Skocz do zawartości

Sterowniki Asus


slawektor

Rekomendowane odpowiedzi

Sterowniki do laptopa firmy ASUS.

Sterowniki do danego modelu firmy Asus nie są aktualizowane. Jeśli są to przez bardzo krótki okres.

Serwis odsyła do instalowania sterowników samodzielnie.

Tutaj zebrane w jednym wątku.

 

 5486446Zrzut_ekranu__3_.png

Warto przed instalacją zapoznać się z tym wątkiem: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Są w nim najnowsze, na bieżąco aktualizowane wersje.

Dużo nowsze niż z strony producenta.

 

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] przy karcie Intela są dla Broadwell, Haswell, Shark Bay.

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] do sieci

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] do WI-FI

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] płytka dotykowa

Lub:

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] płytka dotykowa

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] do poprawnego funkcjonowania drukarek podłączonych przez USB

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]do obsługi klawiszy skrótów

To są po instalacji systemu konieczne. Co do Bluetootha - Jak ktoś używa.

 

Te według gustu:

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] aplikacja do zarzadzania zasilaniem i parametrami pracy na bateri: mniejsza jasność ekranu, taktowanie procesora itp.

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] do poprawy wyświetlanego obrazu

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] do obsługi kamery

Sterowniki: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] do obsługi kamery w kilku aplikacjach naraz

CyberLink PowerDVD:

(Bez-3D) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

(Z 3D) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Dodatkowe sterowniki i do czego służą: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Obrazy Asusa do kilku modeli ( folder Treiber-DVDs): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Można pobrać, rozpakować i wyłuskać np CyberLink Power2Go.

Windows OEM Recovery różne, nie tylko Asus, przez Torrent: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slawektor - posiadam Asus Vivotab Smart ME400c. Na stronie Asus tylko manual, bios do innego modelu i paczka sterowników - plik.exe który wszystkie na raz instaluje sterowniki, ale nie wiem dokładnie co instaluje. Czy np. sterownik  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] jest do wszystkich komputerów takim sam, które wykorzystują tą technologie, niezależnie od modelu komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Asusa nie widać rozdrobnienia na modele: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Zobacz w specyfikacji czy to Twój, jest nowsza wersja biosu.

Edit

Masz rację.

Ta literka ME400C - L to to samo tylko że ma LTE

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawektor no właśnie a mój jest bez literki L. Tablecik ogólnie pięknie chodzi, zrobiony full wipe dysku, wgrane Windows 8.1 Core i Office 2013 Home i poza tym nic więcej, głównie do tego służy mi - przeglądarka, office i takie du*erele :D Specjalnie zainwestowałem w HUB USB z własnym zasilaniem i myszką żeby można było zrobić świeżą instalację 8.1 bez śmieci asusa i wywalić recovery, i teraz skoro nadchodzi 10ka pomyślałem, że sterowniki wypadałoby odświeżyć, wszak ta paczka ze sterownikami od asusa jest ze stycznia 2014. Ten link co mi podałeś to widzę BIOS do mojego, wgrać oczywiście wersję dla modelu bez literki L ? (to nie bios a paczka sterowników jedynie, myślałem że to nowszy bios :P ). A co z tymi sterownikami, wiem, że ręcznie muszę sam to zrobić ale chodzi mi o ogólną kwestię - czy np. sterownik  [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] jest do wszystkich komputerów takim sam, które wykorzystują tą technologie, niezależnie od modelu komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobralem ze strony Asusa stery, niestety Wlan nie dziala co jest grane nie wiem. "Asus Notebooks K50C" robie kompa znajomemu i te stery nie idzie juz zainstalowac robilem go wczesniej i milaem strowniki teraz chcialem je zaktualizowac i pobrac z strony i nic z tego. Starych juz nie mam. Probowalem Windows7 i XP ni cholery nie moge ich spasowc.

 

Jak instaluje moj prywtny klucz Wifi to jest ok - niestety wifi Netbooka nie dziala pomimo zainstalowanych strownikow z strony Asusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Please first install the Wireless Console Utility before this driver installation" - i teraz instaluj sterowniki wifi.

Jeśli nie pomoże podaj identyfikator sprzętu karty sieciowej wifi.

Trzecia opcja - instalacja tych sterowników przez menedżer urządzeń w trybie tekstowym z pliku inf - wtedy nie potrzeba żadnego softu typu: Wireless Console Utility

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie