Skocz do zawartości

Windows 10 a DOSBOX


Krasnal45

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie jeżeli zły dział, ale nie wiem gdzie by to wkleić.

Zainstalowałem DOSBoxa, wrzuciłem Norton Commandera, tak aby się uruchamiał razem z jego startem. Wiem, starej daty jestem i trochę sentymentalny  :rolleyes: . W zasadzie mam jeden program fakturująco-magazynowy jeszcze z Dos'owych czasów którym wspomagam sobie moją działalność gospodarczą i chodzi to całkiem nieźle. Jest różnica w szybkości działania na minus w porównaniu chociażby z XPkiem, ale tragedii nie ma. Problem pojawił się po instalacji na DOSBoxie prostych, starych gierek. Niestety, mulą strasznie. Nie da się pograć. Tu pytanie: Da radę skonfigurować DOSBoxa tak, aby to wszystko chodziło płynnie?

Jeżeli to istotne, to sprzęt to sprzęt to Lenovo Z700 (chyba, sorry ale teraz jestem w pracy a lapek w domu  :D ) procesor i7 RAM 8 Giga. Oczywiście Win 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, co za problem, sobie przekopiować :E

Niestety forum wywala mi "Wysyłanie ominięte (Nie wybrano pliku do importu)" a kompresować mi się nie chce.

 

Ktoś mi posta edytował i zrobił to na tyle nieudolnie, że rozwalił kodowanie!

 

(dałem w spojler, ale było też w code, ktoś wywalił code a zostawił sam spojler).

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli program ma działać tylko w trybie tekstowym to polecam

 

[Zawartość widoczna tylko dla zalogowanych użytkowników]

 

U mnie działa jak szalony. Łatwiejsza (?) konfiguracja. możliwość łatwego skalowania okienka itp. itd. (Jedyny minus - u mnie nie działa edytor tekstu Brief :()

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeżeli program ma działać tylko w trybie tekstowym

 

 


Problem pojawił się po instalacji na DOSBoxie prostych, starych gierek. Niestety, mulą strasznie. Nie da się pograć.

 

:trollface:

 

Niestety DosBox ma to do siebie, że idealny nie jest, nie raz do danej gry/programu trzeba dopasować configi. Najlepszą opcją jest postawienie MS-DOS/FreeDOS na VM i kłopot konfiguracji z głowy :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie