Jump to content
WinClub
pawel5428

Intel® Core™2 Duo Procesor E8400 3Ghz; czy temperatury dobre???

Recommended Posts

właśnie udało mi się go podkręcić do 3,60 Ghz. DDR2 w biosie ustawione na 2.0 (800 Mhz) i timingi zmniejszone z 6-6-6-18 na 5-5-5-15.

Maksymalne temperatury po godzinie w stresie to 70 stopni celsjusza na boxowym chłodzeniu. Z czasem wymienię na lepsze chłodzenie.

Udało się bo długo ustawiałem napięcia w biosie i przy ustawieniach na auto prawdopodobnie bios ustawiał znacznie wyższe napięcia.

vcore maks 1,232V , ddr2 maks 1,936V, 

FSB +0,1 i ddr2 +0,1.

Po ręcznym ustawieniu napięć PC działa stabilnie.Dodatkowo zamontowałem jeszcze jeden wiatrak w obudowie i buda zimna. Wcześniej w stresie z tyłu budy od zasilacza czuć było ciepłe powietrze a teraz jest chłodne. :)

Minusem jest to iż słychać   z komputera jak wiatraki pracują ale i tak cicho w porównaniu do boxowego chłodzenia z tubą pod pentium D gdzie chłodzenie kiedyś dawało mi się we znaki ale to na innej płycie było.

5 godzin temu, pawel5428 napisał:

właśnie udało mi się go podkręcić do 3,60 Ghz. DDR2 w biosie ustawione na 2.0 (800 Mhz)

To jest taki standard dla tych procesorów i pamięci DDR2 800MHz. Aby wyżej kręcić potrzeba dobrej płyty na dobrym chipsecie, dobrego zasilacza i pamięci DDR2 o wyższym taktowaniu minimum 900MHz dla 4,0GHz FSB450MHz.

5 godzin temu, rum69 napisał:

Przy takim starym sprzęcie to tylko się cieszyć że stabilnie działa, chodź c2d na 4ghz to żadne wyczyn niegdyś...

ja E7500 4.1ghz przy max 72c jeszcze w lutym używałem, w sumie to nie żaden wyczyn bo gdyby nie ram i stock coller (ten wyższy) to by poleciał więcej

10 minut temu, Malpa73 napisał:

gdyby nie ram i stock coller (ten wyższy) to by poleciał więcej

Nie zapomnij o chipsecie. Nie każdy pociągnie powyżej 400MHz, a E8xxx potrzebują wysokiego FSB. P45 lecą do 500-520MHz.

pawel5428 likes this

35 minut temu, wiktorynek napisał:

Nie zapomnij o chipsecie. Nie każdy pociągnie powyżej 400MHz, a E8xxx potrzebują wysokiego FSB. P45 lecą do 500-520MHz.

Racja, ja leciałem na X48 to tam FSB mogłem lecieć sporo

pawel5428 likes this

U mnie fsb poleciało prawie na 400, jak dobijałem do granicy to resetowało taktowania na domyślne nie chciało zapisać.

Pamięci nie chciałem kręcić dając na 2.0 mam 800 Mhz przy taktowaniu procka 3,60Ghz a jak dam w biosie na 2,40 to mają ponad 900.Ręcznie nie da się u mnie ustawić pamięci tylko mam trzy opcje 1,40 chyba ,2.0 i 2,40  nie pamiętam dobrze.

To lepiej na tym wyszłem jak obniżyłem timingi i czuć różnicę bo pc jest bardziej responsywny wszystko szybciej działa.