Jump to content
rafa84

Problem z laptopem toshiba equium

Recommended Posts

Witam,
długo nie uruchamiany laptop toshiba equium u400-145. Przy próbie uruchomienia pojawiaja się sygnał jak na filmie [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] . Wyjąłem jedną pamięć z górnego slotu, problem nadal występuje. Na pamięci w górnym slocie ekran czarny. W Bios wykrywa pamięci poprawnie. Laptop ogólnie bardzo się grzeje, ale początkowo system uruchomił się, na chwilę się zaciął. Później wyskoczył monit o sprawdzeniu pamięci ale pod koniec testu zaczęło pikać.
Jaka może być przyczyna? Sprawdzałem też na innych pamięciach.

Pamięć  sprawdzaj pojedynczo  na przemian zmieniając sloty - nie podobna  żeby  2-ie  na raz padły ?

długo nie uruchamiany laptop toshiba equium u400-145. "    długo to jak długo ?   rok , dwa , miesiąc  ?

Rozkręcić,  dać pastę nową  bo może  wyschnięta na pieprz !?

A przyczynę raczej wskazuje na pamięć  bo  krytyczne  przegrzanie procesora powinno  odciąć  napięcie i wyłączyć go.

13 godzin temu, woj_ani217 napisał:

Pamięć  sprawdzaj pojedynczo  na przemian zmieniając sloty - nie podobna  żeby  2-ie  na raz padły ?

długo nie uruchamiany laptop toshiba equium u400-145. "    długo to jak długo ?   rok , dwa , miesiąc  ?

Rozkręcić,  dać pastę nową  bo może  wyschnięta na pieprz !?

A przyczynę raczej wskazuje na pamięć  bo  krytyczne  przegrzanie procesora powinno  odciąć  napięcie i wyłączyć go.

Tak robiłem, na innych pamięciach jest to samo. Nie wiem dokładnie ile czasu, kolega mówił że kilka miesięcy. Bateria w nim nie trzyma wcale, ale na wyjątej jest tak samo więc  to raczej nie ma nic w spólnego. Dysk wyjęty i nic to nie zmienia.

27 minut temu, woj_ani217 napisał:

Jeszcze  co sam możesz sprawdzić  to  bateria  płyty , karta grafiki,procesor  a jak nic to  nie da  to tylko serwis - bez pomiarów  nic nie zdziałasz.

Nie wiem czy czasem nie będzie to od klawiatury. Wypiąłem ją i włączył się normalnie, tak wcześniej jak się włączył to za każdym razem zaznaczał się kosz. W programie np. revo uninstaler ciężko było zaznaczyć właściwy program do usunięcia tylko cały czas zaznaczony pierwszy od góry. Przewijanie też sprawiało problem, natomiast po podłączeniu klawiatury USB wszystko działało dobrze. Wyjąłem klawiaturę z laptopa to tam widać że coś wylane musiało być i jest trochę taka pogięta. Strzałka w dół nie za każdym razem działała. W BIOS taka sama sytuacja ze strzałką.

12 minut temu, rafa84 napisał:

Nie wiem czy czasem nie będzie to od klawiatury. Wypiąłem ją i włączył się normalnie, tak wcześniej jak się włączył to za każdym razem zaznaczał się kosz. W programie np. revo uninstaler ciężko było zaznaczyć właściwy program do usunięcia tylko cały czas zaznaczony pierwszy od góry. Przewijanie też sprawiało problem, natomiast po podłączeniu klawiatury USB wszystko działało dobrze. Wyjąłem klawiaturę z laptopa to tam widać że coś wylane musiało być i jest trochę taka pogięta. Strzałka w dół nie za każdym razem działała. W BIOS taka sama sytuacja ze strzałką.

No to masz  sprawę rozwiązaną  - robiła zwarcie  a my zaraz  za rozbieranie " silnika " się braliśmy !.

Skoro ją  rozłączyłeś i działa to masz  przyczynę ?  , możesz  spróbować  ją reanimować (  przeczyść  spirytem , wysusz , przedmuchaj itd . )  jak ruszy to ok a jak nie to szukaj  z demobilu.

Jak masz go już rozebranego  to zrób porządek   z pastą  pod  procesor  i grafikę.

W dniu 2.07.2019 o 13:23, woj_ani217 napisał:

No to masz  sprawę rozwiązaną  - robiła zwarcie  a my zaraz  za rozbieranie " silnika " się braliśmy !.

Skoro ją  rozłączyłeś i działa to masz  przyczynę ?  , możesz  spróbować  ją reanimować (  przeczyść  spirytem , wysusz , przedmuchaj itd . )  jak ruszy to ok a jak nie to szukaj  z demobilu.

Jak masz go już rozebranego  to zrób porządek   z pastą  pod  procesor  i grafikę.

No wszystko wskazuje na klawiaturę, po przeczyszczeniu działało dobrze ale nie za każdym razem. Problem z nie którymi klawiszami więc klawiatura do wymiany. Na usb działa dobrze.
Nie zdąrzyłem go rozebrać a kolega nie chciał czyścić no to cóż nic na siłę.