Jump to content
WinClub
mrblack

Problem z prądem czy z komputerem?

Recommended Posts

Dzień dobry,

do gniazda elektrycznego jest podłączona listwa zasilająca do której są podłączone następujące elementy: telewizor, komputer, modem i wiatrak domowy. Powiedzmy, że pierwsze 3 elementy są włączone. Jak włączam też wiatrak, to nic się nie dzieje, ale jak go wyłączam, to jest czarny ekran i muszę zrestartować komputer przyciskiem, aby wszystko wróciło do normy.

Odłączmy teraz wiatrak domowy, to dam inny przykład: jak oglądam filmiki czy gram w gry, to przez słuchawki słyszę czasami metaliczne dźwięki, tak jak by się coś zacinało. Na szczęście to tylko trwa sekundę lub dwie, no ale hałas jest i denerwuje. Uruchomiłem program LatencyMon do testowania procesora i wyszło mi że: "You are likely to experience buffer underruns appearing as drop outs, clicks or pops." Czyli problem z procesorem? Czy może z płytą główną bo moje kości RAM obsługują DDR4-2133 ale nie ma ich wymienionych na stronie producenta płyty głównej?

A może problem i z prądem i z komputerem? Jak myślicie?

Zmień listwę i sprawdź, najlepiej na zwykły przedłużacz bez żadnych filtrów. Pokaż też napięcia zasilacza, choćby z programu HWMonitor. Masz instalację 3-żyłową czy starą 2-żyłową? Bo ja już różne cuda widziałem, jak listwę z zabezpieczeniami podpinano do 2-żyłowej instalacji (sam używam zwykły przedłużacz, bo te listwy są ...uja warte).

Godzinę temu, renatan napisał:

czy to listwa z zabezpieczeniem ?

a swoją drogą tos pan dowalił :)

zasada kiedys była jedna listwa tak ale tylko do /dla komputera !!!!

Tak, jest to listwa z zabezpieczeniem, a dokładnie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników].

Godzinę temu, Widzior napisał:

Zmień listwę i sprawdź, najlepiej na zwykły przedłużacz bez żadnych filtrów. Pokaż też napięcia zasilacza, choćby z programu HWMonitor. Masz instalację 3-żyłową czy starą 2-żyłową? Bo ja już różne cuda widziałem, jak listwę z zabezpieczeniami podpinano do 2-żyłowej instalacji (sam używam zwykły przedłużacz, bo te listwy są ...uja warte).

Niestety nie wiem czy jest to instalacja 2 czy 3-żyłowa, ale jutro zmienię listwę na zwykły przedłużacz i dam znać.

W międzyczasie informuję, że mój komputer składa się z następujących podzespołów:

Płyta główna - ASRock H110M-HDS

Procesor - Intel Core i5-6500

Pamięć RAM - Corsair Vengeance LPX DDR4 (2x8GB)

Karta graficzna - XFX Radeon RX 470 RS 4GB

Dysk SSD - Samsung SSD 840 EVO 250GB

Dysk HDD - Seagate Momentus 5400.6 2.5" 500GB

Zasilacz - SeaSonic S12G RT 80 Plus Gold 450W

Screeny z HWMonitor'a:

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zmieniłem listwę na zwykły przedłużacz, ale niestety w programie LatencyMon nic się nie zmieniło, czyli znowu od czasu do czasu będę miał ten denerwujący metaliczny dźwięk w słuchawkach.

Screeny z HWMonitor'a (przedłużacz):

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ok, jest to problem z komputerem, a nie z prądem.

Zapomniałem napisać ważną informację: jak wchodzę do BIOS'u to czasami BIOS się zacina w znaczeniu takim, że kursor chodzi ale nie reaguje na kliknięcie czy na klawiaturę i muszę zrestartować komputer, żeby to naprawić. Czy problem może być związany z pamięcią RAM?