Skocz do zawartości

Linux a Gry ?!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dawna zastanawiam się nad tym czy jest możliwość odpalenia CSGO na Linux'ie.

Z tego co widziałem podobno da się to zrobić ponieważ jest steam na tą platformę tylko zawsze gdy próbowałem czy to z debianem czy z Ubuntu zawsze coś się nie udało.
Posiadam modem Huawei e5377 linux obsługuję go ale transfer pobierania jest tam rzędu 2 megabajtów czyli pobiera coś około 200kb/s, jak na ściąganie gier jest to trochę za mało a nie wiem jak go dokładnie "odblokować".
Podobne rzeczy dzieją się gdy chce zmienić sterownik chipsetu nawet w domyślnej aplikacji Linuxa wybieram zamiast standardowego ten dostarczany przez producenta, komputer wymaga restartu po czym się wcale nie uruchamia.
Tutaj rodzi się moje pytanie czy jest jakiś linux który wspierałby w miarę dobrze sterowniki od Nvidii itp i czy da radę chociaż doprowadzić do próby odpalenia CSGO na linuxie. 

 

Mój Sprzęt :
Core i5 4460,Asus GTX750ti, Gigabyte h81-s1,WD blue 1TB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Devhost97

CS:GO na Linuxie odpala się w OpenGL. Co do działania samego systemu -  gdzie dokładnie zmieniasz sterowniki chipsetu ? Jedyne co się na Ubuntu konfiguruje pod procesor to instalacji pakietu Intel-microcode. Do instalacji sterowników NVidi są gotowe pakiety.

 

Najlepszy dla początkującego jak i gracza będzie UBuntu MAte/Xubuntu ze względu na lekką powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIOS najnowszy instalowałem te sterowniki poprzez okienko "instalacja sterowników" czy coś :)
Teraz już nie mam żadnego linux'a właśnie dlatego napisałem ten post żeby się dowiedzieć jakiego pobrać żeby nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Devhost97

BIOS najnowszy instalowałem te sterowniki poprzez okienko "instalacja sterowników" czy coś :)

Teraz już nie mam żadnego linux'a właśnie dlatego napisałem ten post żeby się dowiedzieć jakiego pobrać żeby nie było problemów.

 

Zainstaluj na VBOX system i pokaż - bo ja nie kojarzę żeby która kolwiek dystrybucja miała cokolwiek takiego.

Powtarzam - intel-microcode to nie jest sterownik ! Sterowniki są zintegrowane w system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę ek6mj09.png.
Zawsze jest problem z tym intel microcode gdy wybiore sterownik w tym wypadku ten pierwszy zawsze po restarcie jest czarny ekran, teraz nie instalowałem Xubuntu jest on postawiony jako LiveCD ale problem wystepował na Kubuntu Ubuntu i Mint'cie.
Systemy te stawiałem na dysku nie na VirtualBox'ie.

 

EDIT : Dla testów postawiłem Xubuntu na Dysku wybrałem do instalacji te sterowniki :)

EDIT 2 : Działa co dziwne Xubuntu się odpaliło normalnie a może to dlatego że podczas instalacji miałem wyłączony internet i zamiast aktualizować paczki zostały te oryginalne w sumie to nie wiem ale grunt że działa :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev właśnie nie :) Zawsze miałem problem na tamtych wersjach linuxa z microcode nawet sprawdzałem 2 razy zostawiłem domyślny sterownik Nvidii zmieniłem tylko microcode.
Teraz mam tylko problem z modemem bo niby internet jest ale rzędu 2/3mb gdzie pod windą jest 8-10 :).
EDIT Modem to Huawei e5377 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beta MaboxLinux już dostępna

 

17 grudnia 2016 przez napcok

 

Witam,

udostępniona została beta MaboxLinux 16.12. Obrazy iso tylko w wersji polskiej można pobrać z sourceforge.

 

Prosimy o testy i raportowanie zauważonych błędów.

 

Na obecną chwilę najlepiej testować pod VirtualBoxem, wersja finalna pojawi się wkrótce 

 

 

 

 

[ Wysłane z satelity Falcon 9 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam ten już starszy temat. Mam konto Steam, ale już dawno nie odpalałem, tym bardziej na Linuxie. Jak coś się zmieni, to dam znać. Póki co obiło mi się o oczy, że Steam chodzi na Wine. Poza tym można pobrać Steama w Menadżerze Oprogramowania (Software Manager - pasek "Startu" w Mincie), ale w opiniach można wyczytać, że nie działa pod Mint 18 Sarah. Więc może pod Wine (też jest w Menadżerze do pobrania i jest opis, co to). Ewentualnie właśnie Virtual Box.

 

Sam się zastanawiałem jak cs:go działa pod linuxem (czy nie lepiej jak pod windą) ale nawet nie wiem czy linux wspiera moją grafikę hd 7850 mam drugi dysk ale nie wierze że zadziała cs:go.

 

W przypadku GPU AMD/ATI Radeon można zapomnieć o wsparciu. Próbowałem i szukałem. Niby coś jest, ale cras"Jestem Idiotą"e i się nie da. Z kilkudniowych poszukiwań na forach po angielsku o linuxach odechciało mi się bawić w kombinacje opisywane tam, a na samym końcu w dopiskach userów stoi, że jednak cras"Jestem Idiotą"e, nie bootuje, nie wstaje X. Może ja jestem za słaby w te klocki, w co wątpię, ale powszechnie się pisze w polskim internecie, że wsparcia Radeonów na linuxie nie ma. Więc chyba nie ma... i dlatego tu przybyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie