Skocz do zawartości

SecureBoot/UEFI i instalacja Windows 7


razor1995

Rekomendowane odpowiedzi

Gościu ostatnio dostarczył mi laptopa z uszkodzonym Windows 8, nie działa na nim recovery (próbowałem wszystkich opcji). Laptop to: Samsung Seria 3 NP350E5C-S05PL. Wyłączyłem SecureBoot, udało się zbootowac z płyty Windows 7, uruchamianie instalatora trwało 20 minut, drugie tyle wczytanie pratycji. Pytanie brzmi - jak wywalić Windows 8 i normalnie zainstalować tam se7ena ?

(może jestem staromodny, ale wolę zwykły BIOS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 uruchamianie instalatora trwało 20 minut

 

Gościu ostatnio dostarczył mi laptopa z uszkodzonym Windows 8, nie działa na nim recovery (próbowałem wszystkich opcji). Laptop to: Samsung Seria 3 NP350E5C-S05PL. Wyłączyłem SecureBoot, udało się zbootowac z płyty Windows 7, uruchamianie instalatora trwało 20 minut, drugie tyle wczytanie pratycji. Pytanie brzmi - jak wywalić Windows 8 i normalnie zainstalować tam se7ena ?

(może jestem staromodny, ale wolę zwykły BIOS)

 

To może lepiej sprawdzić twardy dysk skoro naprawa 8 nie powiodłą się a i sam instalator rzeźbił 20 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...uruchamianie instalatora trwało 20 minut, drugie tyle wczytanie pratycji....

 

O nic się nie będe zakładał bo nie majak odebrać wygranej :) (nike jeszcze skrzynki BEER nie uploadował na  żaden hosting)

 

Nie są to objawy zdrowego dysku.

 

Najlepiej go wyciągnąć podłaczyć do komputera stacjonarnego i sprawdzić stan dysku ogólnodostępnym oprogramowaniem do testowania HDD

 

Jak kondycja dysku będzie zła to już BIOS (S.M.A.R.T - ON) wyświetli stosowny komunikat.

 

Lub też po uruchomieniu System Windows7da nam znać przez program fsutil.

 

tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co? jak pendrak wolny czy płyta x4 nagrana to nie oczekuj ze ci w 5 minut powstanie...  imho jak nowy komp to dysk nie ma sie jak posypać, ponadto temperatury ja bym sprawdził

 

A co ma do tego płyta x4 nagrana odczyt i tak jest szybszy.

Poza tym sprzęt nowy też ma prawo być wadliwy - widać jeszcze o tym się nie przekonałeś - życie przed Tobą.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bys sie zdziwił ile ja sie "przejechałem"...

tak, ale płyta sie nagrzewa i musi miec czas na schłodzenie... czaisz? jak płyta źle nagrana/tania/lub naped słaby to moze miec problemy... a 5400rpm demonami szybkosci nie sa... napedy mobilne jak dyski...wolne jak slimaki... 

na odległość robota to jak prowadzenie ślepego przez głuchego..dosłownie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie