Skocz do zawartości
aktywacjaprogramow

Witam, mam problem z zainstalowanym systemem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja znajomość tematyki komputerów jest powiedzmy skromna.

Kupiłem HP Probooka 6460b bo poprzedni komputer spalił mi się. Chcę go używać jako stacjonarnego i jego parametry są dla mnie wystarczające.

Laptop jest kupiony oficjalnie, z systemem ale teraz coś mi nie gra. System sam się aktywuje, serial, który odczytałem programem nie pasuje do tego z naklejki a ten z naklejki nie pozwala pobrać z serwera MS czystego systemu tylko każe zgłosić się do HP, system był instalowany przez HP i oni pomogą. Nie ma też na dysku partycji recovery i kilku programów, których nie można zainstalować. Mam pytanie: co mam zrobić by przywrócić komputer do stanu fabrycznego, ze wszystkimi programami preinstalowanymi przez HP.

Z góry dziękuję za dobre rady. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, aktywacjaprogramow napisał:

Witam, moja znajomość tematyki komputerów jest powiedzmy skromna.

Kupiłem HP Probooka 6460b bo poprzedni komputer spalił mi się. Chcę go używać jako stacjonarnego i jego parametry są dla mnie wystarczające.

Laptop jest kupiony oficjalnie, z systemem ale teraz coś mi nie gra. System sam się aktywuje, serial, który odczytałem programem nie pasuje do tego z naklejki a ten z naklejki nie pozwala pobrać z serwera MS czystego systemu tylko każe zgłosić się do HP, system był instalowany przez HP i oni pomogą. Nie ma też na dysku partycji recovery i kilku programów, których nie można zainstalować. Mam pytanie: co mam zrobić by przywrócić komputer do stanu fabrycznego, ze wszystkimi programami preinstalowanymi przez HP.

Z góry dziękuję za dobre rady. Pozdrawiam.

Klucz z naklejki COA ? rozumiem, że to Windows 7 bo laptop swoje lata juz ma bodaj 7. Microsoft nie udostepnia na swojej stronie obrazow dla producentow jak HP i reszta.

Sprzedawca(lub poprzednik) prawdopodobnie sformatował partycje recovery(wiekszosc osob wrzuca tam sobie swoje pliki z dokumentami i tak dalej z tego co juz widzialem) czym ostatecznie pozbawił możliwości przywracania ustawień fabrycznych(nic nie straciles system z 2011 + sterta du*ereli od hp to buble. na stronie producenta masz bardziej aktualne programy/sterowniki).

System sam sie aktywuje? W BIOS-ie to były zaszywane klucze dopiero od 8 wzwyż.  

HP recovery odpala się za pomocą f11 sprawdz podczas uruchamiania komputera(bo jak sie sam aktywuje na 7 to mozliwe ze ta partycja jest tylko ty jej nie zobaczyles)

Jeżeli sprawdzałeś klucz z naklejki i porównałes go z Identyfikatorem produktu 

gdybyś szukał obrazu czystego do aktualizacji to tutaj temat:

PS

Klucz z naklejki wpisuj dopiero po zakończeniu instalacji((wybierz opcje pomin) na Windows 7 znany problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego  napisałeś mydło i powidło !

" z systemem "   ale jakim ?  (  niby powinien być  Windows 7 Professional 64 Bit ) 

" System sam się aktywuje  "  to z tego by wynikało że masz win 10 ?

"  serial, który odczytałem programem nie pasuje do tego z naklejki  " czy na pewno dobrze odczytałeś ?  bo jak jest tak jak piszesz to jest szwindel  i nie HP  to instalowało tylko chłopak na zapleczu sklepu  - klucz z naklejki musi być zgodny z tym co jest zainstalowany.

" Nie ma też na dysku partycji recovery  "  też się w specyfikacji  nie doszukałem takiej partycji  ale HP  zawsze taką  robił ?

" co mam zrobić by przywrócić komputer do stanu fabrycznego  "  możesz zrobić co chcesz  ( programy sterowniki itd.  ze strony  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Napisz  konkretnie  co i jak i co się dzieje  że chcesz  przeinstalować system  to poradzimy coś w tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy, przepraszam ale nie  mam takiej wiedzy jak Wy.

Już wyjaśniam: WIN 7 Pro 64 Bit, jest napisane system aktywowany chociaż nie było połączenia z internetem, jest napis: zapytaj o oryginalne oprogramowanie MS.

Znalazłem program, którym odczytałem serial, odczytany nie zgadza się z tym z naklejki pod baterią. Na stronie MS chciałem pobrać System i przeinstalować, tam trzeba wpisać serial z naklejki no i komunikat skierował mnie do HP. Nie mogłem pobrać systemu.

Po prostu nie wiem czy mam legalny system.

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

" jest napisane system aktywowany  "  i dobrze jest napisane  i wszystko jest OK

Czy na naklejce jest też   WIN 7 Pro 64  bo jak nie  to  jest "  pirat "  ? ale nie koniecznie.

Pobierasz sobie tu z forum taki system  ( identyczny )  jak masz napisane na naklejce i masz legala - instalujesz sobie to co Ci potrzeba  i po bólu .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, woj_ani217 napisał:

" jest napisane system aktywowany  "  i dobrze jest napisane  i wszystko jest OK

Czy na naklejce jest też   WIN 7 Pro 64  bo jak nie  to  jest "  pirat "  ? ale nie koniecznie.

Pobierasz sobie tu z forum taki system  ( identyczny )  jak masz napisane na naklejce i masz legala - instalujesz sobie to co Ci potrzeba  i po bólu .

PS.

albo z tej strony  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Po co dajesz link do strony z W7 z 2011 roku? której tam dodatkowo od dawna juz nie ma ? File is not available for download

U nas jest czysta wersja z aktualizacjami

To, ze jest napis system aktywowano nie znaczy ze nie zrobiono tego aktywatorem Daz czy tam MKVT :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No fakt nie sprawdziłem  że nie działa  -  a Ty  kolego nie  pisz  tego czy tym czy tamtym aktywowany  bo mu namieszasz tylko w głowie i będzie miał mętlik.

Chłopak nie ma pojęcia  co i jak  więc  czysty win  - format , instaluje to co potrzebuje  i  może działać  bez kombinacji  bo tydzień będziemy wyjaśniać co i jak  .

I ten kolorek popraw  na czarny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, woj_ani217 napisał:

No fakt nie sprawdziłem  że nie działa  -  a Ty  kolego nie  pisz  tego czy tym czy tamtym aktywowany  bo mu namieszasz tylko w głowie i będzie miał mętlik.

Chłopak nie ma pojęcia  co i jak  więc  czysty win  - format , instaluje to co potrzebuje  i  może działać  bez kombinacji  bo tydzień będziemy wyjaśniać co i jak  .

I ten kolorek popraw  na czarny.

Stąd ta cała agresja i ,,kolegowanie" bo kolor skopiował się czerwony? Płachta na byka :L . Po co ma robić format jak łatwo odczytac obecny klucz i mamy już pewność czy system jest legalny. Wystarczy użyć programu Advanced Tokens Manager v3.5 RC 5. Skopiowac licencje oraz zajrzec do folderu z nim. W pliku config który otworzymy notatnikiem znajdziemy ,,~ Product Keys ~    " cała sprawa rozwiązana zamiast zabawy w kolejne formaty przez czas instalacji+sciagania iso

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki bardzo, o to chodziło. Znam się na innych rzeczach ale na komputerach prawie wcale. Dobrze zapytać Fachowców.

Pozdrawiam

Zainstalowałem program Advanced Tokens Manager v3.5 RC 5, odczytałem numer Wi7 i jest inny niż na naklejce. Chyba mam pirata, kupionego w sklepie.

Dzięki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

" Stąd ta cała agresja i ,,kolegowanie" bo kolor skopiował się czerwony? Płachta na byka  "   jaka  agresja ? , " kolegowanie "  a jak Ci miałem napisać !? jaśnie panie  zmień pan ten kolorek  bo zabawa z kolorkami  to jest dla PREZESA  a nie dla Ciebie i czy się tak skopiował  czy nie to miałeś to poprawić.

" Po co ma robić format  "   a po to  bo sam napisał że  " ale teraz coś mi nie gra  "  więc  jak on nie ma wiedzy co i jak  to  najszybciej i najprościej  jest instalacja od nowa  bo na pewno ma tam namieszane jak w ruskim czołgu.

Klucz ma wklepać taki jaki ma na naklejce a nie  odczytywać  i kombinować jak koń pod górę i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, aktywacjaprogramow napisał:

Zrobię format i zainstaluję jak piszesz. Nic jeszcze nie namieszałem, nie znam się to najpierw pytam później grzebię.

Dzięki

I bardzo dobra decyzja  a z tym " namieszaniem "    oj zdziwiłbyś  się  ile tego  " badziewia tam możesz mieć.

" najpierw pytam później grzebię  "  i  bardzo  dobrze  " kto pyta ten nie błądzi ".

Masz tu na forum sporo poradników  co i jak  więc  warto trochę  poczytać  jak masz  minimalną wiedzę .

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, woj_ani217 napisał:

" Stąd ta cała agresja i ,,kolegowanie" bo kolor skopiował się czerwony? Płachta na byka  "   jaka  agresja ? , " kolegowanie "  a jak Ci miałem napisać !? jaśnie panie  zmień pan ten kolorek  bo zabawa z kolorkami  to jest dla PREZESA  a nie dla Ciebie i czy się tak skopiował  czy nie to miałeś to poprawić.

" Po co ma robić format  "   a po to  bo sam napisał że  " ale teraz coś mi nie gra  "  więc  jak on nie ma wiedzy co i jak  to  najszybciej i najprościej  jest instalacja od nowa  bo na pewno ma tam namieszane jak w ruskim czołgu.

Klucz ma wklepać taki jaki ma na naklejce a nie  odczytywać  i kombinować jak koń pod górę i tyle w temacie.

Jak kupił laptop z systemem od firmy to broń boże ma nie robić formatu, wszelkie niekompetencje pracownika powinny zostać zgłoszone. Po to właśnie sie sprawdza system i jego klucz. Naklejka moze byc fałszywa zwłaszcza do W7, lepiej żeby zobaczył legalność po otrzymaniu laptopa i najwyżej później zweryfikował błąd pracownika lub oszustwo firmy.

Jaka zabawa z kolorami? Kopiuje wklejam informacje i tyle, masz uczulenie na kolor czerwony? Cos ci sie stalo w zwiazku z jego pojawieniem? Widac po postach jakis bol, nastepnym razem zobacz do czego podajesz link zamiast interesowac sie KOLORAMI jasnie PANIE Kolego drogi z bolem istnienia.

Niestety przez takie własnie osoby pracownicy partacze unikają odpowiedzialnosci i dalej trwa nostalgia w firmach sprzedajacych stare laptopty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, aktywacjaprogramow napisał:

Koledzy, przepraszam ale nie  mam takiej wiedzy jak Wy.

Już wyjaśniam: WIN 7 Pro 64 Bit, jest napisane system aktywowany chociaż nie było połączenia z internetem, jest napis: zapytaj o oryginalne oprogramowanie MS.

Znalazłem program, którym odczytałem serial, odczytany nie zgadza się z tym z naklejki pod baterią. Na stronie MS chciałem pobrać System i przeinstalować, tam trzeba wpisać serial z naklejki no i komunikat skierował mnie do HP. Nie mogłem pobrać systemu.

Po prostu nie wiem czy mam legalny system.

Dzięki 

Bo system jest pre-aktywowany !

Nie mieszajcie, klucz z naklejki a klucz w BIOS to dwa różne klucze- na naklejce ten którym można aktywować w  razie posypania się np. dysku. a ten w BIOS jest zbiorczy taki sam dla całej lini danego model producenta (HP-OEM_SLIC).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj, chyba masz słuszność ale: śledztwo z kumplem wykazało, że zainstalowany system to WIN7 AioO 2017 marzec lub grudzień z Naszego portalu, on nie ma pewności ale tak na 90%. Chodzi o odczytany zewnętrznym programem serial. Nie można postawić żadnego dostępnego systemu WIN7 Pro z serialem z naklejki. Ale idąc na maxa zainstalowałem Win10 Pro, weszło bez problemu i aktywowalo się samo przy uzyciu klucza cyfrowego czyli wszystko było OK. W chwili narodzin tego HP nie myślą o jeszcze o Win10. Tego nie umiem sobie wytłumaczyć. Jeden z Kolegów pisał żeby nic nie robić tylko wrócić do sklepu. Tak zrobię zwłaszcza że teraz coś nie coś wiem. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi