Skocz do zawartości

Dalej 7 czy pokusić się o win 8.1


Rekomendowane odpowiedzi

Jak mają ukraść to i tak ukradną żaden Windows nie daje  100 % bezpieczeństwa bez różnicy czy ma wsparcie czy nie. 11 jest dziurawa jak sito byle Debianem można się do niej dostać i nawet nikt nie zauważy.

Już Raspbian jest dużo bezpieczniejszy o ile kolega wie  o czym piszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Andi34 napisał(a):

Dziękuję za odpowiedzi, dziwi mnie tylko że nikt tak naprawdę nie odpisał czy warto instalować  na tym Asusie 8, to że wsparcie się kończy to tak naprawdę o niczym nie świadczy  bo na 7 dawno się wsparcie skończyło a jednak zalecacie pozostać na 7. Jaki tego powód?

Warto by było wtedy gdyby było dłuższe wsparcie od win7 ale tak nie jest więc nie warto, chyba że ktoś lubi kafelki bo wydajność i bezpieczeństwo i tak będzie takie samo.

Dawno to się skończyło aktualizowanie funkcji a dodatkowe wsparcie i aktualizacja zabezpieczeń dopiero teraz się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Andi34 napisał(a):

Witam, posiadam laptop Asus Kdr 72

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]  6 Gb Ram ,

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Dysk Hdd 500 Gb.

Czy warto instalować win 8.1 lub inną modyfikację czy pozostać na win 7 .

Dziękuję za odpowiedź.

Polecałbym wymienić HDD na SSD i zainstalować Windows 10, jak lubisz interfejs Windows 8.1 to możesz go zainstalować ale wersję programów będą takie same na Windows 7 i 8.1 będą takie same a wsparcie Windows 8.1 kończy się 10 stycznia 2023. A mody systemów instalujesz na własną odpowiedzialność, twórcy modów, najczęściej nie moją ochoty czytać że coś nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Vintek said:

Lepiej pozostać na win7 ale można też zainstalować i przetestować win8.1, kto wie może jednak bardziej Ci przypasuje :).

Akurat według mnie dobre rozwiązanie to dycha, bo ma jeszcze wsparcie. Dokupiłbym nieduży dysk SSD na system. Przy 6 GB ram będzie przecież chodził bez probemu, i to w wersji x64. A na dodatek można za friko dokonać uaktualnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Patryk.P napisał(a):

Akurat według mnie dobre rozwiązanie to dycha, bo ma jeszcze wsparcie. Dokupiłbym nieduży dysk SSD na system. Przy 6 GB ram będzie przecież chodził bez probemu, i to w wersji x64. W dodatku można za friko dokonać uaktualnienia.

6GB RAM-u ale procek słabiutki 2x 2.3 GHz, win7 i win8.1 to takie same wymagania i wydajność, win10 to tylko mod a na modzie nie wszystko będzie działać. 

Zmiana dysku na SSD jak najbardziej zalecana :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Vintek said:

6GB RAM-u ale procek słabiutki 2x 2.3 GHz, win7 i win8.1 to takie same wymagania i wydajność, win10 to tylko mod a na modzie nie wszystko będzie działać. 

Do przeglądania neta wystarczy. 8.1 bym odradzał, ponieważ ten system według mnie to jest jedna wielka tragedia. Mam tutaj na myśli ten kafelkowy interfejs jak w jakimś smartfonie 🤣 (tak wiem, że można przywrócić klasyczne menu start z win 7 zewnętrznymi programami np. Openshell). Ale kto wie, może jemu przypadnie do gustu. Wyżej wysłałem link do czystych ISO z update 3, jakby chciał zainstalować. Chyba sobie chłopak poradzi😆, co to zainstalować system, sterowniki i ewentualnie PL language pack. Chyba że mu podeślecie w wersji PL, bo mam tylko po angielsku, zawsze korzystałem z Windows'a w wersji EN. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje  wszystkim za porady, tak jak pisałem zostaje na win 7, na kompie stacjonarnym mam  8.1 z shellem jak na razie to spisuje się całkiem nieźle komp służy mi do pracy nie tylko net.  10  nie przypadłą mi do gustu mam ją na lapku Acer  w zasadzie korzystam z niego w tedy kiedy muszę przygotować kartę mSD z systemem amigi czy morphsa. Win 7 do tej pory dla mnie wydaję się najtrafniejszym wyborem.

Pozdrawiam wszystkich cieplutko/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Andi34 said:

Dziękuje  wszystkim za porady, tak jak pisałem zostaje na win 7, na kompie stacjonarnym mam  8.1 z shellem jak na razie to spisuje się całkiem nieźle komp służy mi do pracy nie tylko net.  10  nie przypadłą mi do gustu mam ją na lapku Acer  w zasadzie korzystam z niego w tedy kiedy muszę przygotować kartę mSD z systemem amigi czy morphsa. Win 7 do tej pory dla mnie wydaję się najtrafniejszym wyborem.

Pozdrawiam wszystkich cieplutko/

Ja również Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/8/2023 at 5:09 PM, Andi34 said:

Dziękuję za odpowiedzi, dziwi mnie tylko że nikt tak naprawdę nie odpisał czy warto instalować  na tym Asusie 8, to że wsparcie się kończy to tak naprawdę o niczym nie świadczy  bo na 7 dawno się wsparcie skończyło a jednak zalecacie pozostać na 7. Jaki tego powód?

przeciez win7 ma wsparcie ESU nadal, choc wlasciwie jutro wyjda ostatnie poprawki czyli skonczy tego samego dnia co win8.1, fakt win8.1 obsłuży nowszych pare programów wiecej np,. nowsze wersje visual studio code czy chromium 110 chodzi z pewnym obejsciem gdzie na win7 brakuje funkcji w pewnych bibliotekach, ale nadal specjalnie zmieniac na 8.1 nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie