń - generalnie można wszystko kliknąć i wszystko działa oprócz menu start, które nie reaguje

- wentylator non stop chodzi na równych wysokich obrotach

Ktoś ma jakiś pomysł?

 

P.S. Po powrocie do Win 10 Pro x64 21H2 i pełnym zaktualizowaniu z WU wszystko działa bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ręcznie zainstalować pierwsze sterowniki zamiast używać WU na starcie (na koniec możesz użyć np. do doinstalowania brakujących sterów wtedy może się okaże czy jakiś sterownik nie blokuje lub aplikacja) z tego co wiem ze swojego doświadczenia po instalacji sterowników na Win10 od GPU również menu start nie reaguję dopiero po restarcie być może winny jest sterownik graficzny można zawsze próbować restart eksploratora zrobić , co do obrotów wentylatorów jeżeli pracują na 100% (lub ustawić ręcznie krzywą)  pierwsza rzecz to może jakieś procesy w tle działają bo czytałem , że windows 11 potrzebuje do 8 godzin do pełnego zaktualizowania się średnio 2 godziny lub 6 godzin aby PC pracował stabilnie i bez problemów choć Windows 10/11 to problem :E ile w tym prawy ile kłamstw jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Napromieniowany napisał:

czytałem , że windows 11 potrzebuje do 8 godzin do pełnego zaktualizowania się średnio 2 godziny lub 6 godzin aby PC pracował stabilnie i bez problemów choć Windows 10/11 to problem :E ile w tym prawy ile kłamstw jeszcze nie wiem.

Raczej mit. Jakby tak miało być, to Microsoftowi zostałoby tylko rytualne sepuku, a nie za systemy sie brać.

10 godzin temu, Napromieniowany napisał:

po instalacji sterowników na Win10 od GPU również menu start nie reaguję dopiero po restarcie być może winny jest sterownik graficzny

Na Win 10 nie problemów. Na Win 11 nie ma specjalnych sterowników. Strona HP oferuje dosyć stare przeznaczone do Win 10 i WU ich nie aktualizuje pokazując, że są aktualne.

Moim zdaniem, to aktualizcje systemowe psują działanie systemu.

10 godzin temu, Napromieniowany napisał:

co do obrotów wentylatorów jeżeli pracują na 100%

Wentylator nie pracuje na 100% tylko stosunkowo szybko i jednostajnie bez względu na to co się robi. 

Olać, klient już zabrał laptopa z Win 10, a Microsoft czeka jeszcze dużo pracy nad usprawnieniem gniota. Jak niemal każdy system po premierze - minimum pół roku na dopracowanie i wyeliminowanie błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie