Skocz do zawartości

Test/Recenzja - BlackBerry Q10


VACek

Rekomendowane odpowiedzi

Po przygodach z Nokia 500, później ponad roczną z lumią 535ds postanowiłem zmienić telefon, hmm android no jakoś nie lubie rzucam czosnkiem i polewam wodą święconą.

Więc co by tu by gdy budżet nie duży (200zł). Ciągły przegląd alledrogo i olx, kandydatów było kilka głównym była nokia 1320 mimo większego o cal lcd od 535 i odrobinę lepszego cpu nie różniła się zbytnio innymi pierdółkami, Aż tu nagle wpadło w oko BlackBerry Q10 (zawsze jarała mnie sprzętowa qwerty) no nic pogodzę to z dotykiem.

Telefon jak za tak niską cenę oferował dość solidne wnętrzności:

- cpu snapdragon 2x1,5ghz

- ram 2gb/ 16gb rom

- 8mpx, nfc, lte, wifi, miracast

- jedyną niewiadomą jak dla mnie było oprogramowanie ze stajni BlackBerry

No nic raz kozie śmierć kupuje, przyszedł no i teraz przeprowadzę tygodniowy test z moją opinią na temat telefonu :) miłej lektury.

 

Dzień 1. 

No i przyszła kruszynka:

16522586_379006629132363_540451229_n.png

 

W porównaniu do lumii rzucił się malutki choć dość wyraźny i dobrze stonowany wyświetlacz super Amoled 720x720

Jak na 2gb ramu telefon śmiga dość płynnie ale jak to telefon czasem potrafi się obrazić.

Ogromne pozytywne wrażenie wywarła na mnie klawiatura płynność pisania rewelacyjna :)

Brak normalnego messengera trochę boli ale są liczne zamienniki. Świetna jakość rozmów i płynny internet jak najbardziej na plus.

Telefon jest dość głośny a obudowa bardzo solidna nie trzeszczy.

Świetnym rozwiązaniem jest wbudowany w system Android Player umożliwiający instalacje aplikacji i gier z androida, ale by tak słodko nie było nie wszystko zainstalujemy...

 

cdn... jutro koło 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testów ciąg dalszy :)

Dzień 2.

Co do baterii za wiele póki co nie powiem ale trzyma dobrze kilka godzin słuchania muzyki na słuchawkach i spadło 13%

 

Dziś wpadła mi w oko aplikacja kompas, niby nic ale fajne ustrojstwo. Sygnał GPS w domu jako tako odbierał w dodatku niebo zachmurzone.

Aplikacja YouTube to nic innego jak przekierowanie do przeglądarki mimo to działa to naprawdę bardzo fajnie i szybko. Jak najbardziej BB Q10 mogę polecić jako telefon muzyczny.

Kolejna fajna sprawa to wbudowany edytor word i exel, trochę okrojone w funkcję ale kompatybilne z desktopowym officem.

Dla tych co nie chcą bawić się w instalacje google play, w telefonie jest już BlackBerry World nic innego jak sklep z aplikacjami i grami od BB, oraz Amazon Appstore z apkami .apk :)

Inne ciekawe i dość sensowne wbudowane apki to:

- Pogoda, QR Reader, Adobe Reader

 

Funkcja Miracast fajnie się spisuje telefon można bezprzewodowo połączyć z telewizorem :)

 

Filmy 720p odtwarza w świetnych kolorach, choć 720x720 mało się nadaje do oglądania filmów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APK Pure, polecam tę stronkę do pobierania androidowych apek bez problematycznych kombinacji z Google Play czy Snap (do tego drugiego też miałem pecha) i bez konieczności zakładania kont. Użytkownik Q10 od dłuższego czasu :) Z tych które testowałem to u mnie działają bezproblemowo: Google Maps, Allegro, Tinder, Play24, Opera (ale bardziej jako ciekawostka, do codziennego użytku się nie nadaje), Yanosik (lepiej zainstalować z BB World, to też jest prosty port z Androida, ale działa lepiej niż apk), Xabber.

A jako odbiornik YouTube'a to chyba najlepszy jest FastTube (z BB World), odtwarza nawet filmy niedostępne z poziomu mobilnej strony YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od konkretnej apki. Jedne to tragedia, inne działają naprawdę spoko, ja jestem np. najbardziej zadowolony z płynności allegro i gmaps których używam najczęściej spośród androidowych apek, a najmniej - chyba z yanosika, niestety - bo to też bardzo przydatna apka. Aha, przypomniałem sobie jeszcze jedno... GTA III działa niczego sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie