Skocz do zawartości

Dysk zewnętrzny przechodzi w tryb uśpienia po minucie


Hero

Rekomendowane odpowiedzi

To tak kupiłem od znajomego dysk tego samego dnia zakupiłem obudowę dysk wyzerowałem sprawdziłem dysk w programie HD Tune  (Error Scan) zero bad sectorów zakładka Health i tutaj problem (C7) Interface CRC Error Count komunikat Number of Interface communication error 3. akurat miałem pod ręką kabel USB to wymieniłem ale nic się nie zmieniło pobrałem od producenta narzędzie WD Data Lifeguard Diagnostic test ok zakładka SMART C7 UltraDMA CRC Error Rate nie ma problemu. Dysk ogólnie działa dobrze transfery itp jest tylko jedno ale dysk co minutę przechodzi w tryb uśpienia (wyłącza się) jeżeli nie jest używany jest to strasznie irytujące dosłownie równa minuta ale jak jest w użytku wszystko jest ok nie wyłącza się. wydaję mi się że to wina Obudowy nie wiem czy reklamować obudowę może polecacie jakaś dobrą sprawdzoną obudowę w której dysk w środku nie lata. albo wiecie co może być przyczyną pozdrawiam.

Obudowa:
i-Tec Mysafe Advance obudowa do HDD 2.5" USB 3.0

Dysk:
WD Blue WD5000LPVX 2.5 500GB SATA/600

HD Tune

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

WD Data Lifeguard Diagnostic

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe problemy, to odłączanie zasilania w porcie USB - jak przedmówca, sprawdź plan zasilania i sterowniki USB lub problem z elektroniką dysku lub obudowy. Aby wyeliminować przypadek pierwszy podłącz dysk do innego kompa. Aby wyeliminować drugi podłącz dysk za pomocą innej przejściówki USB/SATA lub bezpośrednio do SATA. Aby wyeliminować wadę obudowy, trzeba włożyć tam inny dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość dysków w nowych obudowach fabrycznych, czy firm trzecich wyłącza się z uwagi na oszczędzanie energii i bezpieczeństwo danych. Mam takie dwa 2,5-calowe. Jeden siedzi w jakiejś taniej obudowie USB 3.0. Drugi ma po prostu nałożoną przejściówkę ze zmarłego dysku USB ADATA. Tu i tu po dłuższej (chyba dłuższej niż minuta) bezczynności dysk zatrzymuje się. Pamiętam też, że w netbooku EM250 tak samo gasł dysk wewnętrzny. Przy czym używające ich komputery miały/mają wyłączone opcje wygaszania kompa/ekranu/dysku. Zwróciłem na to uwagę, bo nie należał do tych cichych. Pomyłka - dysk wewnętrzny pracował w nim cały czas.


Oczywiście wszystkie wspomniane dyski startują, kiedy tylko system odwoła się do nich. Jeśli tak samo jest u Ciebie, nie rozpatrywałbym tego w kategoriach wad, czy usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie