Jas62 Opublikowano 14 Kwietnia 2020 Zgłoś Opublikowano 14 Kwietnia 2020 Witam i pozdrawiam szanownych kolegów i koleżanki. Dostałem od kolegi to cudeńko z zainstalowanym Windowsem 10 Pro 64. ( pełna wersja z ostatnimi aktualizacjami) Dał dziadkowi bo sam zniechęcił się już do walki z tym wynalazkiem. Sprzęt działa normalnie,ale wideo nie działa płynnie. ( przy rozdzielczości HD) Specyfikacja : Intel Atom X5-Z8350 Intel HD Graphics (Cherry Trail) 2MB/32 Oryginalnie zainstalowana była preinstalka W10 dedykowana przez producenta do tego sprzętu. Próbowałem to przywrócić ,ale jakoś te chińskie modyfikację mi nie wchodzą. Przejrzałem całe wasze forum , ale tego taki ogrom ,że nie bardzo wiem co wybrać. Jeżeli można poprosić o pomoc to będę niezmiernie wdzięczny. A że dziadki są marudne to moje wymagania są wielkie: - najchętniej lekki mod do Win 10 pro - to ustrojstwo ma jedynie służyć do , odtwarzania filmów, Kodi , ewentualnie HBO Go z jakąś lekką przeglądarką. Pozdrawiam Jas62
razor1995 Opublikowano 14 Kwietnia 2020 Zgłoś Opublikowano 14 Kwietnia 2020 9 minut temu, Jas62 napisał: ale wideo nie działa płynnie. ( przy rozdzielczości HD) I nie będzie. 9 minut temu, Jas62 napisał: Intel Atom X5-Z8350 Intel HD Graphics (Cherry Trail) 2MB/32 Ten procesorek ma TDP 2W. Z czterema słabiutkimi rdzeniami. Nie wyrobi przy odtwarzaniu wideo HD. Okrojony Windows nie doda mocy temu CPU. Jedynie możesz kombinować z zainstalowaniem Windows 10 x86, 2GB RAM do sporo za mało do 64-bitowego systemu. Osobną sprawą jest sens inwestowania w takie wynalazki, które nadają się tylko do wyświetlania pulpitu
Nieobecny Opublikowano 14 Kwietnia 2020 Zgłoś Opublikowano 14 Kwietnia 2020 9 minut temu, Jas62 napisał: najchętniej lekki mod do Win 10 pro Primo, nie instaluj dziadkowi modyfikowanego systemu. 9 minut temu, Jas62 napisał: Intel Atom X5-Z8350 Intel HD Graphics (Cherry Trail) Duo, tu leży problem braku płynności wideo HD, choć teoretycznie powinien dać radę. Przyczyn zacięć może być wiele - sterowniki, kodeki itp. Zainstaluj system x86, ponieważ x64 przy 2GB RAM, to nieporozumienie. Oczywiście czysty, oryginalny, zaktualizowany. Kodeków nie instaluj żadnych. Są odtwarzacze portable. Przeglądarka, nowy Edge na chromium.
Jas62 Opublikowano 14 Kwietnia 2020 Autor Zgłoś Opublikowano 14 Kwietnia 2020 Dzięki Ten dziadek to ja , a że darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby to chcę powalczyć z tym trochę. Tam jest zainstalowana oryginalna instalka x64. Jednym zdaniem proponujecie zainstalowanie oryginalnego x86 i nie bawienie się w dłubanie.
Nieobecny Opublikowano 14 Kwietnia 2020 Zgłoś Opublikowano 14 Kwietnia 2020 Zdecydowanie system 32-bitowy na komputer z mniej niż 4GB RAM. Dotyczy wszystkich systemów i wszystkich sprzętów. Wyłącz podstawowe rzeczy, ale nie przesadzaj, bo to nic nie da, a możesz jedynie coś popsuć. Nie zamul tylko programami i kodekami. Zwróć uwagę czy procesor i dysk nie mielą przypadkiem w poszukiwaniu aktualizacji, bo to skutecznie na wiele godzin może uniemożliwić korzystanie z tego laptopa.
Jas62 Opublikowano 14 Kwietnia 2020 Autor Zgłoś Opublikowano 14 Kwietnia 2020 Dziękuję Bardzo Z wiekiem człowiek się zamula a co dopiero komputer Pozdrawiam
Rekomendowane odpowiedzi