Skocz do zawartości

Poszukuje sterowniów win7 64


Jcube90

Rekomendowane odpowiedzi

Lenovo Y520-IKBN 

i5 7300hq  

intel hd 630

gtx 1050ti

mam problem ze znalezienie sterownika do:

PCI\VEN_8086&DEV_A131&SUBSYS_380517AA&REV_31 

 

Dodatkowo gdy komputer przełącza z hd 630 na gtx-a występuje bluescreen (zawsze i zawsze przy grach ) ktoś poleci kompatybilne ze sobą wersje?

Przy okazji nie mam możliwości uruchomienia command blocka z uprawnieniami administratora(w sumie czego kolwiek ) komputer freezuje do czasu aż się go nie wyłączy, czy to sprawa nieaktywowanego systemu windows?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jcube90 napisał:

PCI\VEN_8086&DEV_A131&SUBSYS_380517AA&REV_31

Sterowniki chipsetu, które instaluje się jako pierwsze.

4 minuty temu, Jcube90 napisał:

gdy komputer przełącza z hd 630 na gtx-a występuje bluescreen (zawsze i zawsze przy grach ) ktoś poleci kompatybilne ze sobą wersje?

Najpierw instaluje się sterowniki od grafiki zintegrowanej, a potem od dedykowanej. Jaką wersję masz sterowników integry?

5 minut temu, Jcube90 napisał:

nie mam możliwości uruchomienia command blocka z uprawnieniami administratora(w sumie czego kolwiek )

To juz Twój błąd z instalacją albo z ustawieniami uprawnień i konta.

6 minut temu, Jcube90 napisał:

komputer freezuje do czasu aż się go nie wyłączy, czy to sprawa nieaktywowanego systemu windows?

Aktywacja nie ma nic do rzeczy, a freezowanie to może być milion powodów - ze szklanej kuli nie wyczytamy. Więcej informacji.

 

Zainstaluj sobie czysty niemodyfikowany system ze sterownikami USB 3.0 + ewentualnie w zależności od dysku ze sterownikami NVMe, a potem doinstaluj sterowniki. Daj linka do Twojego modelu na stronie Lenovo i napisz jaki masz dysk systemowy, a podamy ci sterowniki.

Jcube90 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mój model [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

zamiast tego ssd, evo 970 od samsunga, sterownik ssd już instalowałem (win7 {twoja wersja} instalowałem z instalatora 10 )

 

Grafika

wersja sterowników intela 21.20.16.4508

wersja nvidi 398.36

bluescreen za chwilke dodam 

odinstalowywanie z ddu nie pomogło również

2 hours ago, wiktorynek said:

Zainstaluj sobie czysty niemodyfikowany system ze sterownikami USB 3.0 + ewentualnie w zależności od dysku ze sterownikami NVMe, a potem doinstaluj sterowniki. Daj linka do Twojego modelu na stronie Lenovo i napisz jaki masz dysk systemowy, a podamy ci sterowniki.

Taki właśnie mam na razie instalowałem tylko sterowniki graficzne i sieci. Frezzowanie to zobaczymy czy znów się powtórzy jak zainstaluje już ze wszystkim.

Warto zaznaczyć że na drugim dysku hdd działa win10.

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam tylko - tu najnowsza wersja sterowników NVMe dla 970 EVO: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Możesz je zainstalować od razu po instalacji systemu. Na czas instalacji systemu na dysku NVMe wyjmij drugi dysk.

Jeśli system zainstaluje się prawidłowo i będzie działać mysz spod USB 3.0, to możesz przystąpić do instalacji sterowników(po każdym sterowniku restart systemu):

- bios do najnowszej wersji

- chipset 10.1.1.44: ze strony Lenovo

- Intel Management Engine Interface Driver 11.7.0.1040(43)- ze strony Lenovo

- usb 3.0: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- integra Intela: akurat strona Station Drivers w przebudowie i nie można pobrać 21.20.16.4526: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

ale znalazłem tu: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i tu: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

a tu znalazłem nowsze 21.20.16.4590: u dołu strony link do biostar: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

instalujesz ręcznie z pliku inf wg opisu: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

nie wiem czy są podpisane cyfrowo, być może trzeba będzie wyłączyć na stałe podpis cyfrowy - na forum lub w sieci znajdziesz sobie jak to zrobić

- grafika NV: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- irst: pierwsza pozycja: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- audio: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- wlan: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- bluetooth: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- lan: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- touchpad będzie pasował ten ze strony Lenovo: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- camera ze strony Lenovo: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- czytnik kart ze strony Lenovo: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- został nam Power Manager - powinien pasować ten ze strony Lenovo: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Jak coś nie będzie pasować, to pisz co i jak i podaj identyfikator sprzętu z menedżera urządzeń danego urzędzenia.

 

Jcube90 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko, niestety problem blue screena występuje cały czas z nową wersją raz jakąś starszą bez wątpienia błąd powoduje sterownik nvidi. Na razie przeglądam fora zobaczymy co znajdę.

Dlaczego twojego systemu nie ma już na forum?

Chciałem pobrać aktualizacje z win update ale niestety wątku nie ma i nie wiem które są zbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jcube90 napisał:

bez wątpienia błąd powoduje sterownik nvidi

Żebyśmy dobrze się zrozumieli:

- instalujesz Win 7 na dysku - wszystko w porządku?

- instalujesz wszystkie sterowniki do integry Intela włącznie w kolejności zgodnej z sugestią - wszystko w porządku?

- instalujesz sterowniki grafiki NV - wszystko w porządku?

- używasz systemu w zwyczajnych zastosowaniach(cały czas działa grafika zintegrowana) - wszystko w porządku?

- nie instalujesz przypadkiem żadnej innej aplikacji na czas zakończenia testów z systemem i sterownikami?

- uruchamiasz grę lub inną aplikację wykorzystującą grafikę NV(następuje automatyczne przełączenie) - w tym momencie zawsze pojawia się bluescreen?

- czy na innym systemie(Win 8.1 lub Win 10) występuje dokładnie taka sama sytuacja czy w ogóle nie występuje?

2 godziny temu, Jcube90 napisał:

Chciałem pobrać aktualizacje z win update ale niestety wątku nie ma i nie wiem które są zbędne

Po instalacji systemu najpierw go uaktualnij, a potem instaluj sterowniki i aplikacje.

Tu masz aktualną listę aktualizacji:

 

Tu masz niechciane aktualizacje:

 

Tu masz aktualnie podsumowany temat o instalacji Win 7 na nowych sprzętach:

 

Tu masz najnowsze sterowniki grafiki zintegrowanej Intela dające się zmodyfikować: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

a tu jak to zrobić:

 

 

 

Jcube90 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstaluje sterownik nvidi to komputer staje się niezdatny do użycia samo kliknięcie [alt ctrlm del] kończy się bluescren'em albo mrozi obraz do wyłączenia. Wtedy tryb awaryjny i ddu tak 4 razy robiłem zmieniając ustawienia zasilania lub wersje sterownika)

Spróbuje zinstalować jak w filmiku, na integrze wszystko działa i ogłólnie wszystko działa oprócz tego gtx 1050 ti oraz jego sterownika, bo po tych próbach odpuściłem instalowania nvidi i zrobiłem resztę. 

 

Na win 10 nie ma takiego problemu, najbardziej wymagającym zadaniem graf było indeksowania wydajności które spowodawał że sterownik nvidia zcrashował ale odzyskał sprawność jednak test wyrzucił błąd o niemożliwości zindexowania  urządzeniu wideo, w tym czasie na gpu-z był jedynie odczyt temp cała reszta nie pokazywała żadnych liczb tylko graficznie kreślliła wynik.(więc mogło to być nawet 1 hz)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne. Użytkownicy Win 7 na 7 gen nie zgłaszają tego typu problemów. Rozumiem, że sterownik NV instalujesz w trybie czystej instalacji oraz odznaczasz składniki opcjonalne Experience i 3D Vision? Nie powinno to mieć znaczenia, ale nie szkodzi spróbować. Pozostaje jeszcze ten sterownik integry z filmiku. Sterownik NV pobierasz dla Win 7 i dla karty GTX1050Ti? Na odległość nic więcej nie pomogę.

brygada69 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz czysta instalacja win7 64 dla 50  ti. Zobaczę co da się zdziałać samemu może jakiś inny system a jeżeli nie da rady to znajdę zdatną 10. I tak dużo się naprodukowałeś jeżeli chcesz to mogę ci przelać 25zł na pay pal czy jakieś konto , wiadomo czas nie jest za darmo , napisz na ctrlml1@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2018 o 12:43, Jcube90 napisał:

jeżeli chcesz to mogę ci przelać 25zł na pay pal czy jakieś konto , wiadomo czas nie jest za darmo , napisz na ctrlml1@interia.pl

Nie jestem na forum dla korzyści majątkowych czy innych. Pomagam w wolnym czasie.

 

2 godziny temu, brygada69 napisał:

Potwierdzam sposób modyfikacji sterowników integry działa. Testowane ma Acer 2540 7200U.

I bardzo dobrze, natomiast jest to najprostsza metoda. Można modyfikować jeszcze kolejne linijki, gdzie mamy możliwość aktywować inne funkcje przewidziane tylko dla Win 10. Wystarczy podejrzeć i skopiować odpowiednie wpisy. Trzeba tylko znaleźć czas na testowanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż na innym systemie (win 7 tunder specte) to samo , również edytowanie igdhl64 przy intelu bez skutku. Chociaż teraz jestem w stanie nawigować po pulpicie dopiero przy włączeniu jakiejś gry laptop zamiera lub gra wyłącza się. Chciałem jeszcze zapytać jak przy windowsie 10 z aktywacją , niestety mój jest aktywowany licencją i nie mam możliwości pozyskania klucza . Czy to samo się aktywuje czy może trzeba zrzucić jakiś plik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie