Skocz do zawartości

Lenovo G510 - blue screen


Zbychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam od kilku dni problem z moim lapkiem. Otóż po uruchomieniu i pokazaniu się pulpitu,po krótkim czasie wywala blue screena z komunikatami jak poniżej. Bywa tak ze musze kilka razy restartowac lapka żeby wkoncu działał jak trzeba.

 

Odpaliłem memtest ale nie znalazł żadnych błędów.

 

Jaka może być przyczyna?

 

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System to win7 pro x64,stało się to nagle. Wymieniałem proc i dodałem kość ram 4gb ale to miesiąc temu. Do tej pory nie było problemów. Natomiast po ostatnim blue screenie postanowiłem przeskanowć lapka antywirusami,i o dziwo znalazło mi 2 lub 3 wirusy heur... i chyba trojan jeden był. Oczywiście usunięte juz. Zastanawiam się czy to może być przyczyną? Wirusy coś namieszaly?

 

Nawet nie wiem skąd się to tam wzięło,używam 360 security i adaware a z neta pobieram tylko gry i filmy. Tylko jakim cudem to przeszlo przez dwa antywirusy i zaporę? Sys dość świeży ponad miesiąc temu instalowany z forum.

Co tam na dole jest. .Sys?

 

Wysłano z San Escobar....

Przeciez wszystko widać na screenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System to win7 pro x64,stało się to nagle. Wymieniałem proc i dodałem kość ram 4gb ale to miesiąc temu. Do tej pory nie było problemów. Natomiast po ostatnim blue screenie postanowiłem przeskanowć lapka antywirusami,i o dziwo znalazło mi 2 lub 3 wirusy heur... i chyba trojan jeden był. Oczywiście usunięte juz. Zastanawiam się czy to może być przyczyną? Wirusy coś namieszaly?

 

Nawet nie wiem skąd się to tam wzięło,używam 360 security i adaware a z neta pobieram tylko gry i filmy. Tylko jakim cudem to przeszlo przez dwa antywirusy i zaporę? Sys dość świeży ponad miesiąc temu instalowany z forum.

 

Przeciez wszystko widać na screenie

Ze Screena wynika że to coś z USB 3.0

Wejdz w tryb awaryjny wyrzuć sterowniki z USB 3.0 po restarcie jeśli masz instalkę windowsa na pendrivie wejdz w konsole w instalatorze to Shift+F10 wpisz tam sfc /scannow, poczkaj do końca jeśli coś znajdzie to naprawi po tym spróbuj odpalić komputer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od analizy BSOD-a to się daje minidump-a a nie zdjęcie zrobione byle jak i to telefonem.

Po drugie skoro zmieniłeś procesor i ram to należałoby od nowa poprawnie zainstalować system i wszystkie sterowniki, tylko poprawnie.

Oczywiście powodem BSOD może być też sprzęt a że to Lenovo to szansa jest bardzo duża że to wina sprzętu a nie softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na screenie nie widzę, że to Win 7 ale tak podejrzewałem. USB 3.0 też stawiałem jako najbardziej prawdopodobną. Po wymianie procesora i pamięci też zalecam instalację nowego systemu, a istotne sterowniki systemowe Intela i grafiki dedykowanej obowiązkowo. Nie można wykluczyć wady systemu po wywaleniu plików przez antywira lub ich uszkodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze BSOD się już nie pojawi,lecz w razie gdyby było inaczej to postaram się zrobić jakiegoś minidump-a. Choć wcześniej miałem z tym problem,bo program nie chciał odczytać pliku czy coś takiego,wywalalo błąd odczytu. Używałem narzędzia Debugging Tools for Windows,chyba.

 

Nie wiem nawet czy dobrze użyłem tego narzedzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

Ale w czym problem?

1.instaluje system windows 7 z oryginalnego obrazu od Microsoft żadnych modów, jak zrobi aktywację to jego problem

2.z podanego linka instaluje poprawnie sterowniki pod 7 naliczyłem aż 14, po każdym obowiązkowy restart.

3.instaluje wszystkie poprawki z Windows Update do tego dodatki typu flash player czy Direct X.

 

Jeśli wtedy dalej wywala BSOD to winny jest sprzęt a nie sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu najnowszych sterów do usb 3.0 narazie jest ok,ale zauważyłem ze raz na ileś po odpaleniu lapka słychać dosłownie sekundowe takie jakby trzeszczenie głośników ale to dosłownie ułamek sekundy i cisza(taki zgrzyt). A z tym w parze czasami pokazuje się smurzenie w postaci poziomych pasków. Dosłownie chwilunie.

Grafika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie