Jump to content

Dobór sprzętu pod Windows Server 2019


cultstyle
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Ładnych kilka lat temu przygotowałem i uruchomiłem komuś na hyper-v 2012 w wersji core 3 wirtualki. Pracuje to do dzisiaj na Dell Precision T3610 z raidem 1 z talerzy.

Istnieje wyraźna potrzeba zakupu systemu Windows Server oraz przeniesienia dwóch z trzech wirtualek przede wszystkim na coś z raid 1 z dysków nvme. Backup robi się codziennie do nas więc nie boję się awarii.

Pytanie brzmi: 

Czy ktoś przerabiał temat nowych płyt np MSI Z590 A-PRO z dyskami nvme w raid-1 wraz z pracą pod systemem Windows Server 2019 ? Czy jest to stabilne rozwiązanie ?

Ewentualnie co kupić aby było możliwie jak najlepiej ?

Zakładam proc 8/16 rdzeni oraz 64GB ramu.

Link to comment
Share on other sites

Bazowa 2019 to jest W10 wiec sterowniki spasują. Stabilność będzie zależna od sprzętu, jak się coś nie spieprzy to nie będzie kłopotu. Zostaje tez system ale w serwerze aktualizacje nie są tak nachalne i chyba można je mocniej powstrzymać.

 

Co do sprzętu to jeśli nie będzie tam jakichś ostrych zadań dla grafiki to nie pakował bym wielkiego zasilacza. Raczej taki który będzie przy obciążeniu chodził w zakresie 60-80%, może się okazać iż najoptymalniejsza będzie bardzo dobra jakościowo 400-450W nawet. To co nie pójdzie na przewartościowany zasilacz dołożył bym do lepszego UPSa.

 

Co do RAID-1 to pieron go wie, zależy jak go zestawisz. Na mostku czy na CPU i mostku, ten mieszany przeczuwam, że będzie miał nieco lepsza ogólną wydajność.

 

Pamięci nie kupuj w zestawie 64GB KIT tylko 2x 32GB. W razie ewentualnych problemów z pojedynczą kością nie musisz odsyłać kompletu na gwarancję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information