Jump to content
WinClub
G77

wydajności Linuksa od jądra 4.16 do 5.4

Recommended Posts

poczytaj jeszcze raz , to moze zaskoczysz :empathy3:

linux-image-4.16.0-041600-lowlatency_4.16.0-041600.201804012230_amd64+ linux-headers-4.16.0-041600_4.16.0-041600.201804012230_all        :good3:  u mnie dziala elegancko

Pytam się retorycznie bo nazwa tematu to " wydajności Linuksa od jądra 4.16 do 5.4".
A sam test nie ma nic wspólnego ma wiele wspólnego z samym kernelem tylko z łatkami dla procesorów na spectre i meltdown i porównaniu wpływu tych łatek na przestrzeni wydawania nowych kerneli. Więc nazwa tego tematu nie ma za bardzo sensu. I prostuje to tylko dlatego żeby ktoś nie wszedł w ten artykuł nie popatrzył na obrazek i pomysłał "stary kernel jednak lepszy". Nie jest lepszy, to samo jest z Windowsami w każdej aktualizacji czy w większości od tego szumu są właśnie łatki do Windowsa na rzecz Spectre i Meltdown które zwalniają osiągi, różnica jest taka że w linuxie wklejasz jedną linijkę do gruba i masz wyłączone je wszystkie a w windowsie musisz wywalić albo nie instalować łatek sprzed ponad pół roku. Więc podziękujcie Intelowi za to że ma takie dziurawe procki :)

helllo nie ja robilem test tylko phoronix , wiec jak masz jakies sugestie itp to pisz tam na forum to raz ,a dwa temat z tlumcza google wstawilem , bo nie bede wstawial w jezyku orginalnym EN bo to jest PL forum ,tyle w temacie-_-

ps. ja sobie testuje i mi smiga lepiej 4.16 jak 5.4  na dana chwile , a co tobie lepiej dziala to juz twoje  :P

Ja nie mam do nich sugestii bo oni napisali cały artykuł dobrze tylko do ciebie bo ten tytuł wprowadza w błąd.
Mówisz że działa ci lepiej kernel 4.16 a jakieś plusy 4.16 nad 5?.
Jak się chce wstawiać cos na forum to niech to będzie chociaż dobrze opisane...

jak dla mnie  dzialanie  4.16  jest szybszy i bardziej responsywny niz 5 ,  w testach phoronix tez "Jeśli wziąć pod uwagę liczbę pierwszych miejsc, Linux 4.16 wypadł najlepiej"

"Linux 5.4 najczęściej kończył testowane jądra na ostatnim miejscu.

Już wkrótce zobaczymy więcej testów porównawczych jądra Linux na Phoronix."

ps. a co do testow jak ktos chce to sam zainstaluje i sobie potestuje , bo to co umnie lepije dziala nie musi u kogos innego ,bo ma inny sprzet -podzespoly itd.