Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze sterowników Dell Precision M6800


rf-com

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!   Czy ktoś mógłby mi pomóc w umiejętnym doborze sterowników do poniższego sprzętu?  Dziękuję za rady typu użyj programu lub pobierz ze strony Dell. Może ktoś ma sprawdzone dobrze działające,  w szczególności sterownik do USB3.0. Pozdrawiam i życzę samych miłych chwil w tym magicznym czasie.. :)

 

Dell Precision M6800

CPU  i7-4940MX

SSD Samsung 850 Pro 500GB

AMD FirePro M6100

32GB ram

Dell Wireless 5570 HSPA+ Mini-Card Network Adapter

Intel® Dual Band Wireless-AC 7260

Intel® Ethernet Connection I217-LM

Dell Win 7 Pro 64 +SP1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz problem ze sterownikami USB 3.0, bo to raczej bezproblemowy komponent i sterownik.

Rozumiem, że chcesz sterowniki do Win 7 x64? I tak ok 90% wszystkich sterowników jest do systemów Win 7, 8.1, 10

Pierwsze co zrób jeszcze na starym systemie, to zaktualizuj bios do najnowszej wersji, tym bardziej że jest w miarę nowy z maja 2017.

Następnie zrób Secure Erase dysku SSD - nic więcej ci nie podpowiem, bo nie wiem jaki masz dysk.

Nie instaluj przypadkiem modowanego systemu, tylko oryginalny, czysty Win7 jedynie zaktualizowany(jak masz tam wersję Pro, to mogę ci dzisiaj popołudniu podrzucić na PW obraz systemu, bo będę robił świeży).

Instaluj sterowniki w podanej kolejności:

- chipset: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- IMEI AMT: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- USB 3.0: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- IRST: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- grafika zintegrowana(pobierz zip x64): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- grafika AMD: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

LAN, WLAN, Bluetooth, Touchpad, Audio, Modem 3G, Card Reader(O2 Micro) - pobierz ze strony Dell - nie am sensu w ich przypadku gonić za najnowszymi skoro dobrze działają te dedykowane.

 

P.S. Podczas instalacji sterownika USB 3.0 wszystkie urządzenia muszą być odpięte w tych portów. Mogą być podpięte do USB 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz problem ze sterownikami USB 3.0, bo to raczej bezproblemowy komponent i sterownik.

Rozumiem, że chcesz sterowniki do Win 7 x64? I tak ok 90% wszystkich sterowników jest do systemów Win 7, 8.1, 10

Pierwsze co zrób jeszcze na starym systemie, to zaktualizuj bios do najnowszej wersji, tym bardziej że jest w miarę nowy z maja 2017.

Następnie zrób Secure Erase dysku SSD - nic więcej ci nie podpowiem, bo nie wiem jaki masz dysk.

Nie instaluj przypadkiem modowanego systemu, tylko oryginalny, czysty Win7 jedynie zaktualizowany(jak masz tam wersję Pro, to mogę ci dzisiaj popołudniu podrzucić na PW obraz systemu, bo będę robił świeży).

Instaluj sterowniki w podanej kolejności:

- chipset: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- IMEI AMT: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- USB 3.0: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- IRST: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- grafika zintegrowana(pobierz zip x64): [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

- grafika AMD: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

LAN, WLAN, Bluetooth, Touchpad, Audio, Modem 3G, Card Reader(O2 Micro) - pobierz ze strony Dell - nie am sensu w ich przypadku gonić za najnowszymi skoro dobrze działają te dedykowane.

 

P.S. Podczas instalacji sterownika USB 3.0 wszystkie urządzenia muszą być odpięte w tych portów. Mogą być podpięte do USB 2.0

 
Dziękuję Ci za cenne rady które bardzo mi pomogły.
Długo nie mogłem dojść do ładu z laptopem i okazało się że uszkodzona karta sieciowa i narobiła trochę zamieszania.  Po naprawie trochę się napociłem z doborem sterowników ale chyba już mam to czego trzeba było. Generalnie wszystkie sterowniki są ze strony producenta, oczywiście nie wszystkie najnowsze ale w drodze eksperymentów umiejętnie dobrane. 
 
Dziwne zjawisko wystąpiło z oprogramowaniem biosu. Dell zamieścił nowy Bios A21(oczywiście zmieniłem z 19 na 21) po czym usunął go z oferty i wrócił do A19. Po wgraniu A21 laptop poprawnie pracuje i uspokoiły się szalejące wentylatory- czy mam go zmienić? 
 
Teraz walczę z wydajnością i mam pytanie. Czy po zmianie sterowników grafik Intela i AMD powinienem inne sterowniki także zmienić i jeżeli tak to jakie? Krótko mówiąc czy któreś są współzależne? 
 
USB3.0 zaczęły również  dobrze pracować  obecnie mam prędkości do 350MB/s
 
Do testów używam SSD Samsung EVO 250GB
 
Trochę wolno pracuje eSATA łącze (około 60MB/s), nie wiem który to to sterownik o tym decyduje?
 
"Wiktorynek,, wprawdzie trochę późno ale chętnie bym skorzystał ze zrobionego przez Ciebie sytemu Win7 Pro 64 - może jakiś link poproszę, oczywiście jeżeli jest to możliwe. 
 
Dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dziwne zjawisko wystąpiło z oprogramowaniem biosu. Dell zamieścił nowy Bios A21(oczywiście zmieniłem z 19 na 21) po czym usunął go z oferty i wrócił do A19. Po wgraniu A21 laptop poprawnie pracuje i uspokoiły się szalejące wentylatory- czy mam go zmienić?

To jest kwestia żonglowania biosem pod kątem załatania luk Spectre. Okazało się, że te poprawki i biosy nic nie dają i nie dadzą w kwestii poprawy bezpieczeństwa. Natomiast powodowały problemy i spadek wydajności. Jeśli nie masz problemów, to możesz zostać na najnowszym biosie.

 

 

 


Czy po zmianie sterowników grafik Intela i AMD powinienem inne sterowniki także zmienić i jeżeli tak to jakie?

Nie musisz.

 

 

 


Trochę wolno pracuje eSATA łącze (około 60MB/s), nie wiem który to to sterownik o tym decyduje?

Teoretycznie jest to wyprowadzenie portu SATA I lub SATA II na zewnątrz. Oczywiście w praktyce prędkości są niższe. Co podłączałeś pod ten port do testu? Nie ma do tego żadnych osobnych sterowników.

 

 

 


chętnie bym skorzystał ze zrobionego przez Ciebie sytemu Win7 Pro 64

Może taki wypuszczę po lutowych aktualizacjach zbiorczych, ale nie obiecuję.

 

Poczytaj sobie nasz temat o lukach Spectre i Meltdown: [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Jest tam rozważanych z przymrużeniem oka kilka istotnych kwestii bezpieczeństwa i wydajności związanych z tymi lukami.

 

 

 


Po naprawie trochę się napociłem z doborem sterowników ale chyba już mam to czego trzeba było. Generalnie wszystkie sterowniki są ze strony producenta, oczywiście nie wszystkie najnowsze ale w drodze eksperymentów umiejętnie dobrane.

Sterowniki Intela są bardzo typowe i skłaniałbym się jednak ku instalacji najnowszych możliwych do danego sytemu, ale nie jest to absolutnie konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie