Jump to content

WIDEODOMOFON VIRONE VDP-60 - problem z kartą pamięci

amularix
 Share

Recommended Posts

Witam, mam problem z domofonem WIDEODOMOFON VIRONE VDP-60, włożyłem kartę pamięci 32 GB SanDisk Ultra,  po sformatowaniu karty w urządzeniu na karcie zostaje 155 MB wolnego miejsca, reszta jest zajęta, ale nie ma żadnych plików, co może być przyczyną?

Użyłem czytnika kart w laptopie (czytnik micro sd, bez adaptera), oraz czytnika ugreen podpinanego do usb, korzystałem z dwóch laptopów, karta bez problemu się formatuje na laptopie i pokazuje pełną pojemność, karta niedawno jeszcze używana w telefonie, teraz zmieniona na pojemniejszą wersję. Właśnie szukam w domu karty 4 lub 8 GB, kiedyś miałem, a nie chce mi się specjalnie kupować (jakbym wiedział, że będzie działać to kupię).

EDIT

Problem rozwiązany, można zamknąć

Problem był z kartą (użyłem kilki różnych programów by sformatować, zmieniałem również system plików (NTFS, Fat32, EXT3), w końcu "zaskoczyła"), kartę trzeba sformatować w domofonie, uruchomić go ponownie (Reboot w opcjach, lub wyciągnięcie wtyczki) i teraz powinna działać opcja kopiowania zdjęć na kartę, oraz zapis wideo na kartę.  Po podpięciu karta pokazuje 155 MB wolnego miejsca, reszta zajęta (karta 32 GB), ale to domofon jakoś blokuje resztę miejsca, jednak gdy na karcie pojawiają się nowe zdjęcia czy filmy, to ilość wolnego miejsca się nie zmienia (po kilku filmach dalej jest 155 MB wolnego miejsca). Pliki z karty kasujemy tylko w domofonie, jak skasowałem w laptopie, to nie chciał zapisywać nowych filmów (po każdym włożeniu karty dobrze uruchomić domofon ponownie) i ponownie musiałem formatować kartę. Ciekawe czy po miesiącu wszystko będzie dalej działać.

Edited by amularix
rozwiązano problem