Skocz do zawartości

Jaki system pod ASUS R540SA + problem z laptopem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przychodze z zapytaniem jaki system wgrać na ten "jakże szybki laptop"

Jego parametry:

Celeron N3050

4gb ram

integra od intera

dysk 1tb

Normalnie działał na nim Win 10, lecz rodzice narzekali na jego szybkość, wgrałem im Lubuntu, pokorzystali z niego trochę ale też im do gustu nie przypadł, znalazłem plyte z Win 7 czystym i instalacja przechodzi normalnie lecz przy napisie "Trwa uruchamianie" animacja sie nie wczytuje i wywala mi bluescreen i wybór z listy: awaryjny, z obsługą sieci. Nie wiem co z tym zrobić , jestem już w kropce. Może znacie jakieś rady? Dzięki za pomoc z góry :D

Przez chwilę nie było na nim żadnego systemu więc pokazywało mi brak BOOTMGR lecz sobie z tym poradziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że temu laptopowi nie pomoże żaden system. Najlepsze rozwiązanie na szybkość tego laptopa, to otworzyć szeroko okno i wziąć mocny zamach - to nie żart.

Jak już jednak postanowisz się z nim pomęczyć, to jedyne lekarstwo, aby zaczął ciut szybciej działać, to dysk SSD.

Instalacja Win 7 na tym laptopie może cię przerosnąć. Nie ma sterowników grafiki pod Win 7: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Trzeba by zmodyfikować. Inne sterowniki też na własną rękę. Nie wiem czy bios tego lapka nie ma jakiejś blokady anty Win 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie