Skocz do zawartości

Windows.7.SP1.IE11.PL.x64.2021.05-NiKKA


NiKKA.Labs

Rekomendowane odpowiedzi

NiKKA p r e s e n t s :    
                   
Windows.7.SP1.IE11.PL.x64.2021.05-NiKKA

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Win7 64bit: HOMEBASIC, HOMEPREMIUM, PROFESSIONAL, ULTIMATE, PROFESSIONAL VL, ENTERPRISE

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
--------------------------------------------------------------------------------
Opis systemu:

Info: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

--------------------------------------------------------------------------------
Info:

Source: Win7SP1 ISO's

Type: System, x64 (64bit)
Language: Polish, Polski, PL
Volume: 1xDVD9, bootable ISO, bootable USB
Create Date: 2021.05.18
Release Date: 2021.05.20
By: NiKKA


Contents:

- Nic nie wycinane
- Zintegrowany BypassESU v11 (opcja 1 - Full; ESU+WU+NET)
  (podziekowania dla forum MDL - MyDigitalLife)
- Zintegrowane latki wydane po SP1 do 2021.05
- Zintegrowany Internet Explorer 11
- Zintegrowane kilka sterownikow: LAN, NVME, SATA, USB3
- DirectX i reszte post-install instaluje setupcomplete.cmd
- NET 4.8 - katalog EXTRAS albo instalacja na WU
- Mozliwosc instalacji wersji Win7 64bit: HOMEBASIC,
  HOMEPREMIUM, PROFESSIONAL, ULTIMATE, PROFESSIONAL VL, ENTERPRISE


Instruction:

Wypalic ISO na DVD (DVD9) albo montowac w demonie albo VMware albo nagrac odpowiednio na pendrive:
Uzyc programu: Rufus, lub innego, lub przygotowac recznie USB:

Przygotowanie bootowalnego pendrive do instalacji Windows Vista, 7, 8, 8.1, 10:

UWAGA! Robisz to na wlasna odpowiedzialnosc! Dalsze czynnosci kasuja zawartosc wybranego napedu USB!
Zrób wczesniej kopie, jesli potrzeba!

konsola => cmd [enter]
diskpart [enter...]

list disk
select disk [wybierz_numer_dysku_USB - nie pomylic sie!]
clean
create partition primary
select partition 1
active [jesli ma byc bootowalny]
format fs=fat32 quick [fs=fat32 dla UEFI-GPT, fs=fat32 lub fs=ntfs dla Legacy BIOS-MBR]
assign

exit
exit

skopiowac zawartosc DVD/.ISO na USB
instalujemy system[/spoiler]

TYLKO CZYSTA INSTALACJA, NIE UAKTUALNIENIE!!!


EXTRAS katalog:
- BypassESU (instalacja/dezinstalacja/reinstalacja); haslo: 2020
- Rufus (tworzy bootowalny USB)
- DirectX v9.29.1974 (jak trzeba przeinstalowac)
- NET Framework 4.8 32bit_64bit EN_PL (2021.05) gotowy lub na WU


Win10 compatibility check/telemetry (nie sa wrzucone, masz mozliwosc wyboru)
Mozna ukryc na WU Win7 2021.05:
KB3021917 - telemetry
KB3068708 - telemetry
KB3080149 - telemetry
KB3150513 - telemetry
KB4493132 - przypominajka o koncu wsparcia [OEM]
KB4524752 - przypominajka o koncu wsparcia [RETAIL/VL][/spoiler]

P.S. Nie wyciagac pendrive/DVD podczas instalacji az do pelnego zainstalowania - uzyskania pulpitu roboczego.
     (wykonuje sie skrypt setupcomplete.cmd od poczatku instalacji, az do "pulpitu")

Brak ingerencji w ustawienia systemowe. Integrowane via Slipstream. Mastering via skrypty CMD (DISM, IMAGEX, OSCDIMG).

 

 

POBIERANIE:

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem z ciekawości przetestować na nowszym sprzęcie i jak się można było spodziewać nie obeszło się bez problemów. ASRock X570 Phantom Gaming 4 i AMD Ryzen 9 3900X - instalator bootuje z pendrive'a 3.1 ale nie widzi żadnych portów USB oraz żąda sterowników. Przy instalacji pod WinPE pozwala się za to bezproblemowo zainstalować na dysku NVME. Instalacja wyeksportowanych sterowników dla USB z Windowsa 10 (ponieważ system po postawieniu nadal nie widzi portów) powoduje wyrzucenie bsod oraz nuke'uje cały system.

NiKKA.Labs i plusik lubią to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, plusik napisał:

Słyszałem że na Win 7  Przeglądarka chrome już nie jest obsługiwana i są z nią problemy  ????

 

Od czasu do czasu używam chrome na w7 i nie zauważyłem problemów.Z tego co czytałem to przedłużyli wsparcie chyba do stycznia 2022.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows.7.SP1.IE11.PL.x64.2021.05-NiKKA.iso

 

[OK] Vmware Workstation 16 Player v16.1.2 build-17966106 => sama VM`ka wstaje bez przeszkód;
 

[OK] VirtualBox v6.1.22 r144080 (@ stacjaHP) => przeszło bez problemu;

 

[OK] VMware ESXi 7.0.1 build-17551050 => jak wyżej bez problemów;

 

-----------------------------

ciekawostka:

[FAIL] VirtualBox v6.1.22 r144080 (@ laptopDELL) - albo BSOD 0x00000109 albo swoisty "boot-loop" ["Instalowanie systemu Windows Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie lub napotkał nieoczekiwany błąd. (...)"].
*konfiguracja na zasadzie Win7x64 dalej dalej dalej, brak finezji;

 

 

 

 

 

NiKKA.Labs lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2021 o 11:35, P4Jn napisał:

System zainstalowany na starym Core 2 Quad, z dyskiem HDD. Śmiga aż miło. Obok mam Windowsa 10, ale bez dysku SSD to męka i nie polecam.

Do tej pory C2D albo C2Q to dobry jeszcze procek do Win7/8.1/10 do normalnej pracy/biurówki/lekkiego grania-GTX660-960. Sam mam jeszcze 1xC2D i 1xC2Q na testy. Powiem tak, przy testach na HDD to by to trwało "wieki", ze 2-3 razy dłużej, ale testuję na SSD to idzie... szybko.

 

3 godziny temu, bakahk napisał:

Windows.7.SP1.IE11.PL.x64.2021.05-NiKKA.iso

 

[OK] Vmware Workstation 16 Player v16.1.2 build-17966106 => sama VM`ka wstaje bez przeszkód;
 

[OK] VirtualBox v6.1.22 r144080 (@ stacjaHP) => przeszło bez problemu;

 

[OK] VMware ESXi 7.0.1 build-17551050 => jak wyżej bez problemów;

 

-----------------------------

ciekawostka:

[FAIL] VirtualBox v6.1.22 r144080 (@ laptopDELL) - albo BSOD 0x00000109 albo swoisty "boot-loop" ["Instalowanie systemu Windows Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie lub napotkał nieoczekiwany błąd. (...)"].
*konfiguracja na zasadzie Win7x64 dalej dalej dalej, brak finezji;

 

 

 

 

 

Ja testuję na żywcu i5-4690K, C2D/C2Q i wirtual VMware

W dniu 31.05.2021 o 07:11, mdrx napisał:

Postanowiłem z ciekawości przetestować na nowszym sprzęcie i jak się można było spodziewać nie obeszło się bez problemów. ASRock X570 Phantom Gaming 4 i AMD Ryzen 9 3900X - instalator bootuje z pendrive'a 3.1 ale nie widzi żadnych portów USB oraz żąda sterowników. Przy instalacji pod WinPE pozwala się za to bezproblemowo zainstalować na dysku NVME. Instalacja wyeksportowanych sterowników dla USB z Windowsa 10 (ponieważ system po postawieniu nadal nie widzi portów) powoduje wyrzucenie bsod oraz nuke'uje cały system.

To jest jeden z nowszych platform AMD.

Moje głównie bazuja na Intel.

Jak mi wyciągniesz/spakujesz/jakieś linki do sterowników, tak, że były by rozpakowane tak, że plik *.inf jest -  sterowniki do SATA, NVMe, USB, pozostałych chipsetów do pamięci masowych -  to je mogę zintegrować w następnej wersji mojego systemu. Pod warunkiem, że nie sś to sterowniki wymagające SHA2, bo już takie są, np. najnowsze Intel, co ich nie mogłem / nie wiem jak to zrobić żeby wrzucić do boot.wim - odrzuca.

Jak nie ma wsparcia dla Win7, to raczej nic z tego nie bedzie.

 

Era Win7 się kończy,  jeszcze 1.5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2021 o 11:14, ewabem5 napisał:

trochę długo instalował się ale działa bardzo dobrze - dzięki

 

Bo zrobiłem z braku czasu jedną wersję uniwersalną (żeby ci co instalują w stylu UEFI mode nie narzekali - żeby nie przekraczało magicznego 4GB na FAT32) - najpierw kopiuje wszystko z pendrive na HDD/SSD/NVMe, a potem instaluje (stary styl jeszcze z Visty). Jest dłużej, ale jedna wersja.

 

Wyszła nowa wersja UltraISO - 9.76 i ma bardzo fajną funkcję:


 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Więc, jak wykryje przed formatowaniem - plik install.wim większy niż 4GB do nagrania, a będziesz chciał nagrywać na nośniku UEFI friendly czyli FAT32, to go automatycznie podzieli.

Niesprawdzałem jeszcze, ale pewnie działa. I to z Win10/Win8.1/8/7/Vista. Chyba że coś zepsuli i tylko dla Win10 :) Dam znać.

 

 

Odnośnie aktywacji wersji HomePremium/HomeBasic/Starter(tylko 32bit) - wiemy jak aktywować, czy trzeba osobny tutorial pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem mega jest już bee, ale wiecznie na wszystko brak czasu, miałem hosting inny dać już dawno...

 

OK. Wysyłam na tego 1fichier.com, nawet ładnie leci jak na free, 30-70Mbps, lepiej niż na mega.

 

Wrzuciłem. Jedna uwaga, jak pobieracie to normalnie z przeglądarki, bez managera pobierania, bo nie lubi kilkanaście połączeń i wywala czekanie 60minut.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Jak ktoś ściągnie to niech da info czy jest dobrze i ile Mbps leciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NiKKA.Labs napisał:

Wiem mega jest już bee, ale wiecznie na wszystko brak czasu, miałem hosting inny dać już dawno...

 

OK. Wysyłam na tego 1fichier.com, nawet ładnie leci jak na free, 30-70Mbps, lepiej niż na mega.

 

Wrzuciłem. Jedna uwaga, jak pobieracie to normalnie z przeglądarki, bez managera pobierania, bo nie lubi kilkanaście połączeń i wywala czekanie 60minut.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Jak ktoś ściągnie to niech da info czy jest dobrze i ile Mbps leciało.

 

Przez jdownloader leci ładnie 6-7 MB/s 

Edit: Pobrało w jakieś 12 minut .Wypakowane poprawnie ,sumy zgodne.

NiKKA.Labs lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamiloxf napisał:

Na 1fichier 1 plik na 50-60minut co biorąc pod uwagę że masz full prędkość łącza to jest ok tym bardziej że wielkość pojedynczego pliku to 300GB

To chodzi o 1 link do pobrania/ściągnięcia na 60min. Nie ma znaczenia ile minut/godzin będziesz ściągał, to to by było bez sensu, ludzie mają różne łącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, NiKKA.Labs napisał:

To chodzi o 1 link do pobrania/ściągnięcia na 60min. Nie ma znaczenia ile minut/godzin będziesz ściągał, to to by było bez sensu, ludzie mają różne łącza.

dokładnie o to ni chodziło a wielkość pliku jaką można wrzucić to tylko zaleta

NiKKA.Labs lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie