Jump to content
WinClub
G77

dell 6410 bios

Recommended Posts

Witam

Mam dell 6410 i bios z 2010r czy jest ses aktualizowac ?jak jest to jak zeby nie uwalic sprzetu xD

pozdro

Ja nigdy nie aktualizuje. Nie ma po co. Jak sprzęt działa bez problemów to mija się to z celem, aktualizujesz tylko wtedy gdy wymieniasz procek na nowszy/pamięci na inne i nie chce ruszyć. No i w laptopach whitelista Wi-Fi tylko co najwyżej.

To nie sterownik, rzadko kiedy to wpływa na wydajność komputera, a możesz jeszcze uceglić sprzęt gdyby coś się nie powiodło/prąd zerwałoby

W dniu 23.06.2020 o 22:52, G77 napisał:

Witam

Mam dell 6410 i bios z 2010r czy jest ses aktualizowac ?jak jest to jak zeby nie uwalic sprzetu xD

pozdro

Naładowana bateria, podłączony zasilacz. Uruchamiasz aplikacje jako administrator i postępujesz zgodnie ze wskazówkami. 

Nigdy nie miałem problemu

6 godzin temu, WinSxS napisał:

Ja nigdy nie aktualizuje. Nie ma po co. Jak sprzęt działa bez problemów to mija się to z celem, aktualizujesz tylko wtedy gdy wymieniasz procek na nowszy/pamięci na inne i nie chce ruszyć. No i w laptopach whitelista Wi-Fi tylko co najwyżej.

To nie sterownik, rzadko kiedy to wpływa na wydajność komputera, a możesz jeszcze uceglić sprzęt gdyby coś się nie powiodło/prąd zerwałoby

A co z wadliwym biosem w niektórych HP czy nawet nowszych Dell? ;)

5 godzin temu, cursor napisał:

A co z wadliwym biosem w niektórych HP czy nawet nowszych Dell? ;)

Bardziej nie ma sensu aktualizować, skoro nic nie wnosi z wydajnością, a wszystko i tak dobrze działa.

koledzy chcialbym zmienic klawiature na podswietlana , koles z aukcji na  "alledrogo" odpisal ze bedzie dzialac , ponoc ma sie w bios po podlaczeniu wyswiatlic opcja " ON" do wlaczenie jej podswietlenia , jak cos to mam 2 tyg na zwrot , ale pisal ze powinno dzialac

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

maja rozne , niemieckie itd , daja losowo ,ktora ladniejsza ;)

Aktualizować, aktualizować, zawsze aktualizować. Co do ryzyka aktualizacji, to zdarzało się w czasach aktualizacji z dyskietki FDD oraz na PC podczas 20 stopnia zasilania.

Co do podświetlanej klawiatury, to aktualizacja biosu obowiązkowo i dodatkowe oprogramowanie:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]