Skocz do zawartości
Deszczu

Jak wycisnąć z MSI GT70 2PE ile się da?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Szukam sposobu zapewne sterowników ale może i jakiś programów aby wycisnąć z mojego MSI GT70 2PE (Intel i7-4810MQ, 32gb ram ddr3l 1600mhz, GTX880M 8gb, SSD 120gb nie znam firmy, HDD 1TB nie znam firmy i czy 5400 czy 7200rpm). W ogóle to zamierzałem go do takiej tam słabej pracy ale widzę, że jednak wolałbym pojechać z grami skoro sprzęt tak dobry jak tyłek Emily Ratajkowski, to trzeba korzystać i grać dopóki lejka na internet nie zrobią :D. Jaki system wybrać, żeby wycisnąć z niego jak najwięcej? Steama póki co nie potrzebuję i jakiś innych pierdół, bo póki co będę grać w piracone gry niestety. Po wymianie pasty termoprzewodzącej, czyszczeniu itd mogę kupować gry i w sumie to chyba będe jednak inwestować choćby na przecenie w biedronce ale będę ;p. No a teraz na serio. Wypadałoby wycisnąć z tego laptoka ile się da a kurcze nie wiem nawet jaki system sobie wrzucić. Niezbyt uśmiecha mi się wygląd 8-10 ale cóż... Filmy też będę oglądać a jak :D. Wiesiek 3 to było moje marzenie zagrać nie tylko ze względu na grafikę a także na fabułę (kurłaaa grafika piękna kwik kwik). Teraz będę mieć taką możliwość. Jak da się uciągnąć GTA 5 na jakimś pięknym reduxie to też wezmę - czyli jak widzicie gry na modach to nie jest pomysł, żeby potrzebować steama i innych pierdół. Jakaś optymalizacja usług? Sterowniki pobrałem wszystkei ze strony producenta (wpisołem żem kurłaaa MSI GT70 2PE Drivers i mje wyskoczyło to żem ściungoł, podpisoł a tera każo płacić #sprawadlareportera). Najlepiej jakby się dało zrobić wygląd Aero albo czoś takiego jak ubuntu ale nie musi być konieczne. Nie chciałbym na nim pichcić kolacji, więc zdaje sobię sprawę, że jakąś dobrą podstaweczkę trzeba kupić. Tutaj pany na shoutboxie mówili "bierz 8.1" to chyba biere od JG w ogóle jak zawsze ;p. W końcu najlepiej będzie chyba w ten sposób. To dajcie sterowniki i niezbędne narzędzia na oba systemy czyli 7 i 8.1. Tak będzie najlepiej jak będę mieć 2 systemy. 7 na 35gb a 8.1 na resztę.

Jak jest lepszy 8.1 do gierek wrzucę ten system i dawać jak najlepsze sterowniczki. Systemik oczywiście postawiony na SSD.

A na imgur wrzuciłem screeny z CPU-Z, GPU-Z i CrystalDiskInfo.

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bios masz najnowszy 51D, który od razu sugeruje, że na laptopie mógł być fabrycznie zainstalowany Win 8.1 - sprawdzałeś pod baterią?

Wejdź do biosu(klawisz Delete) i sprawdź jaką masz wersję EC Firmware - jeśli nie jest najnowsza zaktualizuj - plik i instrukcja na stronie MSI.

Vbios karty graficznej NVidia masz stary - trzeba uaktualnić - tak samo, plik vbiosu i instrukcja na stronie MSI.

Przydałoby się wymienić pasty na procesorze i grafice na coś z górnej półki wydajnościowej typu: Thermal Grizzly Kryonaut, Gelid GC Extreme lub Arctic Cooling MX-2. Termopady też o wysokiej wydajności minimum 6W/mK - potrzebujesz o grubości 0,7 - 1mm - 3 paski 130x20mm. Oczywiście gruntowne czyszczenie układu chłodzenia. Dla Ciebie jako gracza i przy tej karcie graficznej wskazana podstawka chłodząca. Dla maksymalnych osiągów musisz mieć baterię w dobrym stanie, gdyż w maksymalnym obciążeniu działa tu technologia korzystająca z całej mocy zasilacza + wysysanie mocy z baterii. W przyszłości jakbyś chciał to możesz wymienić kartę graficzną na GTX970M lub GTX980M, a nawet GTX1060: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Teraz co do systemu - ja ci nie będę radził jaki masz zainstalować, sam musisz zdecydować czy to ma być Win 7, 8.1 czy 10. Ja tylko mogę podpowiedzieć, że jeśli masz licencję na Win 8.1, to raczej warto ją wykorzystać. A może masz naklejke od Win 7 - napisz co tam znalazłeś. Możesz zainstalować 2 systemy na jednym dysku lub drugi na drugim dysku - Twoja wola i  wybór tylko zaplanuj to na początku. Dysk SSD 120GB jest trochę mały na 2 systemy, ale bez problemu da się jeśli gry będziesz instalował na drugim dysku.

Co do wyboru stylu partycji - jeśli nie chcesz zakładać więcej jak 4 partycje podstawowe na dysku(co raczej bardzo rzadko się zdarza), to moim zdaniem lepiej korzystać z trybu Legacy w biosie i MBR w każdym systemie.

Dysk SSD przed instalacją nowego systemu też zaktualizuj o nowe firmware jeśli jest - masz tam jakiegoś GoodRama - musisz go wyjąć i sprawdzić.

Potem wykonaj mu Secure Erase/Sanitize. GoodRam niczego takiego nie udostępnia, więc skorzystaj z uniwersalnego narzędzia:

Dysk HDD wyzeruj najprościej za pomocą Low Level Format Tool.

Po partycjonuj sobie dyski na wstępie, to unikniesz tworzenia małej partycji systemowej i nie będę ci musiał tłumaczyć jak to zrobić spod instalatora - tyczy sie jeśli wybierzesz tablice partycji MBR.

Zapomnij o modowanych systemach na tym laptopie. System ma być stabilny, niezawodny, w pełni działający, aktualizowany i bez wodotrysków. Drobna optymalizacja pod kątem SSD i standardowego wyłączenia zbędnych usług i funkcji.

No i już finał czyli sterowniki - wszystkie podane są uniwersalne do Win 7, 8.1 i 10 x64 chyba że dopiszę inaczej - instalujesz w podanej kolejności, jeśli prosi o restart to tak robisz:

- chipset: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- imei: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- irst: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- usb 3.0 tylko dla Win 7: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- grafika zintegrowana Intela dla Win 7 i Win 8.1 - zip x64: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

dla Win 10 - zip: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- grafika dedykowana NV dla Win 7 i Win 8.1: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

dla Win 10: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Te sterowniki instalujesz bez Experience i 3D Vision, a potem wyłączasz telemetrię NVidii. W przypadku każdego aktualizowania robisz to w trybie czystej instalacji.

- card reader Realtek: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- audio: pobierasz ze strony MSI - Audio Driver(Realtek), a potem po restarcie instalujesz ze strony MSI w Utility - Sound Blaster Cinema - do Win 10 instalujesz te od Win 8.1 z małym trickiem:

Przechwytywanie.jpg

- touchpad Synaptics: ze strony MSI - do Win 10 instalujesz te od Win 8.1

- stery od klawiatury SteelSeries Engine 2 - ze strony MSI w Utility - do Win 10 instalujesz te od Win 8.1

- LAN Killer: ze strony MSI - do Win 10 instalujesz te od Win 8.1 lub do każdego systemu instalujesz najnowsze stąd: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- WLAN + BT Intel: ze strony MSI - do Win 10 instalujesz te od Win 8.1 lub najnowsze ze strony Intel:

Win 7: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Win 8.1: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Win 10: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- Radio Switch tylko Win 8.1 i Win 10 ze strony MSI - do Win 10 instalujesz te od Win 8.1

Nic więcej z Utility nie instalujesz - zbędne.

Powodzenia czeka cię dużo pracy.

P.S. Widzę po wpisach że masz internet mobilny. Tu masz ciekawą opcję dokupienia sporej ilości LTE: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sterowniki pościągane do wszystkich trzech systemów (zależy jaki wybiorę a będzie to czysty albo jakiś czysty+najnowsze poprawki - nawet do kafelków mszę się przyzwyczaić). Jutro polecę do jakiegoś serwisu zapytam o wymianę pasty (no właśnie Thermal Grizzly podobno dobre) i termopadów. Sam tego się wolę nie tykać. Niech gość wyczyści tam ładnie wszyściutko. Natomiast zacząłem dopiero ruszać HDD przez Low Level Format Tool. Zejdzie się zapewne z 2 godziny albo nawet dłużej. A co do naklejek to ja żadnych nie mam na obudowie prócz małych kółeczek "nie otwierać" :D. No i żeby zaktualizować firmware SSD to wiadomo, muszę się dostać pod klapę to może nic nie połamie. Zobaczymy. Przy 1TB to będzie i tak MBR, bo mały dysk. Jak już wymienię na te wymarzone 5TB to pokuszę się pewnie o GPT albo skorzystam z Aoemei Partition Ultimate ;p. Czy HDD Low Level Format Tool mogę sobie też zrobić na SSD? Trochę te Erase jakimiś porgramikami bootowanymi z pendrive na pierwszy rzut oka jest straszne ale widzę, że są też tutki na YT, więc krok po kroku i powinno się udać.

Aktualizacja EC to akurat pierwsze słyszę ale przyjrzę się i raczej dam radę. Vbios mnie przeraża troszkę, więc cóż. No ale jak trzeba, to trzeba ;p. Ogółem tam trzeba podłączać chyba AC, czyli, że? Adapter WiFi, czy jak? No bo jak podłączyłem LAN to w sumie nic się nie dzieje. Będzie więcej kasy to może i zapoda się jeszcze dysk SSD 250gb. Powiedz mi @wiktorynek czy mając 3 Windowsy na tym lapku nie będzie to działać wyraźnie gorzej? Nie pytam oczywiście na 120GB tym co mam, tylko po dokupieniu czyli na wszystko wyjdzie po ponad 100gb SSD (czyli system oraz wszystko co niezbędne i ewentualnie jakaś giera na przetestowanie jak to wygląda na SSD) ;p.

Jako, że wcześniej miałem kruger matz i tam to tylko zainstalowałem windowsa od JG i sterowniki... No to nawet laptoka żadnego nie otwierałem., więc jeszcze do niego nie zajrzałem od środka.

A no i dzięki za ofertę internetu mobilnego ale na moim zazupiu Orange odpada totalnie. Co mi po prędkości mojego lejka w Playu ;p. No może troszke szybciej. Chyba trzeba podpisać umowę na internet domowy z T-Mobile, bo czy to przy ściąganiu gierek piratów/filmów, czy kupując w  wersji cyfrowej na GOGu, G2A, Steam czy tam innych sklepach to pożre dużo dużo neta. Patrząc na to, że nowe gry zajmują po około 100gb (no może przesada ale niektóre po te 70-80 już są). Skoro można będzie wymienić grafikę w przyszłości na GTX 1060 to całkiem nieźle, bo koszt grafiki do laptopa + jego rutynowe czynności typu "wyczyść, nasmaruj pastę" + mój upgrade dysku co sobie marzę będzie podobny kosztom do nowego laptoka z GTX 1060 ze słabszym prockiem, bez napędu BR zapewne, bez tylu wejść. No i tak, czy siak do nowego chciałbym wsadzić ogromny dysk a przecież grafikę mogę sobie wymienić np w przyszłym roku. GTX 1060 bardzo chciałem, bo GTX 980M nawet się chowa (bo GTX 1050 to ja nie chcę) ale przy niecałych 3 kaflach za laptopa (no ja wiem, że używany) to tak źle nie jest.

Patrząc na jakość z DX12 to chyba jednak mój wybór padnie na Windowsa 10 a jak ktoś ma się spłakać "haha telemetria" no to trudno. Na mnie się kredytami nie nażrą cygany :D. Także tak to wygląda. Jak będę mieć większy dysk to owszem, mogę mieć 3 windowsy i patrzeć gdzie najlepiej będzie to działać. A jak nie to sobie pomalutku poodkładam np. na laptoka za 7 kafli jeśli będę tak spinać pupę, że chcę więcej wydajności.

edit: A no i miałem zapytać. Czy zostawiać plik stronnicowania na takim jakim jest po zainstalowaniu Windy, czy coś z nim zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Deszczu napisał:

Czy HDD Low Level Format Tool mogę sobie też zrobić na SSD? Trochę te Erase jakimiś porgramikami bootowanymi z pendrive na pierwszy rzut oka jest straszne ale widzę, że są też tutki na YT, więc krok po kroku i powinno się udać.

Formatowanie SSD nic nie daje. W SSD trzeba opróżnić komórki. [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Tam nie ma nic skomplikowanego. Wskazujesz dysk i klikasz kolejne kroki. Jedna uwaga - jak dysk jest zamrożony(Frozen), to trzeba pozwolić programowi na uśpienie laptopa i samoczynne wybudzenie. Po tej czynności już nie będzie zamrożony i pozwoli przejść do następnego kroku.

Aktualizacja EC Firmware i Vbios jest opisana krok po kroku co i jak trzeba zrobić.

12 minut temu, Deszczu napisał:

Powiedz mi @wiktorynek czy mając 3 Windowsy na tym lapku nie będzie to działać wyraźnie gorzej?

Nie ma to żadnego wpływu na wydajność. Dowolny system odpalony z SSD działa zawsze tak samo. Oczywiście jak będzie bardzo mało miejsca na system to może trochę wolniej działać sam SSD.

14 minut temu, Deszczu napisał:

A no i dzięki za ofertę internetu mobilnego ale na moim zazupiu Orange odpada totalnie. Co mi po prędkości mojego lejka w Playu

Play korzysta z nadajników Orange od tego roku. Wcześniej z T-Mobile. Transfery LTE w Orange są dobre i obecnie drugie po T-Mobile.

Co do Win 10, to mam nadzieję, że czytałeś tematy na forum i wiesz jaki to upierdliwy system - pozmienia ci sterowniki na "swoje". Wymiana kart również najlepiej działa na Win 7, w dalszej kolejności Win 8.1, natomiast źle działa na Win 10 w przypadku stosowania modowanych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oki, to jak tylko hdd się sformatuje to się zabieram za resztę. No ale dysku nie będę wyciągać, więc chyba go nie zaktualizuje. Reszta jest do ogarnięcia. Ja wiem, że Play korzysta z nadajników plusa/orange/t-mobile ale u mnie Orange działa słabo, więc odpada. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież wyciągnięcie dysku to odkręcenie kilku śrubek i zdjęcie pokrywy dolnej.

30 minut temu, Deszczu napisał:

Ja wiem, że Play korzysta z nadajników plusa/orange/t-mobile ale u mnie Orange działa słabo, więc odpada. 

Tak było, ale jest tak: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Z pozostałych sieci masz tylko roaming krajowy z limitem 3Mb/s czyli kicha. Orange jest o niebo lepszy od Play korzystającego i tak z nadajników Orange. Lepiej kup sobie kartę testową Orange i sprawdź. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to okej ale jak widzę, że to jeszcze wedlug moich kalkulacji potrwa ze 4 godziny w sensie cały format to trochę krew zalewa ale cóż... To 5TB będzie się formatować zamiast 7h to 35:D. To nieźle. Prędkość 49,0MB/s idzie format. A co do sieci to ja podziękuję, bo zanim wziąłem Play sprawdzałem wszystkie tzn Orange, Play, T-Mobile i Plus. Najlepiej i najstabilniej wypada Play o dziwo. Z resztą 1400GB co to jest. W Playu też mi się udawało tyle wykorzystać ale teraz już mi zrobili lejek. No i musiałem przekładać kartę. Jak mi zrobią na RBM lejek to pozostaje mi jeszcze Play w telefonie. Po tym podpisuję chyba umowę z T-Mobile na internet domowy bez lejka. Najwyżej jak będzie działać poniżej 20mbps to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Deszczu napisał:

Prędkość 49,0MB/s idzie format.

Bo bardzo słaby dysk albo masz Low Level Format Tool bez witaminki i wtedy ogranicza prędkość. :D

Muszę przyznać, że jak żyję jeszcze nie słyszałem, żeby kiedykolwiek czy gdziekolwiek Play LTE był najlepszy, za to zawsze słyszałem i widziałem, że jest bezapelacyjnie najgorszy pod każdym względem. :)

Nie ma opcji - Play LTE to dno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie patrz na rankingi bo one nic nie dają co do Play'a to nie jest zły w porównaniu do takiej masakry jaką jest Plus :D
Najlepszy jest połączenie Networks czyli Orange/Tmobile ;)
Hmm po drugie te rankingi to "Średnia prędkość" czyli tak naprawdę nic nie dają a co do pingu to zgadzam się play ma najstabilniejszy bo nie ma takiego obciążenia sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No widzisz a u mnie działa najlepiej. A no bez witaminki, bo wersja Free :D. Dobra, w sumie rzeczywiście. A ja się dziwiłem czemu na każdym dysku mi idzie prędkość 49mb/s :d. Nieważne. No to cóż. Zapewne dopiero wieczorem będzie ogarnięty format. Erase trzeba będzie zrobić, update vbios myślę, że jakoś pójdzie i pozostaje tylko fizycznie pobawić się laptopem. Fakt faktem jestem pod wrażeniem. Opisałeś w pierwszym poście. No, że Ci się chciało sterowników szukać i opisywać dokładnie w jakiej kolejności. Tak też zrobię. A powiedz, czy plik stronnicowania w systemie powinien być? Jeśli tak to jakiej wielkości? Czy może z automatu kontrolowany przez system?

10 minut temu, TheStraight napisał:

Nie patrz na rankingi bo one nic nie dają co do Play'a to nie jest zły w porównaniu do takiej masakry jaką jest Plus :D
Najlepszy jest połączenie Networks czyli Orange/Tmobile ;)
Hmm po drugie te rankingi to "Średnia prędkość" czyli tak naprawdę nic nie dają a co do pingu to zgadzam się play ma najstabilniejszy bo nie ma takiego obciążenia sieci.

Zacytuję, bo dokładnie mam dobre zdanie o Playu, uzywam od 5 lat gdzieś tak (czyli wtedy jak się pojawiła ta oferta na kartę bez limitu ale po 100gb możliwy lejek). Nie mam zastrzeżenia co do pingu i prędkości a u innych sieci mam. Dlatego no gdyby nei ten lejek to w sumie mógłbym ciąć. Na abo i w RBM tną mi ostro lejek zaraz po wykorzystaniu tych 100gb. No ale temat o laptoku, więc co tam się rozczulać na temat sieci ale pewnie podpiszę jeszcze umowę na domowy w T-Mobile, bo nie ma lejka a jak zacznę zasysać cały dzień (przecie jak idę do pracy to laptoka mogę zostawić na ściąganiu, dam mu plan zasilania na cichutki i jest ładnie. Komputera nie zostawię tak, bo ciągnie więcej mocy a z resztą to zastanawiam się nad jedną rzeczą tylko z ciekawości ale jest tak głupia, że o jeju... W sensie ile A na ładowarce musiałoby być, żeby zasilać laptoka, który miałby tylko odpaloną przeglądarkę, steama, czy tam coś co np ściąga mi grę. W sensie jeden program i tyle, czyli obciążenia mocy nie ma. Tak z ciekawości, bo przecież nie będę go ładować powerbankiem, czy ładowarką od telefonu (nawet 4A od OnePlusa dajcie spokój - nie :D a i widziałem od jakiegoś nowego telefonu 5A ale nie nie nie - to jest złe, zastanawia mnie tylko taka czysta ciekawość).

Choć z drugiej strony mając taki laptok przydałoby się na zapas ileś mocy a przecie zasilacz prund żre z gniozdka. Śmiesznie byłoby jeśli istnieje "powerbank" do laptoka. Nie ma to nic wspólnego z wyciskaniem mocy ale tak o sobie pomyślałem.

@wiktorynek a ile tej pasty będzie trzeba ogółem? 1g? Zastanawiam się jakie mnie mogą wynieść koszty, żeby sobie pastę ogarnąć, termopady... No bo jeśli pójdę do serwisu a pasty będzie potrzeba np za 40zł a on mi policzy jakby to było za 100zł to niezbyt fajnie. Stąd pytanie, bo będę mniej więcej wiedzieć jakie mogą być koszty samego materiału...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca to tak jest bo w LTE wiele zależy od pasma na jakim internet pracuje liczby nadajników przepustowości btsa itp.....
Najwięcej ludzi korzysta z LTE 800 co właśnie jest przewagą Play'a i Networks bo taki plus przy LTE 800 to jakaś patologia, nie wiem jak jest teraz ale ze 4 miesiące temu przy plusie w dzień nie dało się wczytać strony tak zamulony był BTS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
37 minut temu, Deszczu napisał:

A powiedz, czy plik stronnicowania w systemie powinien być? Jeśli tak to jakiej wielkości? Czy może z automatu kontrolowany przez system?

Na pewno nie z automatu. Ustal stały rozmiar początkowy i końcowy równy - ja ustawiam 2048MB, inni 512MB.

Mamy niedzielę popołudniu, więc raczej dużo osób korzysta z internetu w tym mobilnego. Zrobiłem kilka testów Orange LTE do serwerów w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie - wyniki zbliżone:

W nocy wyciągam 100Mb/s z LTE Orange, T-Mobile, Plus. Z LTE Play max jaki widziałem, to żenujące 20Mb/s, a najczęściej poniżej 10Mb/s - upload w Play jeszcze nigdy nie przekroczył dramatycznych 5Mb/s. :O:blink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No a u mnie na odwrót play z orange chociaż nie aż 100, bo 20-30 w domu a czasem to tam z 18 a w Orange jak 11 wyciskam to full ;).

No jeszcze z godzina formatu dysku i będziemy działać dalej :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
47 minut temu, wiktorynek napisał:

Na pewno nie z automatu. Ustal stały rozmiar początkowy i końcowy równy - ja ustawiam 2048MB, inni 512MB.

Mamy niedzielę popołudniu, więc raczej dużo osób korzysta z internetu w tym mobilnego. Zrobiłem kilka testów Orange LTE do serwerów w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Krakowie - wyniki zbliżone:

W nocy wyciągam 100Mb/s z LTE Orange, T-Mobile, Plus. Z LTE Play max jaki widziałem, to żenujące 20Mb/s, a najczęściej poniżej 10Mb/s - upload w Play jeszcze nigdy nie przekroczył dramatycznych 5Mb/s. :O:blink:

To są wyniki na 100% z LTE 1800 albo 2600 bo takie prędkości na 800 to nie jest możliwe.
Większość ludzi korzysta z LTE 800 więc jeśli chcesz porównać prędkości rób to na takich samych pasmach i podobnych parametrach....

800 obsługuje największy obszar co skutkuje tym że nie wykręcisz tam takich szybkości, po drugie test LTE w mieście gdzie masz tyle częstotliwości i nadajników mija się z celem bo nigdy nie wiesz gdzie cie zaloguje i do jakiego pasma.  Jak już robic testy to dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Play nawet nigdzie nie oferuje takich prędkości, bo nie ma swoich nadajników LTE a podkupując limit od innych ogranicza swoim klientom.

Skoro bezpośrednio korzysta tylko z umowy i nadajników Orange, to jak może być niższa prędkość na karcie Orange? Z innych nadajników możesz mieć max 3Mb/s

A najlepsza jest usługa Play bez limitu czyli... z limitem 100GB :O[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

w praktyce: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Olać badziewny internet mobilny w ogóle. :)

16 minut temu, TheStraight napisał:

test LTE w mieście gdzie masz tyle częstotliwości i nadajników mija się z celem bo nigdy nie wiesz gdzie cie zaloguje i do jakiego pasma

Oczywiście ja sobie zdaję sprawę, że poza miastem jest gorzej, bo wiele razy testowałem, ale tam Play to już całkiem w ogóle traci zasięg, a u innych to najwyżej spadek szybkości. Tak czy inaczej lub chcąc lub nie chcąc od 1 stycznia 2018 Play LTE korzysta z nadajników Orange w całej Polsce i nikt i nic tego nie zmieni. Od pozostałych ma roaming krajowy limitowany do 3Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro Play korzysta z nadajników Orange to powinno byc tylko lepiej, po drugie nigdy nie używałem roamingu bo korzystałem tylko z nadajnika od Play także nie wiem jak to jest. W sumie czy ktokolwiek korzysta z roamingu przy internecie nie licząc współpracy networks ?
Po drugie na stronie play jest napisane że po 100GB jest zwalniana prędkość więc to nic dziwnego u nich, zgadzać się zgadza bo internet jest bez limitu danych w nazwie nie masz napisane bez jakich limitów :)
A co do "badziewnego internetu mobilnego" to może wyobrażasz sobie albo nie ale jest wiele osób które nie mają jak podpiąć u siebie kabla i nie mają nic zastępczego....
Skoro jesteś w mieście użyj telefonu z aplikacja Network Signal Guru przestaw go na LTE 1800 albo 2600 i sprawdź CID nadajnika do którego się łączysz bo na 100% masz jakiś nadajnik bez roamingu wtedy sprawdź speedtesta, a co do testów to jak pisałem żeby były wiarygodne trzeba by było stać pod każdym z nadajników i przeprowadzać testy na każdym paśmie wtedy wykluczasz słaby sygnał i inne pierdoły i widzisz pojemność nadajnika :)

Co do limitu da się to ominąć płacąc mniej i mając więcej Giga na kartę :)
Wystarczy RBM5 i DIL 

200-300GB na jednej karcie 50zł na 3 miesiące :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No mam RBM i po 100gb zwalniają dziady wredne. No ale większa prędkość na wsi jest z Play niż Orange i do tego pingi po 70 conajmniej. To nie dla mnie. A ja się tutaj nie mogę doczekać jak sformatuje lapka wreszcie. To trwa tak długo kurcze. Nie wyobrażam sobie formatowania 5TB. a w ogóle to jak nowy dysk kupię to muszę go tak formatować a nie wystarczy np. szybkie formatowanie z poziomu windowsa? ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak nie mam czym go rozkręcić, bo tam trzeba długich cienkich śrubokrętów a takich długich śrubokrętów nie mam, żeby się zmieściły. Pod baterią ogółem nic nie jest napisane prócz tego, że bateria, że pojemność itp. No niestety ale w ten sposób się nie da. Czyli pozostaje zrobić Erase i ewentualnie ten update vbios itd a tego to się trochę boję. EC mam aktualne 1763EMS1 Ver5.17 czyli to to 517. Partition Magic jest do kitu, uruchamia się system a nie to. Jednak sobie z tym nie poradzę. No cóż. Pozostaje zachować bez Erase SSD i bez aktualizacji vbiosu. Tam trzeba jeszcze AC jakieś podłączyć a ciekawe skąd, jak przez LAN nie idzie (chyba chodzi o podłączenie do internetu) i przez nic więcej nie da rady. Ech. Myślałem, że to będzie takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Deszczu napisał:

No mam RBM i po 100gb zwalniają dziady wredne. No ale większa prędkość na wsi jest z Play niż Orange i do tego pingi po 70 conajmniej. To nie dla mnie. A ja się tutaj nie mogę doczekać jak sformatuje lapka wreszcie. To trwa tak długo kurcze. Nie wyobrażam sobie formatowania 5TB. a w ogóle to jak nowy dysk kupię to muszę go tak formatować a nie wystarczy np. szybkie formatowanie z poziomu windowsa? ;p

@Deszczu

Masz RBM5 i DIL ?
Dziwne bo tam każdy zawsze dobijał do tych taryfowych 200GB w tym ja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak. Mam RBM5 i DIL. Specjalnie kupiłem sobie startery i metodą RBM -> Fakt Mobile -> RBM wskakuje mi od razu na taryfe RBM5 i DIL włączam ładnie ;). Tanio, dobrze w przypadku wymuszonego LTE na routerze i można się trochę pobawić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Załóżmy, że zainstaluje Windowsa 7 Ultimate/8.1 Pro/10 Pro no jakiegoś z tych to czy trzeba instalować potem Microsoft Visual? Czy DirectX trzeba też oddzielnie, czy podczas instalacji gierek dopiero?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli zainstalujesz czyściocha to nie masz na standardzie tego i musisz sam sobie dograć a od siebie polecam cały instalator :)

Pobierasz te dwa instalatory i one mają już w sobie wszystkie potrzebne pliki a więc chwila momencik i już masz wszystko przy Visualach lepiej dać wszystkie bo nigdy nie wiadomo co się może przydać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi