Skocz do zawartości

Windows 7 zawieszający się pasek zadań chwile po uruchomieniu systemu


swacz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio formatowałem komputer narzeczonej. System uruchamia się szybciutko (został zainstalowany na nowym SSD) ale po 1-3 minut zawiesza się pasek zadań na kilka minut. Później jak już się odwiesi to komputer działa, aż miło. Próbowałem już zaktualizować wszystkie sterowniki nie przyniosło to skutku. Oczywiście system zaktualizowany do najnowszej wersji. Nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić, a przy obecnej sytuacji dysk SSD, który zainstalowałem kompletnie przestaje mieć znaczenie. Proszę o pomoc. Pozdrawiam Aleksander

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 16gb to :

obraz.png.1339a767150283f8c6bdd2c2cfdf79b3.pngobraz.png.2604d3a04b7ce426fb11e1cd4cf343a2.png

 

cmd z prawami admina : wklejasz to : fsutil.exe behavior query DisableDeleteNotify 0

i enter i restart

removespy wylaczy ci juz zbedne opcje ale jak chcesz jeszcze pokontrolowac to sciagnij sobie sunrise seven

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i w nim sprawdz czy masz :

obraz.png.86764c94eabd4b7e6e0b00de511745b7.pngobraz.png.94f4733de0817fd572dc10956403a845.png

 

pisales ze masz updejty aktualne wiec rozumiem ze sp1 masz zainstalowane ?

bo przed sp1 byly takie problemy

swacz1 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa jeszcze 4 opcje :

1) [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Версия 20.6.11 | [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] | [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

sciagnij, zainstaluj i zrestartuj pare razy pewnie i sprawdz

instalacje proponuje wykonac w ten sposob w cmd (tam gdize masz ten plik update) wklej : UpdatePack7R2-20.6.11.exe /FixOff

 

2) daj smarta z crystal disk info / hd tune twojego ssd

 

3) jest taka apka SSD-Z

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

zobacz cosie w niej tez cos o twoim ssd

 

4) kiedys sie robilo system alokacji na dysku na 4kb moze masz inny

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

poczytaj tez to :

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

konkluzja : jak to wszystko nie podziala to :

z programu Aida64 lub jakiegos podobnego zrzuc loga i zalacz jako plik jaki masz caly sprzet na laptopie i dopisz jakie programy masz uruchamiane wraz z windowsem oraz jaki antyvir

swacz1 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jeżeli coś to pomoże to w momencie zawieszenia w przeglądarce "Chrome" pokazuje się komunikat "Czekam na pamięć podręczną". Ponadto internet się urywa. Pasek nadal zawieszony. Mijają 2-3 minuty wszystko wraca do normy i nie ma problemu do następnego restartu. Jeżeli mogę Cię prosić to wyjaśnij mi bardziej używanie tej rosyjskiej strony. Co konkretnie mam z niej pobrać i w jaki sposób tego użyć. Oraz co mam zainstalować przez wiersz poleceń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej pamieci : [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

ruska strona pobierasz albo z mega albo magnet(torrent) i sciagasz

potem wrzuc to do jakiegos katalogu na c: albo jak masz d:

w cmd wejdz w ten katalog i tam wklej :

UpdatePack7R2-20.6.11.exe /FixOff

zainstaluje ci wszystko procz poprawek na intela obnizajacych jego funkcjonalnosc meltdown i spectre bez tego /fixoff instaluje z nimi wybor nalezy do ciebie

 

swacz1 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wróciłem po kilku godzinach walki z tym kompem. Nic się nie zmieniło. Uruchamiam kompa i po 2 minutach cały komp przestaje odpowiadać na dłuższą chwile. Jak się odwiesi to już działa. Zauważyłem ,że w niektórych grach miga bez przerwy na pasku z nazwą lub też gdy wejdziemy do menedżera zadań "Brak odpowiedzi". Jakby na pół sekundy się zawieszała i tak co kilka sekund. Problemem jest to ,że gdy gra się w grę i kliknie akurat w momencie "braku odpowiedzi" to minimalizuje ją do pulpitu. Do tego potrafią migać "te gry" w momencie kliknięć myszką na ekranie. Za waszą poradą zrobiłem kilka raportów i testów. Na pierwszy ogień sprawdziłem pamięć przy pomocy narzędzia windowsowego. Nie wykryło żadnych problemów. Później sprawdzałem komendą "chkdsk" dysk. Także bez problemów. Hd tune nic nie wykrywa i twierdzi, że wszystko jest okej. Dołączam wszelkie raporty oraz screen procesów z menedżera zadań. @adamkon Da się cokolwiek z tym zrobić? Mówisz o windows7?

Powoli czuję się bezsilny, a bardzo mi zależy aby odbyło się bez reinstalacji windy. 

 

Edit. Zapomniałem dodać, że udało mi się zaktualizować system. Jest już w ostatniej łatce, która wyszła do w7

Sprawdzałem jeszcze w biosie Sata mode i był ustawiony na AHCI.

Druga opcja z baterią odpada bo tak jak pisałem nie jest to laptop tylko stacja

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dysku to bardzo dziwne masz bledy u mnie jest tak :

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

rozumiem biosa masz najnowszego 3.a : [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

a na probe odlacz ten twoj dysk talerzowy i odpal tylko na ssd i sprawdz

 

ja bym jeszcze uzyl tego : [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

i wgral to co znajdzie procz grafiki

 

potrzeba by jeszcze zrzutow ekranu co i jak masz w biosie ustawione, moze tam cos masz skopane

swacz1 lubi to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki stary za chęć pomocy ale się wk***iłem i zainstalowałem 10. Wszystko bez problemów śmiga. Nigdy nie miałem takich problemów z żadnym kompem i systemem co ostatnio. Z jednego problemu wychodziło milion innych. Wszystkim tutaj bardzo dziękuję za wszelkie rady. Trzymajcie się i temat do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie tak latwo nie poddawal i doszedl w koncu co to moze byc dla potomnosci ;)

ale jak ci na czasie zalezy to juz twoja wola

ja swoj 7 stawialem na modzie mr.t + dorzucilem sobie stery pod usb 3.0 i te poprawki co ci podalem link na tym ruskim serwie

do tego wszystkie biblioteki, nety, kodeki

na koncu skrypt removespy i system od 2 lat smiga bez zadnych przyciec, odpalam wszystko co potrzebuje, gry, programy, na virtualnym testuje rozne programy na roznych windowsach

10 na chwile obecna to dla mnie zuo i poki wszystko dziala na w7 to bede na nim siedzial, jak juz gry przestana dzialac (fpp) to bede myslal nad dual botem win7/win10 do gier - to nie te czasy ze dualboot ladowal sie 5min teraz na ssd to szybko jest

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie