Skocz do zawartości

System pod VMware , na starym laptopie


Marco12

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, jaki mod W10 x64 jako podstawa pod VMware ?

Mam Lenovo T430 i5 3380M 8GB, (ale też jakiś inne starsze kompy] i zamierzam się pobawić na nim MacOSem może kiedyś jakimś Linuxem itp. 

Oczywiście mogę od razu zainstalować ESXi'a lub innego bare metal hypervisora, ale na razie idę na łatwiznę ;)   więc W10 i na nim VMware.
Zmobilizowało mnie do tego sporo zabawy [czego nie rozwiązałem] z instalacją na VMware, MacOS, na moim PC, ponieważ mam AMD a nie Intela. 

 

MarcinGX lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marco12 napisał:

ponieważ mam AMD a nie Intela. 

 

Przecież MacOS elegancko aktualnie działa pod prockami AMD, to już nie te czasy kiedy musisz ciągle siedzieć na jednej wersji systemu póki nie wyszedł nowy kernel.

Ale nie odchodząc od tematu to W10 od Ghost Spectre się dobrze sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a akurat taki znalazłem, i też mi pasował bo chciałem przetestować webp na starszych makach, [niby Safari 14 wspiera webp, ale mam sygnały że na starszych safari 14 nie wyświetla]

dzięki sprawdzę te EFI pod maka, ale szczerze to bym musiał tutki poczytać bo nie wiem co z tym zrobić, dlatego idę na łatwiznę i stawiam na VM .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywam vmware na ghost spectre 2004.572

spisuje sie tak jak na w7, pomimo ze obrazy systemow odpalalem z hdd a nie ssd

jak przenioslem obraz na ssd to duzej roznicy w dzialaniu nie widzialem w porownaniu do normalnego kompa

do tego na vmware masz obsluge directx 11, wiec da sie gry odpalic

ale do takiej emulacji to musisz miec troche ramu ja na systemy tam przeznaczam 4gb minimum i 2rdzenie/2watki z procka i do tego obraz mam w 1 pliku trzymany (masz opcje defragmentacji i wywalenie nieuzywanego miejsca jak wylaczysz obraz i podzialasz na samym dysku

do tego dochodza snapshoty, odpalasz i masz zawsze odpalone w tym momencie co zrobiles snapshota

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ripek, przydatne info, widać że spactre wchodzi w grę. mam na hdd z września taki obraz WIN10.PRO.1909.COMPACT.AND.SUPERLITE.U10.X64.GHOSTSPECTRE.ISO starszy  (muszę właśnie poszukać dokładne porównanie  wersji W10 bo np na 1909 wprowadził jakieś zmiany i sterowniki skanerów które działały przestały działać, tak samo z wyłączeniem defender przez rejestr co też zostało niedawno zbanowane przez MS)

Co do ramu to w swoim kopie na vm przydzielam 8,  a na tym lapku który wszystkiego ma 8, dam 5 i zobaczymy :)
Ciekawe co piszesz o  vhd w jednym pliku, nie wpadłem na to że można vhd ładnie ułożyć na hdd , a co do usuwania miejsca to w VMware jest opcja czyszczenia bez względu na podział po 4gb, mam to właczone. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualny co uzywam masz tutaj :

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

po instalacji sciagnij sobie i zrob od razu po zainstalowaniu update do 572 osobny plik do sciagniecia link ponizej

LATEST STANDALONE UPDATE: ➡️[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - x64 (19041.572) ➡️[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - x86 (19041.572)

 

i poczytaj sobie co ten mod superlite ma powylaczane zeby nie bylo ze nie ostrzegalem ;)

tyle ma moj vmw obraz z najnowsza instalka i zainstalowanymi sterami od vmware

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

zmienilem sobie troche ustawienia w10 na

obraz.png.692c15b3b537d021ea6300ee89f84f8b.png

smiga jak ta lala - obraz lezy w 1 pliku na dysku hdd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, już zasysam. Oczywiście zdaję sobie sprawę że ma sporo wycięte, i właśnie o to mi chodziło w tym pytaniu jaki mod najbardziej wycięty na którym jeszcze będzie chodził VMware 

a masz SuperLite czy Compact ? z defenderem czy bez ?

 a ten plik do ściągnięcia to to samo co na serwerach MS czy mod tego updatu i czy on jest też od ghosta ? bo ogólnie uważam na taki pliki  

 

a kojarzysz wersje ?  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie