Skocz do zawartości

Xiaomi Mi Router 3G - OpenWRT/Padavan ?


annonying_anoni

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten router z softem Padavan. Dobrze sieje na piętrowy dom ~100m2. Obsługuje często na raz 2x smart tv, ps4, 2x pc i kilkanaście telefonów: zero problemów. Restarty jedynie do aktualizacji oprogramowania.

Po długim research'u wybrałem soft padavan z uwagi na to, że openwrt miał problemy z wifi (szczególnie na 5ghz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, annonying_anoni napisał:

Jakiego poradniku użyłeś do instalacji paddavana ?

Ja korzystałem z tego poradnika: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i wszystko było okej, a pytanie, kupiłeś już ten router?

 

Edit. Router polecam, po zmianie z TP-link nie pamiętam modelu ale kosztował około 300-400 zł zwiększyła mi się prędkość internetu o około 10-15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś zainteresowany to mam na sprzedaż :) Kupiłem go 14 października 2018 roku, tydzień temu zmieniłem na upc i już mi nie potrzebny i leży w szafce. Wgrany najnowszy soft Padavan na tamtą chwile, nie wiem czy jest nowszy. Jak jesteś zainteresowany to PW. A co do języka skryptu to tam powinny być 2 lub 3 pliki, jeden z językiem rosyjskim a drugi z angielskim ustawionym na domyślny. O dokładnie ten link [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KacipL napisał:

Jak jesteś zainteresowany to mam na sprzedaż :) Kupiłem go 14 października 2018 roku, tydzień temu zmieniłem na upc i już mi nie potrzebny i leży w szafce. Wgrany najnowszy soft Padavan na tamtą chwile, nie wiem czy jest nowszy. Jak jesteś zainteresowany to PW. A co do języka skryptu to tam powinny być 2 lub 3 pliki, jeden z językiem rosyjskim a drugi z angielskim ustawionym na domyślny. O dokładnie ten link [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Ten 3 jest en ,ale to jest ubuntu.

Czemu nie ma skryptu en w wersji 32 bit i debianowego 64 bit

Potrzebny mi skrypt 32 bit ,bo chciałbym komuś wgrać na asusa Rt-ac51u ,a tam jest komp 32 bit tylko.

 

Nie sprzedawaj tego routera :)

Modem UPC przestaw w bridge ,podłącz xiaomi do niego i będziesz miał lepszy router ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, annonying_anoni napisał:

Ten 3 jest en ,ale to jest ubuntu.

Czemu nie ma skryptu en w wersji 32 bit i debianowego 64 bit

Potrzebny mi skrypt 32 bit ,bo chciałbym komuś wgrać na asusa Rt-ac51u ,a tam jest komp 32 bit tylko.

 

Nie sprzedawaj tego routera :)

Modem UPC przestaw w bridge ,podłącz xiaomi do niego i będziesz miał lepszy router ;)

 

Dzięki za pomysł. Myślałem nad tym. Co do skryptu na na pewno w opcjach jest zmiana języka ale trudno będzie ci znaleźć przez tą cyrylicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na debianie wszystko będzie leciało szubciej niż na ubuntu, bo jest lżejszy.

 

Poza tym jak już wspomniałem chcę wgrać padavana na dwa routery.

 

Jak ktoś chce zmienić jezyk skryptu prometheus wytarczy że wybierze router z listy ,wciśnie enter ,poczeka aż się skrypt załaduje ,następnie Shift+L ,wybieramy 2 ,enter i gotowe :)

 

A wgrałbyś OpenWRT na próbę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, annonying_anoni napisał:

Myślę że na debianie wszystko będzie leciało szubciej niż na ubuntu, bo jest lżejszy.

 

Poza tym jak już wspomniałem chcę wgrać padavana na dwa routery.

 

Jak ktoś chce zmienić jezyk skryptu prometheus wytarczy że wybierze router z listy ,wciśnie enter ,poczeka aż się skrypt załaduje ,następnie Shift+L ,wybieramy 2 ,enter i gotowe :)

 

A wgrałbyś OpenWRT na próbę ?

A jakie są różnice między Padavan a OpenWRT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, KacipL napisał:

A jakie są różnice między Padavan a OpenWRT?

OpenWRT bardziej popularne ,otwarte no i masz większe możliwości personalizacji ;)

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Muszę się zainteresować tym WSL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie