Skocz do zawartości

zacinajace sie youtube, cda ....


Tadzik443

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc to moj 1 post na tym forum.

 

Chcialbym sie poradzic bo nie moge sobie dac rady ze stronami youtube cda i tym podobnymi caly czas rwie mi glos oraz obraz naet na najnizszej rozdzielczosci.

Laptop wiekowy wygrzebany ze staroci ktore walaly mi sie i pomyslalem ze dam corce do zabawy zeby strony poprzegladala oraz porysowala posluchala muzyki i ogladala bajki.

laptop to hp pavilon zv 6000.

 

System to xp sp3

Taki byl zainstalowany na nim od kilku lat lezal i sie kurzyl 

Prosze o pomoc probowalem na operze chrome nowsza wtyczke i starsza wtyczke flash playera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc to moj 1 post na tym forum.

 

Chcialbym sie poradzic bo nie moge sobie dac rady ze stronami youtube cda i tym podobnymi caly czas rwie mi glos oraz obraz naet na najnizszej rozdzielczosci.

Laptop wiekowy wygrzebany ze staroci ktore walaly mi sie i pomyslalem ze dam corce do zabawy zeby strony poprzegladala oraz porysowala posluchala muzyki i ogladala bajki.

laptop to hp pavilon zv 6000.

 

System to xp sp3

Taki byl zainstalowany na nim od kilku lat lezal i sie kurzyl 

Prosze o pomoc probowalem na operze chrome nowsza wtyczke i starsza wtyczke flash playera 

Trochę słaby procek a jednak flash z wersji na wersje chce coraz więcej :)

Do tego lapka poleciłbym ci (jeśli możesz zrobić reinstall ) 5.1 lite modyfikacje Windows'a XP która może nie wygląda ale na starszym sprzęcie śmiga jak szatan, najlepiej jeśli nie ma na nim nic cennego po prostu go sformatować najmniej babrania się w tym wszystkim ale jeśli nie to najpierw pobierz np Hitman PRO [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] przeskanuj kompa żeby wywalić różne szkodniki malware adware itp oprócz tego zawsze możesz spróbować odpalać filmy z youtube w jakimś zewnętrzym playerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak malware i inne trojany witusy brak tam nie ma kompletnie nic procz paru programow zdjec z dawnych lat i to wszystko to jest stary laptop dlatego chcialem go dac corce do zabawy ale ona oglada youtube wiec troche lipa jakis link do tego xp 5.1 ? Noe pamietam jak kiedys pare lat temu chodzil youtube ten laptop nie byl uzywany powiedzmy 5 lat lub dluzej :)

 

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki dam znac jak dzis zainstaluje nie pamietam bo go nie uzywalem tylko moja 2 polowa czy wtedy youtube chodzilo a jak chodzilo to co sie stalo ze teraz jest lipa

 

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Zeskanowalem tym programem co mi poleciles zagrozen 0 wlasnie zgrywam na pena stare foto i bede robil reinstalacje juz sciaglem tego wina co napisales zobaczymy co z tego wyjdzie miejmy nadzieje ze to cos pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki dam znac jak dzis zainstaluje nie pamietam bo go nie uzywalem tylko moja 2 polowa czy wtedy youtube chodzilo a jak chodzilo to co sie stalo ze teraz jest lipa

 

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Zeskanowalem tym programem co mi poleciles zagrozen 0 wlasnie zgrywam na pena stare foto i bede robil reinstalacje juz sciaglem tego wina co napisales zobaczymy co z tego wyjdzie miejmy nadzieje ze to cos pomoze

 

Jeśli chcesz tylko do Youtube'a to polecam ci Opere 12.18 na silniku presto albo Slimjet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcialbym sie poradzic bo nie moge sobie dac rady ze stronami youtube cda i tym podobnymi caly czas rwie mi glos oraz obraz naet na najnizszej rozdzielczosci.

 

Właśnie między innymi po to stworzyłem program CSM, akurat przed chwilą dodałem nową wersję, zerknij do mojego działu - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - pobierz sobie wersje "Full Pack", pliki do pobrania znajdziesz na samym dole w pierwszym poście, lub na mojej stronie domowej [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] ,na bank będziesz zadowolony z działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ogarne co poszecie do mnie hyhy tylko zjem i napisze co mi sie nie udalo :) lub jakims cudem udalo hyhy

 

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

1bit no i o to chodzi wkoncu mozna sluchac i ogladac cos dzieki wszystkim za pomoc a co do kolegi tupaka  no dobra mialem tylko ultra iso wiec na tym nagralem widocznie cos zle dziala u mnie lub zle cos nagralem bo nie chcialo otworzyc a pisalo bootowalna ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też to zauważyłem dzisiaj. Coś na serwerze youtube zmienili, próbowałem też na innym odtwarzaczu (PotPlayer i MPC-BE) i to samo czyli nie rusza streamów z youtube, za to na mpv wszystko działa, więc przełącz sobie player na mpv.

Później się temu przyjrzę ale wygląda na to że będzie trzeba czekać na nową wersję odtwarzacza MPC-HC (jeżeli chodzi o odtwarzanie stream z youtube).

 

 

Ale tak jak wspominałem, na MPV wszystko działa, więc wystarczy przełączyć na ten player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego autorstwa jest CSM i MListX, playery nie są moje, ale są dodawane do wersji CSM (Full Pack), pod CSM możesz podłączyć różne playery do odtwarzania, jedne sobie radzą lepiej drugie gorzej. Ja się skupiłem na tych dwóch - MPC-HC / MPV i oba można pobrać z mojej strony (są również na niej odnośniki do stron domowych).
 

Jak wspomniałem w wersji Full Pack, są już oba playery - MPC-HC i MPV - wystarczy w CSM przełączyć (wybrać z listy - Ścieżka do playera).

csm1.gif

 

 

Ogólnie MPC-HC jest lżejszy, ma więcej ustawień i jest nowszy od MPV ale nie zawsze sobie daje radę, np. z odtwarzaniem na [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] tu trzeba oglądać przez mpv (bądź inny player), teraz to samo stało się z youtube, jak wspomniałem wcześniej zaszły jakieś zmiany na serwerze i MPC-HC ma problem z nawiązaniem połączenia. Pozostaje oglądać youtube przez MPV (bądź inny player) i czekać na nową wersję MPC-HC.

Więcej informacji w tej sprawie znajdziesz w temacie - [Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników] - znalazł się kolejny użytkownik z podobnym problemem więc ten temat zostanie tam rozwinięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden bit temat uwazam za zamkniety fakt filmy dzialaja wielkie dzieki

 

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Problemem jest Flash a na YT odtwarzacz HTML5. Osobiście używam flashplayer 10.3r183.90 a w przeglądarkach (Firefox/Chrome) wtyczki MagicActionsYoutube.

To co robi CSM potrafil odtwarzacz VLC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co w koncu wyinstalowac nowego flasha zainstalowac starego i odtwarzac przez program tak ?

Nie. Flash to wtyczka w przeglądarce. Odinstaluj nową wersje i zainstaluj tę którą ci podałem. Ustaw w MagicActions rozdzielczosc dla filmow na TY i force dla flasha. Mozesz tez wyłączyć DASH. Jeśli używasz FF to będziesz musiał wyłączyć sprawdzanie i blokowanie wtyczek. W tym celu wpisz w pasku adresu

about:config

i odszukaj:

extensions blocked enable

Zmień wartość i po problemie.

By sprawdzić jaką aktualnie wersję wtyczki używasz kliknij prawym klawiszem na odtwarzany film.

 

Jesli używasz chrome musisz wpisać w pasku adresu:

chrome:plugins

kliknąć "szczegóły" i właczyć starsza wtyczke.

Do skrótu ikony przeglądarki dopisujesz:

--allow-outdated-plugins --disable-infobars

 

To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te operacje nie są rozsądne ze wzgledów bezpieczeństwa. Poza tym XP stracił/ straci wsparcie FF i innego oprogramowania. Oczywiście do zabawy taki stary lapek ze starem OS jest dobry. Lepiej nie używać starych przeglądarek ze starymi wtyczkami do logowania się na pocztę, do banku i do portali społecznościowych. FF pożegnał się z Flashem ze względów bezpieczeństwa. Są na forum tematy o innych przeglądarkach pod Flasha. Dobrym pomysłem byłoby postawienie chociaż okrojonego Win7, jak się uda. Win XP jest obecnie wyjedzonym przez myszy serem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym iż od tego staruszka trudno wymagać zbyt wiele a współczesny internet bardzo się zmienił i wymaga nie tylko stosunkowo szybkiego łącza ale też dość mocnej specyfikacji a przynajmniej karty grafiki wspomagającej dekodowanie wszelakich bajerów w tym i filmów na stronach.  Patrzyłem na specyfikację tego laptopa - to jest mniej więcej na poziomie netbooka z procesorem INTEL ATOM w wersji jednordzeniowej. Współczesny internet ma niejakie problemy na tym czymś. I obawiam się iż tu będzie podobnie. System operacyjny taki lub inny (bardziej lub mniej okrojony) ma znaczenie w tym sensie iż zostawia więcej lub mniej wolnych zasobów sprzętowych i pamięci operacyjnej natomiast nic nie pomoże w sytuacji kiedy w grę wchodzi moc - wydajność procesora i karty grafiki.


Te operacje nie są rozsądne ze wzgledów bezpieczeństwa. Poza tym XP stracił/ straci wsparcie FF i innego oprogramowania. Oczywiście do zabawy taki stary lapek ze starem OS jest dobry. Lepiej nie używać starych przeglądarek ze starymi wtyczkami do logowania się na pocztę, do banku i do portali społecznościowych. FF pożegnał się z Flashem ze względów bezpieczeństwa. Są na forum tematy o innych przeglądarkach pod Flasha. Dobrym pomysłem byłoby postawienie chociaż okrojonego Win7, jak się uda. Win XP jest obecnie wyjedzonym przez myszy serem. ;)

Ale każdy bez wyjątku Win 7 - no może po za WinTHINPC wyciśnie z tego staruszka wszytko co się da. Na netbooku z jednordzeniowym atomem i 2 GB RAM okrojony Win 7 Starter chodzi tak sobie a na załadowanie stron internetowych czeka się trochę. Na WinTHIN jest trochę lepiej jesli chodzi o komfort pracy ale o swobodnym oglądaniu filmików (zwłaszcza jeśli są w większej rozdzielczości) można zapomnieć. Tu daje radę dopiero 2 rdzeniowy Atom lub odpowiednik z AMD. 

Zostawić XP lub spróbować THINA (ale według mnie ma to niewielki sens) i używać do zabawy na tyle na ile się jeszcze da i jak długo się da. Ale do poważnych spraw używać czegoś zdecydowanie młodszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie